سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بدهی شش میلیارد تومانی آقازاده مشاور احمدی نژاد به دولت...

بدهی شش میلیارد تومانی آقازاده مشاور احمدی نژاد به دولت

چکیده :فرزند مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد با آنکه اعلام کرده با پدرش تفاوت زیادی دارد اما ظاهرا چیزهای زیادی از پدرش آموخته است. محمدعلی رامین در مدت ۱۳ ماهی که معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد بود به دلیل ۹ لغو امتیاز، ۱۵ توقیف و ۶۱ تذکر کتبی در مطبوعات کشور رکورد شکنی کرد البته او با عنوان دیگری هم شهرت دارد: مبدع بحث‌های مربوط به انکار هولوکاست....


کلمه- گروه خبر: روز به روز بر تعداد و حجم پرونده اختلاس ها و دزدی های صورت گرفته در دولت های نهم و دهم اضافه می شود و البته نام تعداد بیشتری از مسئولان دولت نیز در ان پرونده ها افشا می شود. ناگفته پیداست؛ کسانی که حاضر شدند با دولتی غیر قانونی محمود احمدی نژاد که با کودتای انتخاباتی بر سر کار آمده بود همکاری کنند مسلما نه تنها افراد مسئول و دلسوز کشور نیستند بلکه در میانه آشوب به دنبال منافع خود بودند.

یاسین رامین از آقازادگی خوشش می آید. او در مصاحبه ای با روزآنلاین در پاسخ به سوالی درباره شغلش گفته است: شغل من آقازادگی است (می خندد) من فعالیت‌های بازرگانی داشته‌ام و کمی فرهنگی.

فرزند مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد با آنکه اعلام کرده با پدرش تفاوت زیادی دارد اما ظاهرا چیزهای زیادی از پدرش آموخته است. محمدعلی رامین در مدت ۱۳ ماهی که معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد بود به دلیل ۹ لغو امتیاز، ۱۵ توقیف و ۶۱ تذکر کتبی در مطبوعات کشور رکورد شکنی کرد البته او با عنوان دیگری هم شهرت دارد: مبدع بحث‌های مربوط به انکار هولوکاست.

حالا رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرده که این آقازاده جوان که ابایی هم از کارهای نامعمول ندارد حدود ۶ میلیارد تومان به هلال احمر بدهکار است.

پیش از این نیز گزارش هایی در مورد اختلاس یاسین رامین منتشر شده بود اما حالا با اعلام رئیس جمعیت هلال احمر این پرونده رسما قابل پیگیری می باشد.

سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال‌ احمر، در گفتگو با فارس با اشاره به قوانین کشورآلمان از بدهی ۶ میلیاردی این آقازاده به هلال احمرخبرداد و گفت: ما ۲ میلیون یورو به شرکت رشد دادیم تا پول تجهیزات پزشکی را پرداخت کند اما با وجود اینکه تجهیزات خریداری شده به داخل کشور آمده اما پولی به فروشنده نرسیده است،

ضیایی درمورد آخرین وضعیت پرونده شرکت رشد و تخلف یاسین رامین گفت: شرکت رشد از نظرجمعیت هلال احمر فعالیتی ندارد و خیلی وقت است که فعالیتش متوقف شده است. موضوع شرکت رشد دارای ۲ بخش است که برای بخش اول آن اقدام قضائی صورت گرفته اما برای بخش دیگر فعلاً اقدامی صورت نگرفته است چرا که از نظرقوانین آلمان این شرکت متعلق به هلال احمر نیست بلکه به نام این آقازاده ثبت شده است.

او افزود: شاید این فرد به تعهدات خود عمل کند و ما نیزموضوع را دیگرپیگیری نکنیم چرا که اکنون به پای میز مذاکره با رئیس سازمان تدارکات پزشکی نشسته و صحبت‌های خوبی نیز میان آنها انجام شده است.

ضیایی درمورد علت اختلاف هلال‌احمر با «ی.ر» گفت: در واقع جمعیت هلال احمر تعدادی تجهیزات پزشکی از یک شرکت خارجی به مبلغ دو میلیون یورو خریداری کرده بود که این مبلغ را به شرکت رشد داد تا به عنوان واسطه به شرکت فروشنده تحویل دهد اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد. وی با بیان اینکه ما اکنون بدهکاران شرکت خارجی هستیم، گفت: این بدهی هنوز تسویه نشده و در تبادلات مالی وجود دارد و ازآنجایی که ما فعالیت‌های زیادی به صورت مشترک با این شرکت انجام می‌دهیم هنوز این شرکت شکایتی از ما نکرده است اما ما باید این مبلغ را به آنها پرداخت کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در مورد قوانین آلمان و انتقال شرکت به «ی.ر» گفت: طبق قوانین آلمان، هر شرکتی که در این کشور فعالیت می‌کند باید تحت نظارت و مسئولیت یکی از اتباع آلمانی باشد و همین علت زمانی که شرکت رشد در آلمان راه‌اندازی شد «ی.ر» که دارای تابعیت آلمان بود مسئولیت شرکت را عهده‌دار شد.

او تأکید کرد: شرکت از نظر قوانین آلمان متعلق به ما نیست و من نیز طی نامه‌ای به سازمان تدارکات پزشکی اعلام کردم که به صورت رسمی این شرکت هیچ ربطی به جمعیت هلال‌احمر ندارد و مسئولیت اقدامات آن با ما نیست گرچه اکنون این شرکت هیچگونه فعالیتی ندارد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: ما ۲ میلیون یورو به شرکت رشد دادیم تا پول تجهیزات پزشکی را پرداخت کند اما با وجود اینکه تجهیزات خریداری شده به داخل کشور آمده اما پولی به فروشنده نرسیده است، در این زمان ما هنوز نمی‌توانیم بگوییم که از «ی.ر» طلبکار هستیم چرا که هنوز در دادگاه این موضوع را اثبات نکرده‌ایم و فعلاً عنوان اختلاف حساب به آن داده‌ایم.

ضیایی خاطرنشان کرد: یکی از اولین دستورهایی که من دادم مربوط به رسیدگی سریع به پرونده شرکت رشد بود و امیدواریم اکنون که این فرد به پای میز مذاکره نشسته است با او به توافق برسیم در غیر این صورت مجبور هستیم نسبت به تمام ابعاد قضیه اقدام قضایی را انجام دهیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.