سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: می‌خواهند «نفوذ» را مثل «فتنه» ابزار سرکوب منتقدان و ایجاد خفقان کنند...
» مردم اجازه نخواهند داد به این بهانه، آزادی بیان محدود شود

علی مطهری: می‌خواهند «نفوذ» را مثل «فتنه» ابزار سرکوب منتقدان و ایجاد خفقان کنند

چکیده :در پی بازداشت ۵ روزنامه نگار در روزهای گذشته و تکرار استفاده از واژه "نفوذ" در صدا و سیما و سپاه تا روزنامه نگاران کشورمان را به وابستگی به بیگانگان متهم کنند، علی مطهری معتقد است: افرادی می‌خواهند کلمه نفوذ را مانند کلمه فتنه وسیله‌ای برای ایجاد خفقان کنند و کسانی را به این بهانه بازداشت و آزادی بیان را محدود کنند و البته مردم به آنها اجازه نخواهند داد....


کلمه – گروه خبر: در پی بازداشت ۵ روزنامه نگار در روزهای گذشته و تکرار استفاده از واژه “نفوذ” در صدا و سیما و سپاه تا روزنامه نگاران کشورمان را به وابستگی به بیگانگان متهم کنند، علی مطهری با اعتراض می گوید: افرادی می‌خواهند کلمه نفوذ را مانند کلمه فتنه وسیله‌ای برای ایجاد خفقان کنند و کسانی را به این بهانه بازداشت و آزادی بیان را محدود کنند و البته مردم به آنها اجازه نخواهند داد.

به گزارش کلمه، طی روزهای گذشته سپاه و رسانه های وابسته به انحصارگرایان با تکرار واژه ی “نفوذ” فضای کشور را ملتهب کرده و برای مردم و فعالان خط و نشان کشیده اند.

حسن روحانی رییس جمهور نیز روز گذشته در واکنش به این هجمه ها و جوسازی ها در جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه تجارب تاریخی نشان داده که ملت ایران هوشیار است و اینگونه اقدامان تاثیر معکوس بر آنان دارد هشدار داده بود که نباید عده ای با کلمه “نفوذ” بازی کنند.

علی مطهری با بیان اینکه خطر نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از ابتدای انقلاب وجود داشته و چیز تازه‌ای نیست، در پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت: همان طور که از آغاز انقلاب اجازه نفوذ نداده‌ایم از این پس هم اجازه نخواهیم داد و این نیاز به عمل دارد نه شعار.

وی افزود: افرادی می‌خواهند کلمه نفوذ را مانند کلمه فتنه وسیله‌ای برای ایجاد خفقان کنند و کسانی را به این بهانه بازداشت و آزادی بیان را محدود کنند و البته مردم به آنها اجازه نخواهند داد.

به گفته وی، حیات سیاسی این افراد در گروی ایجاد محدودیتهاست و در فضای آزاد قادر به رقابت با رقبای خود نیستند، لذا صحبت از فتنه پس از برجام و فتنه چهارم به میان می‌آورند، در حالی که همه اینها خیالات شیطانی خود آنهاست و واقعیت ندارد.

در همین حال روز گذشته احمد توکلی نیز در پیامی در شبکه های اجتماعی با تاکید بر اینکه تهدید نفوذ که مساله امروز و دیروز ما نبوده است، نوشته بود: این سوال ایجاد می شود که تا پیش از طرح نفوذ از سوی رهبری چرا این اقدام صورت نگرفته است؟ بنابراین انتظار می رود این دست اقدامات با درایت و دقت بیشتری صورت گیرد که اصل دغدغه رهبری تحت الشعاع قرار نگیرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.