سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیشنهاد یک مبارز دوران ستمشاهی به رهبری: برگزاری همه‌پرسی درباره نظارت استصوابی...
» رفع حصر، نشانه احترام شما به قانون اساسی است

پیشنهاد یک مبارز دوران ستمشاهی به رهبری: برگزاری همه‌پرسی درباره نظارت استصوابی

چکیده :حبیب الله امیری از مبارزین قبل از انقلاب در نامه ای خطاب به رهبری به عنوان یک مسلمان دلسوخته اسلام و نظام از وی خواسته است که برای اثبات احترام مقام رهبری به قانون اساسی، هر چه زودتر دستور آزادی میرحسین، کروبی، رهنورد و دیگر زندانیان عقیدتی و سیاسی را صادر کند تا ناهنجاری‌های بنیان‌کن نظام رفته رفته کاهش یابد و باورهای دینی مردم آرام آرام به جامعه باز گردد....


حبیب الله امیری از مبارزین قبل از انقلاب در نامه ای خطاب به رهبری به عنوان یک مسلمان دلسوخته اسلام و نظام از وی خواسته است که برای اثبات احترام مقام رهبری به قانون اساسی، هر چه زودتر دستور آزادی میرحسین، کروبی، رهنورد و دیگر زندانیان عقیدتی و سیاسی را صادر کند تا ناهنجاری‌های بنیان‌کن نظام رفته رفته کاهش یابد و باورهای دینی مردم آرام آرام به جامعه باز گردد.

به گزارش کلمه، وی که از فرماندهان سپاه پاسداران پس از انقلاب است در نامه‌ی خود پیشنهاد کرده که نظارت استصوابی و غیراستصوابی و چگونگی اجرای اقتصاد مقاومتی و دیگر مسائل بسیار مهم کشور به همه‌پرسی گذاشته شود تا قدرشناسی و تکریم به نظر و رای ملت ایران در مقابل آن همه فداکاری‌ها و ایثارها به نمایش گذاشته شود.

حبیب‌الله امیری همچنین تصریح کرده است که پیشرفت غیرقابل تصور اینترنت هیچ ربطی به فزونی ناهنجاری‌ها نداشته بلکه فریب شیطان همیشه بوده و خواهد بود.

متن نامه ی این سردار سپاه و مبارز دوران ستمشاهی که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قانون اساسی یکی از ثمرات عظیم بلکه بزرگترین ثمرۀ جمهوری اسلامی است. (امام خمینی)

هیچ یک از شهروندان عقلاً و شرعاً مجاز نیستند نسبت به تخلف از قانون اساسی بی تفاوت باشند… . (کتاب دیدگاه های آیت الله العظمی منتظری، ج ۱، ص ۶۰)

حضور محترم رهبر جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای؛

سلام علیکم

جریان‌ها و کسانی ادعا می کنند ولایت فقیه فوق قانون است آقایان غفلت دارند. انسان دو گونه موجودیت دارد:

۱- موجودیت مادی، که مانند سایر اجسام تابع قوانین تغییرناپذیرند.

۲- موجودیت با شعور که طبق آیۀ مبارکۀ قرآن مجید «قال فبعزّتک لاغوینّهم أجمعین» سوره ص آیۀ ۸۲، با توجه به تأکید فراوان آیه مبنی بر اینکه هر لحظه ممکن است به دام شیطان بیفتد و خالق خویش را فراموش کند: چنین موجود ضعیفی قادر نیست فوق قانون باشد.

مستحضرید که حضرت امام خمینی قبل از پیروزی انقلاب در دید جهانیان و بر اساس فقه پویای شیعه فرمودند: «هر فردی از افراد ملت حق دارد که مستقیماً در برابر سایرین، زمامدار مسلمین را استضیاح کند و به او انتقاد کند و او باید جواب قانع کننده دهد …» صحیفۀ نور، ج ۴، ص ۱۹۰

و نیز فرمودند: «… یهودی است، رفته است شکایت کرده پیش قاضی از حضرت امیر که یک زرهی از من است پیش ایشان … قاضی خواست حضرت امیر را … ما که می گوییم حکومت اسلام، همچو چیزی می خواهیم» صحیفۀ نور، ج ۳، ص ۱۰ و ۱۱

و نیز در پاسخ به استفسار جمعی از نمایندگان مجلس مرقوم فرمودند: «با سلام، مطلبی را که نوشته‌اید، کاملاً درست است. انشاءالله تصمیم دارم در تمام زمینه‌ها وضع به صورتی درآید که همه طبق قانون اساسی حرکت کنیم. آنچه در این سال‌ها انجام گرفته است، در ارتباط با جنگ بوده است. …» صحیفۀ نور، ج ۲۱، ص ۵۷٫

جناب آقای خامنه‌ای؛ بدخواهان نظام توسط ایادی نفوذی خویش دانسته یا ندانسته به دنبال ضربه زدن به ارکان نظام به ویژه رکن رکین آن قانون اساسی و بزرگترین ثمرۀ نظام که حاصل خون هزاران شهید است، می باشند و متأسفانه بی‌پروا نقض می‌گردد که به بعضی از آن اشاره می شود:

اصل ۳۲: «هیچ کس را نمی توان دستگیر کرد مگر … موضوع اتّهام باید با ذکر دلایل بلافاصله کتباً به متهم ابلاغ و تفهیم شود و حداکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت …. .»

