سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با تحمل سه سال حبس؛ مسعود کردپور از زندان آزاد شد...

با تحمل سه سال حبس؛ مسعود کردپور از زندان آزاد شد

چکیده :مسعود کُردپور روزنامه نگار و از فعالین حقوق بشر که در سال ۹۱ به اتهام "اجتماع و تبانی علیە نظام" و "فعالیت تبلیغی" به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از تحمل نزدیک به ٣ سال حبس، از زندان به خانه بازگشت....


مسعود کردپور، روزنامه نگار و معلم دربند با تحمل دوران سه ساله‌ی حبس، از زندان آزاد شد.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، مسعود کُردپور روزنامه نگار و از فعالین حقوق بشر که در سال ۹۱ به اتهام “اجتماع و تبانی علیە نظام” و “فعالیت تبلیغی” به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از تحمل نزدیک به ٣ سال حبس، از زندان به خانه بازگشت.

وی که دبیر آموزش و پرورش و از مدیران آژانس مکریان بود مردادماه ٨٧ نیز از سوی نهادهای امنیتی حکومت اسلامی ایران در شهر بوکان بازداشت و بدون حضور وکیل مدافع، به اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه و گفت و گو با رسانه‌هاى بیگانه” به یک سال حبس و تبعید به شهر تکاب محکوم شده بود.

روز هفدهم و نوزدهم اسفندماه سال ٩١، براداران کُردپور (خسرو و مسعود) از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان‌های بوکان، ارومیه، تبریز و بوکان انتقال یافتند.

این دو روزنامه‌نگار کُرد نزدیک به ۴ ماه را در سلول اداره اطلاعات ارومیه سپری کردند و خسرو کُردپور هم‌چنان در حال گذراندن دوران محکومیت در زندان تبریز بسر می‌برد.

خسرو کُردپور بە اتهام همکاری جهت تجمع اعتراضی بە ۵ سال زندان تعزیری و بە اتهام “تبلیغ علیە نظام” بە ١ سال زندان تعزیری و ٢ سال اقامت اجباری و تبعید به شهرستان کرمان محکوم شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.