سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۱۹۰ مصری در منا کشته و مفقود شده اند...

۱۹۰ مصری در منا کشته و مفقود شده اند

چکیده : روزنامه "المصری الیوم" کارت شناسایی بعضی از حاجیان مفقود شده را منتشر کرد که خانواده هایشان برای این روزنامه ارسال کرده اند و امیدوارند که بتوانند اطلاعاتی را درباره سرنوشت آنان به دست بیاورند...


امسال برخلاف همیشه، حجاج مصری بازگشته از مراسم حج هیچ لبخندی به لب ندارند؛ زیرا علاوه بر کشته شدن حدود ۷۰ حاجی مصری در فاجعه منا، هنوز از سرنوشت دست کم ۱۲۰ نفر دیگر از حجاج خبری در دست نیست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، با گذشت نزدیک به یک هفته از فاجعه منا، رسانه‌های مصری همچنان در حال انتشار تصاویر حجاج مفقود هستند به این امید که سرنخی از آنان یافته شود.

کنسولگری مصر در جده اعلام کرد که به تلاشهای خود برای ارائه آماری دقیق از کشته شدگان مصری و آسیب دیدگان و یافتن حجاج مفقود شده، ادامه می‌دهد.

“عادل الالفی” سفیر مصر در عربستان گفت که ساعتهای آتی در این بحران بسیار تعیین کننده است زیرا حجاج از مشعر، منا و جمرات خارج شده و می توان آمار دقیقی از آنان به دست آورد.

الالفی با این حال خاطرنشان کرد که شناسایی اجساد کشته شدگان تا قبل از پنجشنبه و جمعه آینده امکان پذیر نخواهد بود.

در همین رابطه، روزنامه “المصری الیوم” کارت شناسایی بعضی از حاجیان مفقود شده را منتشر کرد که خانواده هایشان برای این روزنامه ارسال کرده اند و امیدوارند که بتوانند اطلاعاتی را درباره سرنوشت آنان به دست بیاورند.

وزارت بهداشت عربستان روز سه شنبه در سایت رسمی خود تعداد کشته شدگان را ۴۱۷۳ نفر اعلام کرد ولی ساعاتی بعد خبر را حذف کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.