اصل ۳۷: «اصل، برائت است و هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود مگر اینکه جرم او در دادگاه ثابت گردد.»

اصل ۳۸: «هر گونه شکنجه برای گرفتن اقرار و یا کسب اطلاع ممنوع است، … .»

اصل ۵۶: «حاکمیّت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او، انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است. هیچ کس نمی‌تواند این حق الهی را از انسان سلب کند …»

اصل۵۹: «در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوۀ مقننه از راه همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرای مردم صورت گیرد …»

اصل ۱۰۷: «… رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است.»

اصل ۱۵۹: «مرجع رسمی تظلمات و شکایات دادگستری است. تشکیل دادگاه ها …»

اصل ۱۶۵: «محاکمات، علنی انجام می شود و حضور افراد بلامانع است مگر آن که …»

هر قانونی به ویژه قانون اساسی باید سلیس و روان و همه کس فهم باشد و از کلمات دو پهلو و گنگ دور باشد. اصول قانون اساسی همانند زنجیر به هم پیوسته است و چنانچه اصلی نقض گردد قداست و مفید بودن بقیه اصول آن همه قوانین در جامعه از بین خواهد رفت و با توجّه به تجربۀ تلخ شکست مشروطه و بی‌اثر کردن قانون اساسی، آن نظام متأسفانه رفته رفته تبدیل به رژیم دیکتاتوری فردی شد. خبرگان قانون اساسی برای پیش‌گیری از هر گونه انحراف و برداشت غلط از قوانین، همانند بسیاری از کشورها، شورایی به عنوان امین ملت جهت نگهبانی از تمامی اصول قانون اساسی تصویب کرده‌اند.

در مشروح مذاکرات قانون اساسی در ذیل اصل ۹۹ این گونه آمده : « نائب رئیس: … شورای نگهبان نظارت بر انتخاب رئیس جمهور و مراجعه به آرای عمومی (رفراندوم) را نیز به عهده دارد. … ربانی شیرازی: اول باید توضیح داده شود که مراد کدام است اجرا است یا نظارت است. نائب رئیس: نظارت است» مشروح مذاکرات، ج ۲، ص ۹۶۵٫

مجدد همان اصل (۹۹) در جلد ۳، ص ۱۷۶۲ مطرح شده که عیناً نقل می شود.

(اصل نود و نهم) – شورای نگهبان نظارت بر انتخاب رئیس جمهور ، انتخابات مجلس شورای ملی و مراجعه به آراء عمومی و همه پرسی را به عهده دارد.

جزوۀ منتشره قانون اساسی با آخرین اصلاحات در سال ۱۳۶۸ این گونه نوشته شده است: (اصل نود و نهم) – شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی و همه پرسی را بر عهده دارد.

اینک با توجّه به اینکه جمعی از دانشمندان و حقوقدانان و رجال فعال سیاسی قائل بر نظارت شورای نگهبان بر انتخابات است، نه نظارت بر کاندیداها، لکن شورای محترم نگهبان عقیده دارند تشخیص ما (شورای نگهبان) نظارت بر کاندیداها صحیح است. پیشنهاد می‌شود به پاس تکریم و تعظیم و قدرشناسی در مقابل آن همه جانفشانی‌ها و رشادت‌ها و مردانگی‌های مردم غیور ایران زمین که جواب دندان‌شکنی به دشمنان قسم خورده دادند مشورت با این ملت عزیز که امروزه به همه‌پرسی شهرت دارد و سهم ناچیزی در مقابل آن همه فداکاری‌ها و ایثارها است در مورد نظارت استصوابی و غیراستصوابی و چگونگی اجرای اقتصاد مقاومتی و دیگر مسائل بسیار مهم مقدمات اصل ۵۹ فراهم تا از نقض این اصل جلوگیری شود.

همچنین با توجّه به آن عهد حضرت امام خمینی (ره) با ملت به قوۀ قضائیه دستور فرمایید به دنبال تلاش و اجرای آن عدالت گستری باشد که رفته رفته همه باور کنند مقام محترم رهبری ضمن محبوبیّت در جامعه، در مقابل قوانین با سایر مردم تفاوتی ندارد.

حضرت آقای خامنه ای؛ به عنوان یک مسلمان دلسوخته اسلام و نظام جمهوری اسلامی از جناب‌عالی خواهانم که برای اثبات احترام مقام رهبری به قانون اساسی، هر چه زودتر دستور آزادی آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد و دیگر زندانیان عقیدتی و سیاسی و رفع ممنوع التصویری جناب آقای خاتمی را صادر نمایید تا ناهنجاری های بنیان کن نظام رفته رفته کاهش یابد و تقوا و اعتقادات و باورهای دینی مردم آرام آرام به جامعه باز گردد و روشن خواهد شد پیشرفت غیر قابل تصور اینترنت هیچ ربطی به فزونی ناهنجاری ها نداشته بلکه فریب شیطان همیشه بوده و خواهد بود.

اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در مسلمانی ماست

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

قم – حبیب‌الله امیری

۲۷/۱۰/۱۳۹۴


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.