سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وعده معاون قوه قضاییه: هیچ شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات قطع نمی‌شود...

وعده معاون قوه قضاییه: هیچ شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات قطع نمی‌شود

چکیده : قطع شبکه های اجتماعی اقدام پسندیده ای نیست و باید این شبکه ها را مدیریت کرد. تصمیم گیری درباره شبکه های اجتماعی را باید به افراد متخصص این حوزه سپرد و اظهارنظرهای برخی افراد غیر متخصص ، دست تصمیم گیرندگان را در این موضوع می بندد و مانع از فعالیتهای تخصصی می شود...


کلمه – گروه خبر: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفته است که هیچ شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات قطع نمی شود.

او این سخنان را در شرایطی گفته است که از روزها پیش در راه ارتباطی تلگرام اختلالی ایجاد شد و این شایعه پخش شد که تلگرام را فیلتر کرده اند. شایعه ای که به سرعت تکذیب شد ولی خبر بعدی نشان از آن داشت که مساله کنترل تلگرام برای تندروها و انحصار طلبان جدی است.
کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای برای بررسی فیلترینگ تلگرام تشکیل جلسه داد ولی به علت به حدنصاب نرسیدن اعضا نتوانست به بررسی آن بپردازد و به دو هفته بعد موکول شد.

اما پس از آن عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از نامه دو کمیسیون امنیت و فرهنگی مجلس به رئیس جمهور در خصوص لزوم اقدامات عاجل برای مدیریت فضای مجازی خبر داد . گفت: “مقرر شد نامه‌ای توسط کمیسیون فرهنگی و امنیت ملی در خصوص لزوم اقدامات لازم برای مدیریت فضای مجازی و تولید محتوا به رئیس جمهور نوشته شود. در این نامه تاکید شده است صرفا با فیلترینگ نمی‌توان فضای مجازی را مدیریت کرد، بلکه باید با تولید محتوا در برنامه‌ریزی از این فضا در راستای اهداف و آرمان‌های نظام استفاده کرد.”

حال معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفته است که هیچ شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات قطع نمی شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمد باقر الفت در جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای قضایی استان کرمان افزود: قطع شبکه های اجتماعی اقدام پسندیده ای نیست و باید این شبکه ها را مدیریت کرد. وی  افزود : تصمیم گیری درباره شبکه های اجتماعی را باید به افراد متخصص این حوزه سپرد و اظهارنظرهای برخی افراد غیر متخصص ، دست تصمیم گیرندگان را در این موضوع می بندد و مانع از فعالیتهای تخصصی می شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه انتخابات امسال وضعیت خاصی دارد و ممکن است به جای رقابت سیاسی وارد بازیهای سیاسی شود گفت: رعایت تقوا و حفظ منافع مردم در این دوره بسیار مورد تاکید است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه همچنین با پیش بینی اینکه ممکن است بعد از برداشته شدن تحریمها عده ای فرصت طلب از باز شدن فضای تبادل اقتصادی برای پر کردن جیب خود استفاده کنند از همه افراد در دستگاههای مختلف خواست موارد مشکوک به سوء استفاده را گزارش کنند .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.