سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۴۰۰ کارگر حدید مبتکران اخراج شدند...

۴۰۰ کارگر حدید مبتکران اخراج شدند

چکیده :کارخانه حدید مبتکران پاکدشت به جهت افزایش مشکلات مالی با ۴۰۰ کارگر خود قطع همکاری کرد. این کارگران تعدیل شده مانند دیگر همکاران خود دست کم دو ماه مطالبات مزدی طلبکارند و هم اکنون کارفرما آنان را برای برقراری مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی کرده است....


کارخانه حدید مبتکران پاکدشت به جهت افزایش مشکلات مالی با ۴۰۰ کارگر خود قطع همکاری کرد.

فعالان صنفی کارگری شهرستان پاکدشت با اعلام این خبر به ایلنا گفتند، کارخانه حدید مبتکران تولید کننده انواع صندلی خودرو به جهت کاهش سفارشات از جانب کارخانه‌های خودرو سازی دچار مشکلات مالی شده‌ است.

برپایه این اطلاعات؛ کارگران اخراجی حدید مبتکران دست کم بین دو تا ده سال سابقه کار داشتند و تا پیش از خاتمه قرارداد به عنوان بخشی از ۸۰۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی مشغول به کار بودند.

این کارگران به نقل از کارفرما حدید مبتکران دلیل اخراج خود را رکود بازار فروش محصولات عنوان می‌کنند ودر عین حال می گویند این واحد حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیارد از کارخانه‌های خودرو ساز طلب دارد.

در عین حال گفته می‌شود که این کارگران تعدیل شده مانند دیگر همکاران خود دست کم دو ماه مطالبات مزدی طلبکارند و هم اکنون کارفرما آنان را برای برقراری مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی کرده است.

گفتنی است گروه صنعتی حدید مبتکران در سال ۱۳۶۵ در شرق تهران تاسیس شد و اکنون از بزرگ‌ترین شرکتهای تولیدکننده صندلی خودروهای ساخت داخل بشمار می‌رود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.