سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کانون صنفی معلمان ایران: دادگاه همکارانمان علنی و با حضور هیئت منصفه و وکیل برگزار...

کانون صنفی معلمان ایران: دادگاه همکارانمان علنی و با حضور هیئت منصفه و وکیل برگزار شود

چکیده :کانون صنفی معلمان پیرامون دادگاه فعالان صنفی که ۱۳ دی ماه برگزار خواهد شد در اطلاعیه‌ای خواستار دادگاهی علنی با حضور هیئت منصفه و وکیل شدند. کانون صنفی ضمن دفاع از عملکرد صنفی و آموزشی اعضا و همکاران خود در طی یک سال گذشته، تاکید کرده است: معلمان حق دارند برای بهبود وضعیت خود و دانش آموزان به روند موجود، اعتراض مدنی نمایند و نباید نمایندگان معلمان را به این دلیل، مورد پیگرد قانونی قرار داد....


کانون صنفی معلمان ایران(تهران) پیرامون دادگاه فعالان صنفی که ۱۳ دی ماه برگزار خواهد شد در اطلاعیه‌ای خواستار دادگاهی علنی با حضور هیئت منصفه و وکیل شدند.

به گزارش کلمه، کانون صنفی معلمان ایران، ضمن دفاع از عملکرد صنفی و آموزشی اعضا و همکاران خود در طی یک سال گذشته، تاکید کرده است: معلمان حق دارند برای بهبود وضعیت خود و دانش آموزان به روند موجود، اعتراض مدنی نمایند و نباید نمایندگان معلمان را به این دلیل، مورد پیگرد قانونی قرار داد.

متن اطلاعیه کانون صنفی معلمان را که در پایگاه اطلاع رسانی حقوق معلم و کارگر منتشر شده با هم می خوانیم:

روز یکشنبه ۱۳ دی ماه، سه تن از معلمان فعال صنفی، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب بخاطر فعالیت صنفی محاکمه خواهند شد.

در این روز قرار است آقایان محمدرضا نیک نژاد، محمود بهشتی لنگرودی و مهدی بهلولی از فعالین صنفی تهران که در تابستان گذشته بازداشت شده بودند، در برابر قاضی قرارگیرند.

کانون صنفی معلمان ایران، ضمن دفاع از عملکرد صنفی و آموزشی اعضا و همکاران خود در طی یک سال گذشته، تاکید می نماید:

۱٫ مطالبات معلمان برخواسته از وضعیت معیشتی آنان و وضعیت نابسامان نظام آموزشی است، لذا معلمان حق دارند برای بهبود وضعیت خود و دانش آموزان به روند موجود، اعتراض مدنی نمایند و نباید نمایندگان معلمان را به این دلیل، مورد پیگرد قانونی قرار داد.

۲٫ انتظار ما این است که دادگاه این معلمان بصورت علنی، با حضور هیئت منصفه و وکیل مدافع برگزار گردد. وکلا بایستی به پرونده موکلین خود بصورت کامل دسترسی داشته باشند تا بتوانند از حقوق آنان دفاع نمایند.

باور و اطمینان داریم با رعایت اصل یکصد و شصت و هشت قانون اساسی، در یک دادگاه صالح زمینه ی تبرئه همکاران از اتهامات وارده، فراهم خواهد شد.

کانون صنفی معلمان ایران (تهران)
۹/ دی / ۱۳۹۴


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.