سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مخالفت باهنر با قرائت تذکر کتبی به وزیر دفاع درباره سردار نقدی...
» نمایندگان می‌گویند سخنان فرمانده بسیج در جهت تفرقه و خدمت به دشمن است

مخالفت باهنر با قرائت تذکر کتبی به وزیر دفاع درباره سردار نقدی

چکیده : علی مطهری، کمال‌الدین پیرمؤذن و محمدرضا تابش در تذکری کتبی به سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع، خواستار تذکر وی به سرتیپ محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره سخنان اخیرش درباره سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات شدند. این تذکر با مخالفت محمدرضا باهنر که برای ساعاتی ریاست نشست علنی امروز را برعهده داشت قرائت نشد که محمدرضا تابش و علی مطهری نسبت به این اقدام اعتراض کردند...


کلمه – گروه خبر: علی مطهری، کمال‌الدین پیرمؤذن و محمدرضا تابش در تذکری کتبی به سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع، خواستار تذکر وی به سرتیپ محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره سخنان اخیرش درباره سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات شدند.

سه نماینده این تذکر را تقدیم هیات رییسه کردند اما هیات رییسه از قرائت تذکر در صحن علنی مجلس خودداری کرد. این تذکر با مخالفت محمدرضا باهنر که برای ساعاتی ریاست نشست علنی امروز را برعهده داشت قرائت نشد که محمدرضا تابش و علی مطهری نسبت به این اقدام اعتراض کردند.

هنگامی که محمدرضا تابش با پایان یافتن نشست علنی امروز متوجه شد دهقان از قرائت این تذکر خودداری کرده، با صدای بلند نسبت به این تصمیم هیات رئیسه اعتراض کرد که علی مطهری نیز با وی همراهی کرد.

موضوع این تذکر کتبی که در حاشیه جلسه علنی امروز ـ سه‌شنبه ـ مجلس شورای اسلامی در اختیار خبرنگاران پارلمانی قرار گرفت، “پیگیری اظهارات یکی از مقامات نظامی مبنی بر شیعه نبودن و داعشی بودن رئیس‌جمهور اسبق” است.

هفته گذشته رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سید محمد خاتمی را متهم کرد که شیعه نیست و نوعی از داعش است! سردار نقدی ادعا کرد که خاتمی در سال ۸۸ نزد شاه سعودی رفته و برای انتخابات ایران از وی کسب تکلیف کرده است. او در سخنانی که از سوی پایگاه اطلاع رسانی بسیج برای رسانه ها ارسال شد، ملک عبدالله را شرابخوار نامیده و خاتمی را به پول گرفتن از دولت امارات متهم ساخته است!

از این رو سه نماینده در تذکر کتبی به وزیر دفاع این موضوع را پیگیری کردند. اما هیات رییسه مجلس حاضر نشد این تذکر در صحن علنی مجلس قرائت شود.

در متن این تذکر آمده است: “سردار نقدی، فرمانده نیروی بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اخیرا آقای سید محمد خاتمی رئیس‌جمهوری اسبق را متهم به دریافت یک میلیارد دلار از ملک عبدالله قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ کرده و وی را غیرشیعه و داعشی معرفی کرده است.
قطع نظر از کذب بودن این مطالب، این امر دخالت نظامیان در سیاست است که مورد نهی امام خمینی (ره) بوده است و ثانیا عامل بزرگی در جهت تفرقه جامعه اسلامی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی و خدمت به دشمن است.
از وزیر محترم دفاع می‌خواهیم تذکر لازم را به سردار نقدی بدهند و اقدام مقتضی را برای عدم تکرار اینگونه اظهارات معمول نمایند.”

علی مطهری درباره این اقدام هیات رییسه به ایلنا گفت: ” امروز تذکری به وزیر دفاع و نیروهای مسلح در خصوص صحبت های اخیر سردار نقدی درباره آقای خاتمی رئیس جمهور پیشین تقدیم هیات رئیسه کردیم که متاسفانه آقای دهقان از اعضای هیات رئیسه با اعمال نظر شخصی خود از قرائت آن در صحن خودداری کرد.”

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در توضیح علت عدم قرائت این تذکر در صحن گفت: “متاسفانه آقای محمد دهقان چون شخصا با این تذکر مخالف بود٬ از قرائت آن در صحن خودداری کرد.”

وی افزود: “البته هنگامی که دلیل این مسئله را از آقای دهقان جویا شدم، اعلام کرد که از رئیس جلسه در این خصوص تعیین تکلیف کرده و آقای محمدرضا باهنر که ریاست جلسه را در آن لحظه برعهده داشت اجازه قرائت این تذکر را نداده است.”

مطهری همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قصد پیگیری این موضوع را ندارد، اعلام کرد: “حتما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و قصد داریم دلیل این اتفاق را از هیات رئیسه جویا شویم و برای پیگیری آن می‌توانیم در قالب تذکر شفاهی در صحن این موضوع را مطرح کنیم و امیدواریم هر کاری که مناسب بود برای رفع این مشکل انجام شود.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.