سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اژه‌ای: همه کارهای بابک زنجانی که خلاف نبوده؛ بعضی کارها برای دور زدن تحریم‌ها طب...

اژه‌ای: همه کارهای بابک زنجانی که خلاف نبوده؛ بعضی کارها برای دور زدن تحریم‌ها طبیعی است

چکیده : همزمان با غیرعلنی شدن دادگاه بابک زنجانی، سخنگوی قوه قضاییه در حضور خیرنگاران به حمایت از برخی اقدامات او پرداخت و کارهای او را طبیعی دانست. اژه‌ای گفت: نمی‌توانیم ادعا کنیم صفر تا صد کارهای زنجانی خلاف بوده است! گویا سخنگوی قوه قضاییه فراموش کرده است که تنها در یک فقره از خیانت در امانت بیت المالی که بابک زنجانی در قبال ملت بزرگ ایران کرده است، بدهی بیش از دو و نیم میلیارد یورو به وزارت نفت و بانک مرکزی است. پولی از فروش نفت به دست آمده و هرگز وارد خزانه کشور نشده است...


کلمه – گروه خبر: همزمان با غیرعلنی شدن دادگاه بابک زنجانی، سخنگوی قوه قضاییه در حضور خیرنگاران به حمایت از برخی اقدامات او پرداخت و کارهای او را طبیعی دانست. اژه‌ای گفت: نمی‌توانیم ادعا کنیم صفر تا صد کارهای زنجانی خلاف بوده است!

او در حالی این سخنان را به زیان آورد که بیست و دومین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی پشت درهای بسته برگزار شد. جلسه ای که پای وزارت اطلاعات دولت محمود احمدی نژاد هم به میان کشیده شده و مامور سابق اطلاعات مقابل دادگاه باید درباره لابی ها و ارتباطات درون سازمانی با متهم ردیف اول پرونده یعنی بابک زنجانی پاسخ می داد.

پرونده بابک زنجانی تا کنون پای سه وزیر، مدیرکل بانک مرکزی، سپاه، قرارگاه خاتم، شرکت صدرا وابسته به سپاه و شهرداری تهران را به این پرونده باز کرده است.

فساد اقتصادی عظیمی که سیستماتیک بر بدنه دولت پاکدست نهم و دهم و نهاد امنیتی و نظامی چون سپاه ریشه دوانده است.
حجم فساد اقتصادی و اداری در نظام جمهوری اسلامی چنان بزرگ و ابعادش ناشناخته است که به چشم مسوولان نظام نمی آید. همانطور که سخنگوی قوه قضاییه در جلسه مطبوعاتی خود مقابل اصحاب رسانه گفته است: “همه کارهای بابک زنجانی که خلاف نبوده؛ بعضی کارها برای دور زدن تحریم‌ها طبیعی است.”

با این حال محسنی اژه‌ای در نشست خبری امروز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بابک زنجانی در دادگاه ادعاهای زیادی را مطرح کرده از جمله کمک به دولت برای فروش نفت و انتقال پول به داخل کشور، اما هیچ کس ادعاهای او را تکذیب نکرده است، گفت: به هر حال ما در تحریم بوده و هستیم و امیدواریم این تحریم ها برداشته شود. بدون تردید در زمان تحریم محدودیت هایی وجود دارد و تلاش می شود برای رفع آنها اقدامات بعضا اضطراری صورت گیرد، هیچ کس هم منکر این موضوع نیست.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: وقتی سیستم بانکی و پولی ما تحریم ظالمانه باشد، نفت بفروشیم و پول ما را ندهند، طبیعی است شما کاری کنید تا برخلاف خواست دشمن، فلج نشویم. این موضوع هم در دولت دهم و هم دولت یازدهم بوده و هست.

گویا سخنگوی قوه قضاییه فراموش کرده است که تنها در یک فقره از خیانت در امانت بیت المالی که بابک زنجانی در قبال ملت بزرگ ایران کرده است، بدهی بیش از دو و نیم میلیارد یورو به وزارت نفت و بانک مرکزی است. پولی از فروش نفت به دست آمده و هرگز وارد خزانه کشور نشده است.

البته محسنی اژه ای وقتی با سوال های بیشتر خبرنگاران مواجه شده، اضافه کرد: “جزئیات ادعاهایی که زنجانی مطرح کرده را نشنیده ام و در جریان پاسخ مسئولان هم نیستم، اما اینکه از صفر تا ۱۰۰ همه کارهای زنجانی خلاف بوده، چنین ادعایی را هم نمی توان کرد. قطعا برخی از اقدامات زنجانی برای دور زدن تحریم ها بود.”

محسنی اژه‌ای اضافه کرد: “اینکه کجای اقدامات او خلاف بوده و آیا از ابتدا نظر سوء داشته یا در وسط کار طمع کرده و خلافی صورت داده، در حال بررسی است.”

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: “برخی از ابتدا قصد کلاهبرداری دارند، اما بعضی ها از اواخر یا اواسط کار دچار طمع می شوند و دست به اقدامات خلاف می زنند، این مساله درباره بابک زنجانی درست است.”

پرسشی که سخنگوی قوه قضاییه بی پاسخ گذاشته این است که آیا اینکه یک متخلف از چه زمانی در پروسه کار دچار لغزش می شود در روند رسیدگی به اتهاماتش تاثیر دارد؟ آیا شما در مواجهه با همه کلاهبرداران همین نکته را مدنظر قرار می دهید؟ یا اینکه چون بابک زنجانی خودی محسوب می شود چنین نکته سنجی شامل حالش خواهد شد؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.