سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یادداشتی که بهانه توقیف روزنامه بهار شد...
» امام زمان(عج) با بمب اتم؟!

یادداشتی که بهانه توقیف روزنامه بهار شد

چکیده :چرا آقای طائب فکر می‌کند امام زمان(عج) اهداف خود را با بمب اتم پیش می‌برد؟ مگر ضد انسانی‌ترین سلاح‌ها بمب اتم نیست. آیا وی نمی‌داند اوج ضد انسانی بمباران اتمی کجاست؟ ... در کجای تاریخ اسلام و تاریخ زندگی ائمه مخصوصا امام زمان(عج) و در کدام‌یک از کتب‌های حدیث و تفسیر، نوشته شده که حجت بن الحسن(عج)، پس از رسیدن به قدرت سلاحی با قدرت کشتار هزاران و بلکه میلیون‌ها انسان بی‌گناه، حیوانات، درختان، در اختیار خواهد داشت تا از آن استفاده کند؟...


روزنامه بهار به اتهام لطمه زدن به اساس جمهوری اسلامی توقیف شد؛ آن هم به دلیل انتشار مطلبی در انتقاد از مهدی طائب رپیس قرارگاه عمار. طائب گفته بود که امام زمان نیاز به بمب اتم دارد بنابراین جمهوری اسلامی ایران باید تکنولوژی ساخت آن را دارا باشد!

به گزارش کلمه، آنگونه که گفته شده روزنامه بهار به علت انتشار دو مطلب توقیف شده است: یکی مطلبی با عنوان «واهمه زوال قدرت» و دیگری یادداشتی از مصطفی ایزدی با عنوان «امام زمان(عج) با بمب اتم؟!!» که در آن اظهارات طائب درباره نیاز به بمب اتم در دوران امام زمان را دیدگاه انحرافی از جمهوری اسلامی و آموزه‌های اسلامی دانسته بود.

مشخص نیست دادستانی چگونه سخنان طائب را که حتی با فتوای رهبری مبنی بر حرام اعلام کردن بمب اتم هم در تعارض است، با اساس جمهوری اسلامی یکی کرده است.

در بخشی از این یادداشت آمده است: چرا آقای طائب فکر می‌کند امام زمان(عج) اهداف خود را با بمب اتم پیش می‌برد؟ مگر ضد انسانی‌ترین سلاح‌ها بمب اتم نیست. آیا وی نمی‌داند اوج ضد انسانی بمباران اتمی کجاست؟ … در کجای تاریخ اسلام و تاریخ زندگی ائمه مخصوصا امام زمان(عج) و در کدام‌یک از کتب‌های حدیث و تفسیر، نوشته شده که حجت بن الحسن(عج)، پس از رسیدن به قدرت سلاحی با قدرت کشتار هزاران و بلکه میلیون‌ها انسان بی‌گناه، حیوانات، درختان، در اختیار خواهد داشت تا از آن استفاده کند؟

متن یادداشت مصطفی ایزدی، فعال سیاسی که در روزنامه بهار منتشر شده را با هم می‌خوانیم:

غیبت دوازدهمین امام شیعیان(عج)، همیشه و همه‌جا باعث شده که عده‌ای از افراد جامعه دیدگاه‌های خود را به آن امام همام منتسب و خود را در میان مومنین و مومنات مطرح کنند. به نظر می‌رسد افرادی که بی سند و مدرک حرف می‌زنند یا از روایات و احادیث، تفسیر به رأی می‌کنند، آنقدر زیادند و آنقدر توهم پراکنی می‌کنند که برای آحاد شیعیان جز سردرگمی نتیجه‌ای نداشته است. این حیرانی و سرگردانی تا اندازه‌ای در عمق تاریخ و سطح جغرافیا گسترده و دامنه‌دار است که حتی بعضی افراد خود را امام زمان (حجت‌بن الحسن) معرفی کرده و مریدان زیادی را به گرد خویش درآورده‌اند.

در مقابل این افراد دروغگو و افراطی، کسانی از آن طرف بام افتاده و وجود حضرتش را انکار می‌کنند. انکاریون، البته نباید در چهارچوب اندیشه شیعی سیر کنند، اما کسانی که از افراطیون پیروی می‌کنند را نیز باورمند به تفکرات صحیح مهدویت، نمی‌دانیم. بدیهی است، هر نوع نگاه به جامعه‌ای که پس از ظهور آن حضرت شکل می‌گیرد نیز باید در چارچوب قرآن، روایات، احادیث و تفسیرهای صحیح و علمی از این‌ها باشد؛ چنانچه هرکس به هر دلیلی خواست برداشت‌های ذهنی خود را از جهان پس از قیام مهدی(عج) ارائه کند و نتیجه‌ای که به حال مسلمانان به ویژه برای شیعیان مضر است، باید او را از آن بر حذر داشت.

