سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پایان مشروط اعتصاب غذای عیسی سحرخیز، پس از ۴۸ روز...

پایان مشروط اعتصاب غذای عیسی سحرخیز، پس از ۴۸ روز

چکیده : عیسی سحرخیز روزنامه نگار و عضو انجمن دفاع از آزادی مطبوعات که از نزدیک به دو ماه پیش در اعتصاب غذا به سر می برد به درخواست آیت الله صانعی، سیدمحمد خاتمی و ابراهیم یزدی به طور موقت به اعتصاب غذای خود پایان داد...


عیسی سحرخیز روزنامه نگار و عضو انجمن دفاع از آزادی مطبوعات که از نزدیک به دو ماه پیش در اعتصاب غذا به سر می برد به درخواست آیت الله صانعی، سیدمحمد خاتمی و ابراهیم یزدی به طور موقت به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش کلمه، عیسی سحر خیز اعلام کرده است اعتصاب غذای خود را فقط تا ۱۲ دی ماه که پایان مدت بازداشت موقت اوست، متوقف کرده است.

این روزنامه نگار در بند تاکید کرده: “اگر مراجع قضایی تا پایان روز دوازدهم دی ماه برای او قرار وثیقه صادر نکرده یا دادگاه تشکیل ندهند، اعتصاب غذای خود را دوباره آغاز خواهد کرد.”

عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی روز ۱۱ آبان ماه توسط نیروهای امنیتی سپاه بازداشت شد.

این روزنامه نگار سبز از همان ابتدای بازداشت اعلام کرد نسبت به این بی قانونی اعتصاب غذا خواهد کرد. اتهام این فعال سیاسی تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری عنوان شده است.

عیسی سحرخیز از مشاوران مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود که در نخسین روزهای پس از انتخابات بازداشت و به اتهام “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به سه سال حبس تعزیری، پنج سال ممنوعیت و محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و مطبوعاتی و یک سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

او همچنین از معدود زندانیانی بود که طی دوران محکومیتش اجازه مرخصی به او داده نشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.