سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نوبخت: من هم ندیدم ممنوع‌التصویری خاتمی مصوب شده باشد/ شمخانی اطلاع‌رسانی کند...

نوبخت: من هم ندیدم ممنوع‌التصویری خاتمی مصوب شده باشد/ شمخانی اطلاع‌رسانی کند

چکیده : از دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌خواهم که آنچه در این باره هست را به عنوان دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اطلاع‌رسانی کند و واقعیت را بیان کند، هر چند چون من هم عضو شورا هستم باید بگویم که چنین مصوبه‌ای در دوره‌ای که من عضو بودم، نبوده است...


کلمه – گروه خبر: محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران درباره ممنوع التصویری سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات گفت: ” از دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌خواهم که آنچه در این باره هست را به عنوان دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اطلاع‌رسانی کند و واقعیت را بیان کند، هر چند چون من هم عضو شورا هستم باید بگویم که چنین مصوبه‌ای در دوره‌ای که من عضو بودم، نبوده است.

سخنگوی دولت در حالی این سخن صریح را عنوان می کند که روز گذشته هم سخنگوی وزارت ارشاد گفته بود: “ممنوع التصویری سید محمد خاتمی قانونی نیست و هیچ ابلاغیه قانونی در این باره به مطبوعات وجود نداشته است.”

به گفته نوش آبادی، شورای عالی امنیت ملی هم تاکنون مصوبه ای در این باره که به تایید رهبری رسیده باشد، نداشته است.

حسن روحانی رییس جمهور پیش از این از قوه قضاییه درباره این اقدام غیرقانونی توضیح خواسته بود. زیرا دادستانی اعلام کرده بود این تصمیم به دنبال مصوبه شورای امنیت ملی گرفته شده، در حالی که به گفته اعضا چنین مصوبه ای وجود ندارد.

هفته گذشته روزنامه اطلاعات با چاپ عکس و ترجمه مصاحبه یک نشریه لبنانی با سیدمحمدخاتمی به طور رسمی ممنوع التصویری سیدمحمد خاتمی را پایان داد، هرچند که رسانه های تندرو و اقتدارگرا نسبت به این کار سیدمحمود دعایی اعتراض کردند.

قوه قضاییه هم مدیرمسوول روزنامه اطلاعات را مورد پیگرد قانونی قرار داد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.