سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد شاگرد امام خمینی از افراطی‌ها و فحاشی دلواپسان: این حرف‌ها تعزیر دارد...
» یک نماینده تندرو: ظریف با چه اجازه‌ای به بغل اوباما رفت؟!

انتقاد شاگرد امام خمینی از افراطی‌ها و فحاشی دلواپسان: این حرف‌ها تعزیر دارد

چکیده :همزمان با جنجال آفرینی افراطیون در مجلس، یکی از شاگردان امام خمینی با انتقاد از افراطی گری و خشونت طلبی در کشور اظهار داشت: برخی از مخالفان در ادبیات خود تولید خشونت دارند و گاه به فحاشی روی می آورند و شنیده شده است یکی از آنها در جلسه ای به دکتر ظریف فحاشی کرده است و لفظ 'حرام زاده' را در مورد ایشان به کار برده است، این حرف شرعا و عرفا شلاق و تعزیر دارد. نماینده بروجرود: اینها با اجازه چه کسی با اوباما دیدار کردند. دفعه قبل که با اوباما به صورت تلفنی صحبت کردند و این دفعه نیز معلوم نیست ظریف با اجازه چه کسی به بغل اوباما رفته است....


کلمه- گروه خبر: همزمان با جنجال آفرینی افراطیون در مجلس، یکی از شاگردان امام خمینی با انتقاد از افراطی گری و خشونت طلبی در کشور اظهار داشت: برخی از مخالفان در ادبیات خود تولید خشونت دارند و گاه به فحاشی روی می آورند و شنیده شده است یکی از آنها در جلسه ای به دکتر ظریف فحاشی کرده است و لفظ ‘حرام زاده’ را در مورد ایشان به کار برده است، این حرف شرعا و عرفا شلاق و تعزیر دارد.

اظهارات آیت الله سجادی از شاگردان امام خمینی، در حالی امروز در سایت ایرنا منشتر شد که نمایندگان مجلس با ادبیاتی توهین آمیز نسبت به دست دادن محمدجواد ظریف و اوباما در حاشیه سازمان ملل واکنش نشان دادند. حتی یکی از اعضای جبهه پایداری خبر از جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر خارجه داد.

صبح امروز، بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس که خواهان بیان تذکری در این زمینه بود با مخالفت هیئت رئیسه مجلس مواجه شد و حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد رئیس جلسه به وی گفت که در پایان جلسه امروز می‌تواند تذکر خود را بیان کند اما این نماینده مجلس معتقد بود که مناسب نیست تا پایان جلسه امروز بیان این تذکر به تعویق بیفتد.

وی با صدای بلند در صحن علنی مجلس خطاب به هیئت رئیسه می‌گفت اجازه دهید که تذکر خود را بیان کنم؛ این مطلب در شلوغی جلسه امروز گم می‌شود. اینها با اجازه چه کسی با اوباما دیدار کردند. دفعه قبل که با اوباما به صورت تلفنی صحبت کردند و این دفعه نیز معلوم نیست ظریف با اجازه چه کسی به بغل اوباما رفته است.

بیراوند در ادامه اظهاراتی توهین آمیز خطاب به ظریف بیان آورد که با واکنش ابوترابی مواجه شد. نائب رئیس مجلس پس از شنیدن این سخنان، میکروفن وی را قطع کرده و خواستار رعایت شان وزیر خارجه کشور شد.

کاربرد ادبیات خشونت آمیز و توهین در تریبون های مختلف، امر تازه ای نیست. هفته گذشته غلامعلی حدادعادل، رییس فرهنگستان زبان فارسی در مقابل دیدگان میلیون ها بیننده از لفظ “حرام زاده” استفاده کرد. پیش از این نیز بارها از سوی رییس دولت دهم، برخی امامان جمعه و سیاستمداران کلمات توهین آمیز به کار رفته است.

این استاد حوزه در ادامه با انتقاد از ادبیات خشونت آمیز در میان نمایندگان مجلس گفت: ای کاش این خبر واقعی نباشد و اگر حقیقت داشته باشد یک فاجعه اخلاقی برای مجلس شورای اسلامی و بسیار سنگین است.

آیت الله سجادی، استاد حوزه علمیه قم گفت: آن گروهی که به اسم منتقد به فحاشی و ناسزاگویی روی می آورند افراد بدون منطقی هستند که مصلحت کشور برای آنها مهم نیست، این افراد فقط عصبانی هستند.

