سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی سحرخیز: پدرم گفته که از همان لحظه بازداشت اعتصاب غذا می کند...

مهدی سحرخیز: پدرم گفته که از همان لحظه بازداشت اعتصاب غذا می کند

چکیده :مهدی سحرخیز گفت: «پدرم به خانواده گفته که در اعتراض به بازداشتش از همان لحظه دست به اعتصاب غذای تر می زند و اگر زودتر از دو هفته آزاد نشود اعتصابش را به اعتصاب غذای خشک تبدیل می کند.»...


مهدی سحرخیز، فرزند عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و فعال سیاسی که صبح روز دوشنبه ۱۱ آبان ماه توسط ماموران سپاه بازداشت شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت این روزنامه نگار طبق برگه حکمی که ماموران به خانواده در زمان بازداشت او نشان داده اند به اتهام “تبانی و اجتماع به قصد برهم زدن امنیت ملی،” “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” بازداشت شده است. همچنین فرزند این روزنامه نگار گفت آنها از محل انتقال پدرش بی اطلاع هستند.

عیسی سحرخیز، فعال سیاسی و روزنامه نگار پیش از این در سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس از تحمل پنج سال زندان در تاریخ ۱۱ مهرماه ۱۳۹۲ آزاد شد. او بخشی از دوران زندان را در بیمارستان به دلیل بیمارهای متعددش از جمله بیماری قلب گذراند.

مهدی سحرخیز در خصوص نحوه بازداشت پدرش در صبح روز ۱۱ آبان ماه گفت: «ساعت ۷ صبح شش مامور مرد و یک مامور زن سپاه با برگه حکم وارد خانه شده اند. تمام خانه را تفتیش کرده و پدر را با یک سری از وسایل شخصیش با خود برده اند. در میان این وسایل حتی عکس میرحسین موسوی هم بوده. ضمنا ماموران هیچکدام نگفته اند که پدر را به کجا می برند.»

مهدی سحرخیز همچنین گفت: «پدرم به خانواده گفته که در اعتراض به بازداشتش از همان لحظه دست به اعتصاب غذای تر می زند و اگر زودتر از دو هفته آزاد نشود اعتصابش را به اعتصاب غذای خشک تبدیل می کند.»

فرزند این روزنامه نگار و زندانی عقیدتی سابق با اظهار اینکه پدرش فعالیت خارج از قانون نداشته است گفت: «پس از آزادی تاکنون پدر فقط با رسانه ها مثل همیشه مصاحبه داشته و در فیسبوکش هم عقاید شخصیش را می نوشت به غیر از اینها هیچ فعالیت دیگری که مبنای این سه اتهام باشد نداشته است.»

به گفته ی مهدی سحرخیز آقای خامنه ای کینه شخصی نسبت به کسانی دارد که از او انتقاد می کنند و سحرخیز یکی از افرادی است که از او صادقانه انتقاد کرده است.

عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و فعال سیاسی پیش از این در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در تاریخ ۱۲ تیرماه همان سال بازداشت شد و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به سه سال حبس تعریزی، پنج سال ممنوعیت و محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی و یک سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

او در تاریخ ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۰ نیز مجددا طی حکمی به دو سال حبس به دلیل فعالیت های مطبوعاتی قبل از سال ۱۳۸۸ محکوم شد. این روزنامه نگار روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه سال ۱۳۹۲، تنها دو ماه مانده به اتمام دوران کامل محکومیتش از زندان آزاد شد. او به دلیل بیماری های متعدد و از جمله قلب ماهها در دوران حکمش در بیمارستان بستری بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.