سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله امجد و آیت‌الله بجنوردی رد شدند، یزدی و جنتی تایید!...

آیت‌الله امجد و آیت‌الله بجنوردی رد شدند، یزدی و جنتی تایید!

چکیده :یزدی و جنتی و چهار فقیه دیگر شورای نگهبان دهها تن از رقبای خود در تهران و صدها تن را در کل کشور از گردونه انتخابات خارج کرده‌اند. از جمله ردصلاحیت‌شدگان آیت‌الله امجد وصی آیت‌الله‌العظمی بهجت و آیت‌الله موسوی بجنوردی عضو شورای عالی قضایی در دوره حیات امام خمینی(س) هستند....


کلمه – گروه خبر: در حالی که یزدی و جنتی و چهار فقیه دیگر شورای نگهبان دهها تن از رقبای خود در تهران و صدها تن را در کل کشور از گردونه انتخابات خارج کرده‌اند، صلاحیت خود این افراد از سوی خودشان تایید شده است!

بر اساس گزارش های موجود، احمد جنتی و محمد یزدی که همزمان کاندیدای انتخابات خبرگان از تهران هستندو در میان داوران این انتخابات نیز حضور دارند، صلاحیت تعداد قابل توجهی از رقبای شاخص خود را رد کرده‌اند.

از جمله چهره‌هایی که از سوی فقهای شورای نگهبان ردصلاحیت شده‌اند، آیت‌الله امجد استاد سرشناس اخلاق و وصی آیت‌الله‌العظمی بهجت است که در سال‌های گذشته مواضع منتقدانه‌ای را در قبال دولت احمدی‌نژاد و حامیانش در حاکمیت اتحاذ کرده بود.

آیت‌الله موسوی بجنوردی عضو شورای عالی قضایی در دوره حیات امام خمینی(س) نیز از دیگر ردصلاحیت‌شدگان است که اجتهاد او در دوره امام مورد تایید بود.

حجت‌الاسلام مجید انصاری که در دوره قبل خبرگان تایید صلاحیت شده بود نیز ازجمله ردصلاحیت شدگان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.