سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمد توکلی به شش ماه حبس محکوم شد...

احمد توکلی به شش ماه حبس محکوم شد

چکیده :احمد توکلی، مدیرمسوول سایت «الف» به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. حکم او توسط دادگاه مطبوعات صادر شده است، حکمی به دلیل برخی کامنت‌های مخاطبان....


احمد توکلی، مدیرمسوول سایت «الف» به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. حکم او توسط دادگاه مطبوعات صادر شده است، حکمی به دلیل برخی کامنت‌های مخاطبان.

به گزارش اعتماد،‌ احمد توکلی در همین رابطه گفت: در خصوص توهین به رییس‌جمهور وقت و رییس قوه قضاییه فعلی و قضات، مجرم شناخته شدم و بر اساس همین تشخیص به شش ماه حبس تعزیری محکوم شدم که با توجه به سوابقم به مدت دو سال این حکم تعلیق شده است.

احمد توکلی نماینده مردم تهران و مدیر سایت «الف» اظهار داشت: حکم دادگاه به صورت رسمی هنوز به بنده ابلاغ نشده و احتمالا روز شنبه ابلاغ می‌شود، ولی از محتوای آن مطلع هستم.

وی افزود: از سه اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، نشر مطالب خلاف حقیقت برای تشویش اذهان عمومی و توهین به مجلس شورای اسلامی مبرا شدم.

توکلی اضافه کرد: در خصوص توهین به رییس‌جمهور وقت و رییس قوه قضاییه فعلی و قضات مجرم شناخته شدم و بر اساس همین تشخیص به شش ماه حبس تعزیری محکوم شدم که با توجه به سوابقم به مدت دو سال این حکم تعلیق شده است و در صورت تکرار کار مشابه اجرا می‌شود وگرنه منتفی است.

نماینده مردم تهران گفت: البته به هیچ‌وجه به خاطر کارهایی که بنده انجام داده‌ام محکوم نشده‌ام و این حکم بر اساس انتشار اظهارنظرهای مردم و قضاوتی که نسبت به دستگاه‌ها و اشخاص دارند، است.

وی ادامه داد: در واقع در دفاع از آزادی انتشار اظهارنظر مردم بنده محکوم شده‌ام و به این دفاع خود ادامه می‌دهم.

این نماینده مجلس گفت: البته دادگاه وظیفه قانونی خود را انجام داده است گرچه بنده رای آن را قبول ندارم. به محض ابلاغ حکم در مهلت مقرر قانونی به آن اعتراض خواهم کرد و پرونده پس از تجدید نظر به دیوان عالی کشور خواهد رفت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.