سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله هاشمی: مردم دیگر آگاه شده‌اند و در انتخابات کار را تمام خواهند کرد...

آیت‌الله هاشمی: مردم دیگر آگاه شده‌اند و در انتخابات کار را تمام خواهند کرد

چکیده :آیت‌الله هاشمی می‌گوید: مردم حالا آگاه شده‌اند. هیچ کس انتظار نداشت در انتخابات دو سال گذشته مردم اینجوری نظرشان را تحمیل بکنند ولی مردم این کار کردند، در انتخابات آتی هم همینطور، مردم کار را تمام می‌کنند....


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع خانه احزاب ایران تاکید کرد: مردم الان آگاه شده‌اند. یکی از ویژگی‌های زمان ما آگاهی مردم است. هرچقدر هم ما بخواهیم در این آگاهی را ببندیم، دیگر نمی‌توانیم. هیچکس نمی‌تواند. بالاخره همین امواجی که در این دنیا دارد بسوی ما می‌آید، همراه با خودش پیام می‌آورد، اطلاعات می‌آورد، خبر می‌آورد، همه چیز در این فضا هست و این فضا را هرکس بتواند بگیرد، مطلع می‌شود. (این فضای اطلاع رسانی) از یک کتاب بهتر است، از یک کتابخانه بهتر است و همه چیز را می‌فهمیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، متن سخنان وی بدین شرح است:

مردم الان آگاه شده اند. یکی از ویژگی های زمان ما آگاهی مردم است. هرچقدر هم ما بخواهیم در این آگاهی را ببندیم، دیگر نمی‌توانیم. هیچکس نمی تواند. بالاخره همین امواجی که در این دنیا دارد بسوی ما می آید، همراه با خودش پیام می‌آورد، اطلاعات می‌آورد، خبر می‌آورد، همه چیز در این فضا هست و این فضا را هرکس بتواند بگیرد، مطلع می‌شود. (این فضای اطلاع رسانی) از یک کتاب بهتر است، از یک کتابخانه بهتر است و همه چیز را می‌فهمیم.

من فکر می‌کنم شرایط بوجود آمده (شرایط بسیار مناسبی است). مردم ما الان درس خوانده‌اند، تحصیل کرده‌اند. الان آدم‌های با سواد خیلی داریم. از خوشبختی ما این است که خانم‌های ما و زنان‌مان تحصیل کرده‌اند، چند سه سال دیگر می‌بینید (که) تعداد تحصیل کرده‌های زنان از مردان بیشتر خواهد شد و نشان هم داده‌اند که (استحقاق آن را دارند). در میان اینها (خانم‌های تحصیل کرده)، محققان بزرگی است، در مسابقه‌های فکری و علمی، می‌توانند برنده باشند، البته این به خاطر مکتب اسلام است که زن‌ها بهتر می‌توانند وقت صرف مطالعه کنند و تحقیق کنند.

بنابراین ما داریم به یک جامعه نجیب و حقیقتا قابل احترام می‌رسیم. ایرانی‌ها بسیار خوبند ما تمدن چندین هزار ساله داریم، سلول‌های ما به تدریج از آن زمان تا بحال در داخل تمدن ها رشد کرده است. این سلول‌ها کم کم به همه ما به ارث رسیده و ما داریم جلو می رویم، نسل بعدی هم بهتر از ما می‌شود و اینجوری داریم (جلو) می‌رویم. ما یک ملت پیشرفته واقعی هستیم، باهوش هستیم و حالا آگاه شده‌اند. هیچ کس انتظار نداشت در انتخابات دو سال گذشته مردم اینجوری نظرشان را تحمیل بکنند (ولی) مردم این کار کردند (در انتخابات آتی هم همینطور)، مردم کار را تمام می‌کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.