مخالفت ها به خاطر هوای نفس است/ سیاه نمایی به ضرر کشور است

آیت الله سجادی در ادامه این گفت و گو افزود: مخالفان و یا دلواپسان می گویند چون این موفقیت های هسته ای توسط دولت تدبیر و امید ایجاد شده، پس بد است، در حالی که حضرت امام راحل می فرمودند’ اگر کسی کار خوبی انجام داده بگویید خوب است و اخلاص داشته باشید’.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آیا درست است ما با تبلیغات، موفقیت های خوبی که در این مذاکرات برای کشور ایجاد شده را منکر شویم؟ این تبلیغات منفی به سود منافع ومصالح ملی و جمهوری اسلامی نیست بلکه به ضرر کشور و ملت است و دشمنان انقلاب را شاد می کنند.

آیت الله سجادی خاطرنشان کرد: دقت کنیم که مخالفان توافق هسته ای چه کسانی هستند؟ اگر برجام به نتیجه نهایی نرسد ابتدا سران رژیم صهیونیستی وبعد سنای آمریکا شاد می شوند به همین دلیل امروز تبلیغات انها علیه این توافق رو به افزایش است.

وی با اشاره به دستاوردهای مذاکرات هسته ای در دولت تدبیر و امید و دولت گذشته اظهار داشت: تنها سوغات و دستاورد دولت گذشته، قطعنامه های شورای امنیت بود که باعث این مشکلات و تحریم های ظالمانه برای کشور شده است.

وی که به گفته خود در دوران انقلاب عضو گروه روحانیون مبارز خارج از کشور بوده و با پرواز انقلاب همراه امام راحل به کشور بازگشتند، ادامه داد: سیاست اعتدال نه تنها در مذاکرات هسته ای فضا را به نفع ما تغییر داده بلکه خیلی از مسائل را متفاوت کرده است، باب های گفت و گو باز شده و کار به جایی می رسد که رییس جمهور آمریکا درخواست ملاقات می کند.

مدیر موسسه تحقیقاتی علامه شهید مصطفی خمینی (ره) در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: امروز نه تنها دیگر دشمنان ما آن قدرت گذشته را ندارند بلکه در جریان مذاکرات وزیر امور خارجه امریکا گاه ۱۰ تا ۱۵ روز در طول مذاکرات در مکان برگزاری، حضور پیدا می کرد و رییس جمهور آمریکا نیز از دکتر روحانی تقاضای وقت ملاقات می کند.

برجام در سیاست بین الملل

آیت الله سجادی که از شاگردان و همراهان امام راحل در نجف اشرف بود، ادامه داد: از نظر سیاست بین الملل برجام یک قدرت و پیروزی برای جمهوری اسلامی ایران است، این موفقیت ها بیشتر به خاطر بینش، شجاعت و مواضع رهبر معظم انقلاب است.
وی خاطرنشان کرد: در هر مقطع چیزی هایی به انسان تحمیل می شود که بنا به اوضاع و مقتضیات باید تصمیم گیری کند بویژه ما مسلمانان که الگوهای اخلاقی زیادی از صدر اسلام از جمله پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را داریم.

نظر قرآن پیرامون مذاکره با کفار

آیت الله سجادی تصریح کرد: در قرآن کریم آمده است اگر کفار و مشرکین اظهار تمایل کردند که با شما صلح کنند، بپذیرید، اگر صلح کردید و خواستند شما را فریب دهند خداوند بر شما کافی است، یعنی اگر این اظهار صلح آن‏ها خدعه و فریب باشد، خداوند شما را یاری می دهد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: پیشنهاد مذاکرات هسته ای از طرف مقابل ما بود و هم عقل و هم آیات قرآن کریم اقتضاء می کند که ما باب گفت و گو را باز کنیم، با وجود بدبینی هایی که وجود دارد و رهبر معظم انقلاب هم بارها اشاره کردند که به طرف مقابل اعتماد نداریم، ولی ما با الهام از قرآن کریم و سیره نبوی، در جریان صلح حدبیه هستیم.

بررسی برجام باید خالی از افراط و تفریط باشد

وی با اشاره به بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: همانگونه که آمریکا برجام را در سنا بررسی می کند نیاز است مجلس شورای اسلامی نیز ورود داشته باشد، چرا که این خود قدرتی برای دولت و تیم مذاکره کننده ایران است، دولت در ادامه مذاکرات به طرف مقابل بگوید باید نظرات مجلس هم لحاظ شود و در کل خوب است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: برجام باید بدور از افراط و تفریط در مجلس شورای اسلامی بررسی و نظرات مجلس نیز باعث تقویت مذاکرات شود.

