سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ترکش های جنگی و بی قانونی دادستان؛ آزار و اذیت بی پایان گرامی مقدم در زندان...
» پانزده ترکش ریز برای شکنجه مشاور کروبی به کمک مقامات قضایی آمدند!

ترکش های جنگی و بی قانونی دادستان؛ آزار و اذیت بی پایان گرامی مقدم در زندان

چکیده :سه ماه از بازداشت اسماعیل گرامی مقدم، مشاور ارشد مهدی کروبی می گذرد و علیرغم مشکلات جدی جسمانی و خطرات غیرقابل جبرانی که وی را تهدید می کند، مسئولان دادستانی از آزادی و یا اعزام مرخصی استعلاجی وی خودداری می کنند. و حالا پس از دو بار شکستگی سر این زندانی سیاسی و از دست دادن بینایی، ترکش های جنگی در بدن وی جابه جا شده است. ...


کلمه – گروه خبر: سه ماه از بازداشت اسماعیل گرامی مقدم، مشاور ارشد مهدی کروبی می گذرد و علیرغم مشکلات جدی جسمانی و خطرات غیرقابل جبرانی که وی را تهدید می کند، مسئولان دادستانی از آزادی و یا اعزام مرخصی استعلاجی وی خودداری می کنند. و حالا پس از دو بار شکستگی سر این زندانی سیاسی و از دست دادن بینایی، ترکش های جنگی در بدن وی جابه جا شده است.

طی هفته‌ی گذشته اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی محبوس حزب اعتماد ملی، از ناحیه کتف دچار درد شدید شده بود که پس از عکسبرداری مشخص شده ۱۵ ترکش ریز به جامانده از دوران جنگ، در بدن وی جابجا شده است.

اسماعیل گرامی مقدم، مشاور ارشد مهدی کروبی که در بند ۷ زندان اوین محبوس است، در عملیات رمضان جانباز شده و این ترکش ها یادگار آن عملیات بوده است.

به گزارش سحام، نظر پزشک زندان بر خارج کردن هر چه سریعتر این ترکش ها بوده اما تا به حال مسئولان قضایی نسبت به هر دو مشکل جسمی گرامی مقدم، واکنشی نشان نداده اند.

این نماینده پیشین مجلس، چند سالی است که از مشکل عدم بینایی مناسب، شدیدا رنج می‌برد و بیم آن می رود که در دوران بازداشت و زندان، از دسترسی به درمان مناسب و تخصصی بی بهره شده و به طور کامل بینایی خود را از دست دهد.

تاکنون دو بار «سر» اسماعیل گرامی مقدم در طول دوران بازداشت به علت عدم بینایی و اصابت به جسم سخت، دچار شکستگی شده که در هر دوبار ماموران از انتقال وی به بهداری زندان خودداری کرده‌اند.

چندی پیش نعمت احمدی، وکیل این زندانی سیاسی به ایسنا گفته بود که به دلیل این که وی به بیماری دچار شده که تقریبا بینایی‌اش را از دست داده و این مساله مورد تایید نظام پزشکی قرار گرفته و پزشکی قانونی نیز اعلام کرده که ایشان امکان تحمل حبس را به لحاظ بیماری که منجر به از دست دادن بینایی‌اش شده ندارد، امیدواریم که راه‌کار مقتضی درباره وی در نظر گرفته شود».

احمدی افزوده بود: «از آن‌جا که موکلم بازداشت موقت است، ما امیدوار بودیم که با وثیقه آزاد شود ولی تاکنون چنین اتفاقی در مورد وی نیفتاده است و موکلم حدود ۴ ماه است که در زندان اوین به سر می‌برد».

فراهم کردن شرایط تخصصی درمانی برای آقای گرامی مقدم یکی از خواسته های اصلی خانواده این زندانی سیاسی است. و پیش از این نیز کلمه خبر داده بود در حالی که پزشکان زندان اوین تاکید می کنند که اسماعیل گرامی مقدم نیاز به درمان جدی دارد و رای به عدم تحمل کیفر داده اند، مراجع قضایی و امنیتی اقدام مثبتی برای اجرایی شدن روند درمان مشاور دربند مهدی کروبی نمی کنند.

اسماعیل گرامی مقدم، سخن‌گوی حزب اعتماد ملی که بامداد روز ۲۶ تیرماه پس از مراجعت به ایران در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد، ماه‌ها پیش از ورود به کشور، به طور غیابی محاکمه و محکوم گردیده بود. وی در این حکم غیابی صادره، به ۵ سال حبس محکوم شده است.

مشاور مهدی کروبی پس از پلمپ دفتر حزب اعتماد ملی در کودتای انتخاباتی سال ۱۳۸۸، برای تحصیلات تکمیلی به هندوستان و مالزی رفت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.