سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » معاون سیاسی استانداری تهران: برخورد غیرقانونی با تجمعات را گزارش می‌کنیم/ دادستان...

معاون سیاسی استانداری تهران: برخورد غیرقانونی با تجمعات را گزارش می‌کنیم/ دادستانی و نیروی انتظامی اقدام کنند

چکیده : معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران تاکید کرد: دولت با تخلفاتی که به نقض حریم امنیت ملی و امنیت هیات‌ها و گردشگران خارجی منجر شود برخورد مقتضی را خواهد داشت...


معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران تاکید کرد: دولت با تخلفاتی که به نقض حریم امنیت ملی و امنیت هیات‌ها و گردشگران خارجی منجر شود برخورد مقتضی را خواهد داشت.

سید شهاب‌الدین چاووشی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد تمهیدات استانداری برای برگزاری انتخابات عنوان کرد: انتخابات با یاری خدا در هفتم اسفندماه سال ۹۴ برگزار خواهد شد. دوستان ما در ستاد انتخابات پیش‌بینی کرده‌اند بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ شعبه اخذ رای در سطح استان تهران داشته باشیم تا وظیفه تسهیل حضور مردم پای صندوق‌های رای را به خوبی اجرایی کنیم.

وی افزود: تلاش مجموعه دوستان ما در ستاد انتخابات استان تهران این است که مشارکت وسیعی در سطح استان تهران صورت گیرد. امیدواریم حضور حداکثری مردم موجب ثبات و تقویت هرچه بیشتر نظام ما شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در مورد تامین امنیت انتخابات در استان تهران خاطرنشان کرد: مجموعه‌ای در ستاد انتخابات در وزارت کشور پیش‌بینی شده است در همین راستا در هر استانی متولی تامین امنیت انتخابات کمیته امنیت است.

وی ادامه داد: ما برای اینکه سطح حوزه استان تهران قدری وسیع‌تر بود، ستادی زیر مجموعه ستاد انتخابات را تعریف کردیم که مسئولیت پیگیری مسائل انتظامی و امنیتی در رابطه با انتخابات را بر عهده همین ستاد گذاشته‌ایم.

چاوشی در مورد برخی موارد از جمله تجمعات غیر‌قانونی و توهین به مسئولان در مراسم مذهبی یادآور شد: توصیه‌های کلی استاندار در این مورد این بود که ما از ظرفیت‌های ملی که متعلق به آحاد ملت است، درست استفاده کنیم و برای تقویت علقه‌های ملی، سیاسی و مذهبی ملت، در مورد برخی رفتار‌ها که در حاشیه برخی مراسم‌های رسمی و ارزشی اتفاق می‌افتد و خیلی از دلسوزان نظام قبول ندارند، تلاش شده که مراسم و جلسات مربوط به مباحث ملی کشور مدیریت شود تا برخی جریان‌های سیاسی خاص نتوانند در آن مراسم‌ها نظرات خود را اعمال کنند.

وی افزود: به تدریج به این سمت پیش می‌رویم که جلسات عمومی که متعلق به یک حزب و جناح خاص نیست درست مدیریت شود تا شاهد حواشی آن نباشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران گفت: طبق قوانین همه باید در چارچوب قانون حرکت کنند در نظام ما رفتار غیرقانونی و هرج و مرج پذیرفته نیست. همه گروه‌ها باید به قانون تمکین کنند دولت و کلیت نظام جمهوری اسلامی تعهد دارد که اصول قانون اساسی را به اجرا بگذارد.

وی خاطرمشان کرد: آزادی اجتماعاتی که به صورت قانونی شکل گرفته باشد، در قانون تضمین شده است. دولت هم تکلیف دارد که امنیت تجمعات قانونی را برقرار کرده و از حواشی آن جلوگیری کند. تلاش بر این است که در سطح استان تهران هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم، دقت‌ها را بیشتر کنیم تا افرادی که در معرض کاندیداتوری هستند یا بحث‌هایی برای گفتن در انتخابات دارند با رعایت چارچوب‌های لازم بتوانند حضور پیدا کرده و رقابت کنند. لازمه رقابت برگزاری اجتماعات هم هست که باید امنیت آن برقرار شود.

چاوشی عنوان کرد: مواردی هست که رصد می‌شود و بعدا مورد پیگیری قرار می‌گیرد اما تجمعات و برخوردهای غیرقانونی را ما در‌‌ همان زمان به مراجع قانونی منعکس می‌کنیم. مسئولیت دادستانی و نیروی انتظامی این است که اگر تجمعات غیرقانونی وجود داشته باشد با آنها برخورد و آنها را کنترل کنند.

وی در مورد برخی اعتراض‌ها به سفر هیات‌های خارجی که گاهی در قالب تجمعات نمود پیدا می‌کند گفت: حتما دولت با تخلفاتی که به نقض حریم امنیت ملی و امنیت هیات‌ها و گردشگران خارجی منجر شود برخورد مقتضی را خواهد داشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.