نمونه‌ای که به تازگی با آن برخورد کردم. از این نوع برداشت‌های ذهنی و بی‌پایه است که در یکی از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی رسمی آمده است. یاد شده، در مسجد خطیره یزد سخنانی ایراد کرده که در بخشی از آن آمده است: «تشکیل جمهوری اسلامی در راستای قدرت گرفتن حکومت اسلامی امام عصر(عج) است. چرخ‌های سانتریفیوژهای جمهوری اسلامی، در واقع چرخ‌های قدرت گرفتن این حکومت الهی است و در این راه مهم دستیابی ما به توان و دانش ساختن بمب اتم است هرچند که این کار را حرام می‌دانیم ولی داشتن علم آن را برای قدرت گرفتن نظام الزامی می‌دانیم تا بتوانیم امام زمان(عج) را یاری کنیم. » این خبر را پایگاه اطلاع‌رسانی «عصر ایران» در تاریخ ۱۰/۱۰/۹۴ از قول آقای طائب نقل کرده است.

درباره این اظهار نظر و تاثیر سوء آن چند نکته قابل ذکر است:

۱- چرا آقای طائب فکر می‌کند امام زمان(عج) اهداف خود را با بمب اتم پیش می‌برد؟ مگر ضد انسانی‌ترین سلاح‌ها بمب اتم نیست. آیا وی نمی‌داند اوج ضد انسانی بمباران اتمی کجاست؟ در هیروشیما و ناکازاکی چقدر انسان بی‌گناه در زمان بمباران توسط آمریکا- حتی در زمان‌های بعد- که همچنان ادامه دارد جانشان را از دست دادند یا برای همیشه دچار محرومیت جانکاه و دلخراش شدند. واقعا تصویری که گوینده جملات مذکور از دوران حاکمیت قوانین اسلام که مسئول پیاده کردنش حضرت مهدی(عج) در ذهن آقای طائب است، چنین تصویری است؟ خدا به دادمان برسد.

۲- معیار حرام اعلام کردن تولید و استفاده از بمب اتم در جمهوری اسلامی چیست؟ آیا می‌توان پذیرفت یک پدیده بسیار بسیار خطرناک برای بشریت امروز در جمهوری اسلامی حرام باشد، اما در دوران حکومت مهدوی، حلال شود؟ اگر از نظر شما بمب اتم سلاح خوبی است، چرا در جمهوری اسلامی برای خوشایند این و آن تحریمش می‌کنید؟که حرام اعلام کردن آن توسط رهبر معظم انقلاب درست‌ترین کار ممکن بود. اگر سلاح بدی است چرا می‌خواهید القاء کنید که وجود این سلاح در دست حضرت حجت (عج) ضروری است. آیا به این آسانی می‌توان چهره مبارک امام همام را در ذهن مردم مخدوش کرد، آن هم به بهانه تخریب چهره رقیب سیاسی؟

۳- در کجای تاریخ اسلام و تاریخ زندگی ائمه مخصوصا امام زمان(عج) و در کدام‌یک از کتب‌های حدیث و تفسیر، نوشته شده که حجت بن الحسن(عج)، پس از رسیدن به قدرت سلاحی با قدرت کشتار هزاران و بلکه میلیون‌ها انسان بی‌گناه، حیوانات، درختان، در اختیار خواهد داشت تا از آن استفاده کند؟ اگر یکی ادعایی کند که از سند و مدرک آن ادعا اثری نباشد چگونه می‌توان باور کرد که این فرد سایر اطلاعاتش از گذشته و حال، از بنیان عقلی و نقلی درست برخوردار است؟

۴- این روزها، ایران با اعراب به ویژه آمریکا مشکلات زیادی دارد و عمده مشکلات مربوط است به اطلاعات اشتباهی که غربی‌ها از فعالیت‌های هسته‌ای ایران در اختیار دارند. در چنین شرایطی، درست است که اطلاعات اشتباه آنان را زیاد کنید و مقامات جمهوری اسلامی را در تنگنا قرار دهید؟ هدف از بیان این حرف‌ها چیست؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.