آیت الله سجادی حضور اومانو دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در کمیسیون ویژه برجام را نیز دال بر موفقیت آمیز بودن مذاکرات دانست و گفت: حضور این عضو سازمان ملل و حتی اعضای سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در کمیسیون ویژه به تقویت کار منجر خواهد شد.

فرآیند مذاکرات از ۸۱ تا برجام

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فرآیند مذاکرات هسته ای از تعلیق برنامه های هسته ای در سال ۸۴، بیانیه های سعد آباد و بروکسل، توافقنامه پاریس و فراز و نشیب های آن در دولت های نهم و دهم و مذاکرات ژنو گفت: هدایت های رهبر معظم انقلاب و تلاش های دولت ما را از آن وضعیت گذشته به حال رسانده است.

آیت الله سجادی تصریح کرد: عبور از وضعیت گذشته هسته ای و رسیدن به وضعیت مطلوب فعلی، جز با تدبیر و برنامه ریزی امکان پذیر نبود و تدبیر رهبر معظم انقلاب واقعا راهگشا بود، ایشان فرموند، علم، صنعت و تحقیقات از یک سو نباید تعطیل شود و از سوی دیگر این فعالیت ها نباید برای ما بازتاب داشته باشد یعنی باب مذاکره باید باز باشد.

بهانه دشمنان تمام ندارد ولی بهانه هسته ای را از آنها گرفتیم

نماینده سابق امام راحل در جنوب لبنان یادآور شد: اگر مساله هسته ای هم در کار نبود دشمنان به بهانه های دیگر ما را تحریم و یا مورد هجمه قرار می دادند، آنها هشت سال جنگ را بر این کشور تحمیل و بعد از آن با تحریک منافقان، فتنه آفریدند ولی امروز توفیق پیدا کردیم آنها را در میز مذاکره بکشانیم.

آیت الله سجادی تصریح کرد: امروز مخالفان توافق در سنای امریکا چه اندازه عصبانی هستند؟ از عصبانیت ها معلوم است چه کسانی در سنای امریکا حرف می زنند، اسرائیل برای عدم موفقیت ایران در مذاکرات هسته ای سرمایه گزاری و هزینه کرده است وامروز باید عصبانی باشد.

ایران رکن تصمیم گیری های منطقه

وی ادامه داد: مذاکرات هسته ای و برجام باعث تثبیت قدرت ایران در منطقه و جهان شده است به گونه ای که امروز در منطقه می گویند در ارتباط با وضعیت سوریه و عراق تنها ایران، روسیه و امریکا می توانند تصمیم بگیرند، در هر کجا منطقه بخواهند چالشی را برطرف نمایند یک رکن نیازمند همکاری برای رفع مشکلات، ایران است.

عضو هیات علمی پژوهشگران اسلامی با اشاره به اینکه توافق هسته ای و سایر موفقیت ها برای ما فتح المبین است، گفت: به مخالفان توصیه می کنیم صلح حدیبیه پیامبر اسلام (ص) را با دقت مطالعه کنند، پیامبر اسلام با وجودی که اسم اعظم داشتند بین ایشان و قریش توافق صلح حدیبیه منعقد شد، مذاکرات هسته ای ملی است ، در مورد آنها جناحی فکر نکنیم.

آیت الله سجادی اظهار داشت: یک رکن دین اسلام، عقل است، پیامبر اسلام در جریان صلح حدیبیه بهترین تصمیم را گرفتند، ایشان اسوه حسنه برای همه هستند.
وی ادامه داد: مذاکرات هسته ای و موفقیت های حاصل شده، ملی است و نباید در مورد آنها جناحی و سیاسی فکر کنیم.

پاسخ انسان های لغوگو باید همراه با کرامت باشد

آیت الله سجادی همچنین با اشاره به آیه ۵۵ سوره قصص گفت: خداوند در قرآن می فرمایند هر گاه سخن لغو و بیهوده بشنوند، از آن روی برمی گردانند و می گویند اعمال ما از آن ما و اعمال شما از آن خودتان، سلام بر شما ما خواهان جاهلان نیستیم.

وی ادامه داد: این سیره ائمه اطهار (ع) و امام راحل نیز بوده است، در طول ۱۴ سال که خدمت امام راحل بودم برخی خیلی چیزها را علیه امام راحل مطرح و به کار می بردند ولی حضرت امام یک کلام لفظا و عملا پاسخ ندادند، اکنون آنها از بین رفتند و امام راحل در یادها و قلب ها مانده اند، بنابراین باید با کرامت پاسخ انسان های لغو گو را داد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.