سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاکید یک مقام نهاد ریاست جمهوری بر نقش مرتضوی در قتل‌های سال ۸۸...
» اشرفی اصفهانی می‌گوید چرا فردی با این فسادها و جنایت‌ها به حال خود رها شده

تاکید یک مقام نهاد ریاست جمهوری بر نقش مرتضوی در قتل‌های سال ۸۸

چکیده :حجت الاسلام والمسلمین اشرفی اصفهانی، رییس هیات رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری معترض است که چرا باید سعید مرتضوی را که هم در قتل ها دست داشته و جنایت کرده و هم در وضعیت گذشته رسوایی به بار آورده به آسانی رها کرد؟ این اولین بار پس از سال ها جرم و تخلف است که یک مقام رسمی و دولتی نه تنها فساد و جنایت های مرتضوی در سال ۸۸ و پیش از آن را تایید نمی کند بلکه با اعتراض به لاپوشانی و سکوت، خواستار اجرای عدالت درباره ی سعید مرتضوی است....


کلمه – گروه خبر: حجت الاسلام والمسلمین اشرفی اصفهانی، رییس هیات رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری معترض است که چرا باید سعید مرتضوی را که هم در قتل ها دست داشته و جنایت کرده و هم در وضعیت گذشته رسوایی به بار آورده به آسانی رها کرد؟

این اولین بار پس از سال ها جرم و تخلف است که یک مقام رسمی و دولتی نه تنها فساد و جنایت های مرتضوی در سال ۸۸ و پیش از آن را تایید نمی کند بلکه با اعتراض به لاپوشانی و سکوت، خواستار اجرای عدالت درباره ی سعید مرتضوی است.

سعید مرتضوی دادستان متخلف تهران که گستره ی پرونده هایش زبانزد رسوایی دستگاه قضاست را می توان از قتل زهرا کاظمی در بازجویی اوین و شکنجه و قتل در کهریزک تا فسادهای مالی در پرونده ی سازمان تامین اجتماعی و حضور در غارت های بابک زنجانی یافت.

گرچه این یار وفادار احمدی نژاد در دادگاه قتل جوانان کشورمان در سال ۸۸ تبرئه شد اما لکه ی ننگی که بر چهره نظام نشانده است پاک شدنی نیست. تا آنجا که روزی نیست که مسئول یا کارشناسی با اشاره به ردهای فساد مرتضوی در دولت گذشته انتقاد نکند.

اینک حجت الاسلام والمسلمین اشرفی اصفهانی، نماینده مجلس دور دوم و سوم با انتقاد از این که سعید مرتضوی پس از این همه سال به بازی گرفتن دادگاه و دستگاه قضای آملی لاریجانی، علیرغم همه ی فسادها و جنایت ها هنوز آزادانه در مقابل خبرنگاران پوزخند می زند گفته است: مرتضوی ماهیانه ۶۰ میلیون حقوق برای خودش معین می کرده است. رواست که یک کارگر زحمت کش در این مملکت ۶۰۰ هزار تومان حقوق داشته باشد و رییس تامین اجتماعی ۶۰ میلیون حقوق برای خود تعیین کند؟

فرزند شهید محراب در ادامه افزوده است: تازه این ها جدای از آن فسادهایی است که به وجود آورد و لکه های ننگی است که در جریان حوادث سال ۸۸ از خود به جا گذاشت.

جلسات محاکمه سعید مرتضوی پشت درهای بسته برگزار شد تا نگرانی ها را از بابت بررسی های عادلانه ی این پرونده ی سیاه افزایش دهد. نگرانی هایی گذشت زمان نشان داد بیراه نبودند و قاضی مقیسه با تبرئه مرتضوی در پرونده کهریزک مهری گذاشت بر حمایت های پشت پرده از دست پرورده ی احمدی نژاد و مشایی.
هرچند قاضی مقیسه پیش و پس از صدور رای در پرونده کهریزک، در احکام عجیب و غریب دست نشاندگی خود را به نهادهای صاحب نفوذ امنیتی و اقتصادی در کشور اثبات کرده بود.

اشرفی اصفهانی در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرآن لاین تصریح کرده است: وجود امثال ایشان و بابک زنجانی مایه تاسف است. اگر بنا باشد ما آفتابه دزد را تعقیب کنیم اما آنکه میلیاردها خورده و برده را رها کنیم و تعقیب نکنیم مردم مایوس می شوند.

وی همچنین گفته است: اینکه می بینیم نمایندگانی در مجلس مخالفت خود را علنی و در برابر دید مردم اعلام کردند و پلاکارد در دست گرفتند که مخالف برجام هستند به این دلیل است که منافع این ها در خطر بوده و هست. امیدوارم مردم هم بین کسانی که در این مجلس خادم به ملت بودند با کسانی که خائن به مردم بودند فرق بگذارند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.