سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد رئیس‌جمهور از ردصلاحیت‌ها: از همه اختیاراتم استفاده می‌کنم...
» شورای نگهبان نگذارد درباره انتخابات دلواپسی به وجود بیاید

انتقاد رئیس‌جمهور از ردصلاحیت‌ها: از همه اختیاراتم استفاده می‌کنم

چکیده :حسن روحانی درباره‌ی رد صلاحیت‌های گسترده توسط شورای نگهبان با بیان این که خبر خوشحال کننده‌ای نبود، وعده داد که به عنوان رئیس‌جمهور از همه‌ی اختیاراتش برای حل این معضل استفاده کند. به نظر می‌رسد که در داخل کشور نیز باید مدل برجام را اجرا کنیم....


حسن روحانی درباره‌ی رد صلاحیت‌های گسترده توسط شورای نگهبان با بیان این که خبر خوشحال کننده‌ای نبود، وعده داد که به عنوان رئیس‌جمهور از همه‌ی اختیاراتش برای حل این معضل استفاده کند.

به گزارش کلمه، حسن روحانی امروز در نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگار روزنامه اعتماد که درباره‌ی رد صلاحیت‌های گسترده‌ی مجلس پرسیده بود، گفت: به نظر می‌رسد که در داخل کشور نیز باید مدل برجام را اجرا کنیم.

وی در ادامه افزود: اطلاعات اولیه از احراز صلاحیت‌ها خیلی خوشحال کننده نبود. ما در دو مرحله‌ی قبل شرایط خوبی داشتیم. در ثبت نام استقبال عالی و در مرحله‌ی هیات‌های اجرایی وضعیت امیدوار کننده بود. اما در این مرحله با عدم احراز صلاحیت‌های زیادی مواجه شدیم.

رییس جمهور کشورمان ابراز امیدواری کرد: که شورای نگهبان این مسئله را بررسی کرده و اگر خلاف قانونی در احراز صلاحیت صورت گرفته که قطعا هم از این موارد زیاد وجود دارد، آن را حل کند.

حسن روحانی با تاکید بر اینکه من به عنوان رئیس‌جمهور از همه‌ی اختیاراتم برای حل این معضل استفاده خواهم کرد، گفت: شورای نگهبان که نهاد مهمی در کشور است باید پاسدار قانون اساسی باشد. این نهاد باید مراقب باشد که در قوانین موضوعه ی کشور نباید نقضی صورت نگیرد.

وی در ادامه تاکید کرد که شورای نگهبان صرفا باید نظارت کند تا قانون اجرا شود. و این مسئولیت سنگینی است که بر دوش این نهاد گذاشته شده است.

رییس‌جمهور کشورمان تصریح کرد که باید نظر رهبری مبنی بر اینکه انتخابات پرشوری داشته باشیم تامین شود. حتی ایشان گفتند که کسی که نظام و رهبری را قبول ندارد هم در انتخابات شرکت کند تا انتخابات پر شوری برگزار شود. پس امیدواریم که شورای نگهبان این دغدغه‌ی رد صلاحیت‌ها را قاطع حل کند و نگذارد دلواپسی ایجاد شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.