سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گردهمایی فعالان دانشجویی در سالروز تولد سید ضیا نبوی + عکس...
» امیدواری نسل پیشین به فضای دانشگاه ها و نسل جدید جنبش دانشجویی

گردهمایی فعالان دانشجویی در سالروز تولد سید ضیا نبوی + عکس

چکیده : امسال نیز همانند ۷ سال گذشته مراسم تولد این فعال دانشجویی در غیبت وی و با یادآوری خاطرات او و ارائه بحث‌هایی در حوزه فعالیت‌های دانشجویی برگزار شد. در این مراسم اعضای انجمن اسلامی دانشگاه‌ها و فعالین دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و جمعی از همبندیان سابق وی نیز حضور داشتند. ...


مراسم تولد سیدضیا نبوی در شب یلدا و با حضور جمعی از دوستان وی و فعالان سیاسی برگزار شد.

به گزارش کلمه،‌ امسال نیز همانند ۷ سال گذشته مراسم تولد این فعال دانشجویی در غیبت وی و با یادآوری خاطرات او و ارائه بحث‌هایی در حوزه فعالیت‌های دانشجویی برگزار شد.

در این مراسم اعضای انجمن اسلامی دانشگاه‌ها و فعالین دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و جمعی از همبندیان سابق وی نیز حضور داشتند.

در آغاز این دیدار، شرحی از وضعیت فعلی نبوی داده شد و در ادامه یکی از فعالان دانشجویی به شرح مختصری از وضعیت فعالیت‌های دانشجویی در سا‌لهای اخیر پرداخت.

وی مراسم ۱۶ آذر سال جاری در دانشگاه تهران، نوشیروانی بابل و سایر دانشگاه‌ها را امیدوارانه توصیف و خاطرنشان کرد؛ که با توجه به شکافی که بین فعالین دهۀ ۸۰ تا دهۀ ۹۰ ایجاد شده، این امید قابل اتکا و محکم است.

در ادامه حاضرین نظرات خود در مورد وضعیت فعلی جنبش دانشجویی و آینده آن بیان و اظهار امیدواری کردند که این جنبش به رغم مسیر ناهمواری که در طی سالیان اخیر پیمود تداوم و پویایی خود را حفظ کند و مانع از افت کیفیت و فقر محتوا در درون خود شود.

این فعالین همچنین از احکام ناعادلانه و غیرقانونی صادر شده برای فعالین دانشجویی نظیر بهاره هدایت و ضیاء نبوی انتقاد کرده و پافشاری برای اجرای این احکام ناعادلانه را غیرمنطقی دانستند. در پایان نیز دوستان و هم‌بندی‌های سابق ضیاء نبوی به یادآوری خاطراتی از وی در زندان و در دوره فعالیت‌های دانشجویی این زندانی پرداختند.

ضیاء نبوی دانشجوی ستاره‌دار و محکوم به ده سال حبس در تبعید است. در شش سال و نیم گذشته سهم وی از آزادی در قالب مرخصی‌های کوتاه مدت کمتر از بیست روز بوده و درخواست ها مکرر خانواده برای اعاده دادرسی و تجدید نظر در پرونده وی نیز تابحال بی نتیجه بوده است. این فعال دانشجویی در حال حاضر در حال سپری کردن دوران حبس خود در زندان سمنان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.