سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال عاملان حمله به مدنی و رضوی فقیه از بند زندانیان سیاسی رجایی‌شهر...

انتقال عاملان حمله به مدنی و رضوی فقیه از بند زندانیان سیاسی رجایی‌شهر

چکیده : مسئولین زندان رجایی‌شهر و دادستانی که هفته‌ی گذشته به زندانیان سیاسی و عقیدتی این زندان وعده داده بودند تا خواسته‌ی آنان مبنی به انتقال دو زندانی شرور در این بند را بررسی کنند، به گفته‌ی خود عمل کرده و آن دو را از بند ۴ منتقل کردند. ...


یک هفته پس از وعده مسئولین برای انتقال دو زندانی شرور از سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی‌شهر، این دو زندانی از بند ۴ خارج شدند.

به گزارش کلمه،‌ مسئولین زندان رجایی‌شهر و دادستانی که هفته‌ی گذشته به زندانیان سیاسی و عقیدتی این زندان وعده داده بودند تا خواسته‌ی آنان مبنی به انتقال دو زندانی شرور در این بند را بررسی کنند، به گفته‌ی خود عمل کرده و آن دو را از بند ۴ منتقل کردند.

پیش از این کلمه خبر داده بود که دو تن از زندانیان سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر که سابقه درگیری و شرارت دارند، پس از تهدید و ارعاب گروهی از زندانیان سبز، با چاقو به آنها حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

در این میان پنج زندان سیاسی عقیدتی دست به اعتصاب غذا زده و خواستار انتقال این دو زندانی که طی سال‌های گذشته تنش‌های فراوانی ایجاد کرده‌اند شدند. اعتصابی که پس از ۵ روز با توجه به تعهد به عملی شدن پیگیری‌های قاضی ناظر بر زندان و رسیدگی قانونی به موضوع مضروب شدن سعید مدنی و سعید رضوی فقیه، به طور موقت پایان یافت.

این زندانیان در بیانیه‌ی خود تصریح کرده‌بودند که  این اقدام را تنها به عنوان نشانه‌ای از تمایل به کاهش تنش و بازگشت آرامش به فضای سالن ۱۲زندان رجایی شهر انجام می‌دهند که متاسفانه مدتهاست زیر فشارهای سنگین ناشی از محدودیت‌های نامتعارف از حقوق قانونی در زمینه‌های مختلف از جمله تلفن، مرخصی، بهداشت و درمان، و تغذیه زندانیان قرار دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.