سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حاشیه هایی از یک نمایش انتخاباتی؛ احمدی‌نژاد و یارانش در جست‌وجوی دیدار خصوصی و ن...

حاشیه هایی از یک نمایش انتخاباتی؛ احمدی‌نژاد و یارانش در جست‌وجوی دیدار خصوصی و نامه‌های مردمی

چکیده :چند نفر که خود را کارمندان دفتر محمود احمدی‌نژاد معرفی می‌کردند از مردم می‌خواستند تا مشکلات و خواسته خود را در نامه‌ای بنویسند و به آنها بدهند تا به دست احمدی‌نژاد برسانند تا به مشکلات آنها رسیدگی شود. هر روز از ساعت ٧ تا ٨ صبح و ۵ تا ۶ بعد از ظهر ساعتی که دکتر از خانه خارج می‌شود و باز می‌گردد می‌توانید در میدان ٧٢ نارمک به دیدن او بروید...


روزنامه اعتماد در گزارشی مینویسد: سخنرانی‌اش که تمام شد دست به دعا برداشت و خطاب به حاضران در مجلس گفت: «من دعایی می‌کنم و شما بلند بگویید آمین: ان‌شاء‌الله دوره مال مردم‌خوری به سر خواهد آمد». بعد از یک مراسم ناموفق در امام‌زاده علی اکبر چیذر که به دلیل کمبود جمعیت احمدی‌نژاد ترجیح داد در آنجا حاضر نشود، حالا او و یارانش منطقه دیگری را در تهران برای برگزاری برنامه و سخنرانی انتخاب کردند. مسجدی در دروازه دولاب تهران در یکی از خیابان‌های تنگ و باریک آن منطقه، مسجد محمدیه که یکی از مساجد قدیمی آن منطقه محسوب می‌شود. از دو روز پیش تبلیغات برای حضور او آغاز شده و بنرهایی در کوچه پس کوچه‌ها و خیابان‌ها نصب شده بود. بنرهایی که خبر از سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در روز عرفه و پس از نماز مغرب و عشا می‌داد.

احمدی‌نژاد به نماز و مغرب و عشا نرسید و با همراهی ثمره هاشمی، علی اکبر جوانفکر و غلامحسین الهام وارد مسجد شد، مردانی که حضور هر یک از آنها نمی‌تواند توجه‌ها را از غیبت نزدیک‌ترین یار احمدی‌نژاد یعنی اسفندیار رحیم مشایی کم کند؛ غیبتی که حالا دارد طولانی‌تر هم می‌شود. امام جماعت مسجد برای خوشامد گویی به رییس دولت نهم و دهم پشت تربیون رفت و گفت: «درست است که ما می‌گوییم دکتر احمدی‌نژاد اما شما برای ما همان حاج محمود جبهه‌ها هستی».

احمدی‌نژاد تغییر نکرده است

محمود احمدی‌نژاد هنوز همان محمود احمدی‌نژاد و ادبیاتش هم همان ادبیات است. بدون اینکه ملاحظه‌ای از مکان و سمتش داشته باشد می‌تواند حرف‌های نا‌متعارفی بزند، حرف‌هایی که گاه خنده مخاطبانش را به همراه داشته باشد.

او در بخشی از صحبت‌هایش با بیان اینکه فطرت و ذات ملت ایران توانایی اداره و مدیریت جهانی را دارد، گفت: ملت ایران ملتی متمایز با سایر مردم‌ها هستند و ذات آنها شایستگی مدیریت جهانی و تکیه دادن بر مناصب تاثیرگذار دنیا را دارد و همواره این شایستگی را به جهان نشان داده‌اند و هر اتفاقی که در ایران می‌افتد موجی را در دنیا ایجاد می‌کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی بعد از بعثت پیامبر (ص) بزرگ‌ترین اتفاق تاریخ است و بعد از آن نیز جنگ تحمیلی و دفاع مظلومانه ملت همین ویژگی را دارد و وقتی مستکبران عالم دیدند مردم ایران با عدالت‌طلبی و خروج از زیر سایه شرق و غرب قیام کرده است، آن دیوانه قدرت‌طلب را برای حمله به ایران تحریک کردند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: جنگ ایران تنها جنگی بود که شرق و غرب به نفع یک دیکتاتور قدرت‌طلب علیه یک کشور همراه بودند و همه سلاح‌ها و توان خود را صرف این موضوع کردند.

وی گفت: تلاش همه و غایت آمال همه آزادگان دنیا استقرار نظام مهدوی است و باید همه برای آن تلاش کنیم و بی‌شک این موضوع محقق می‌شود و خیلی زودتر از آنچه ستمکاران فکر می‌کنند پایه‌های ظلم سقوط خواهد کرد.

او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: لازمه موفقیت و حرکت در مسیر کمال، محبت به مردم است که عائله خداوندند. بدون عشق انسان‌ها به یکدیگر امکان برپایی جامعه سعادتمند و برخوردار از توحید و عدالت و سیر کمال الهی انسان ممکن نیست. کسی که محبت دیگران را ندارد تمایلی به اصلاح وضع یا یاری آنان ندارد. پیامبران و گل سرسبد آنان حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و‌الله و اهل بیت طاهرینش و امروز امام عصر (ع) عاشق‌ترین انسان‌ها به مردم بوده و هستند. قربانی کردن هواها و دلدادگی‌های بی‌ارزش، راه قرب به خدا و زندگی خدایی است. این همان منطق و مکتب ابراهیمی است که راز عزتمند و آزاد زیستن و رمز عید عظیم قربان است. این عید را به امام زمان (ع)، رهبری گرانقدر و عزیز انقلاب و ملت ایران و همه بشریت و شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم.

وی همچنین با اشاره به انقلاب اسلامی گفت: به نظرم ریشه این همه جنایت سلطه گران علیه انقلاب و متقابلا مقاومت ملت بزرگ را باید در جوهره انقلاب و آرمان‌های بلند آن و البته مختصات ملت ایران جست‌وجو کرد. در آن دوران دو قطب قدرت شرق و غرب جهان را به دوبخش تقسیم کرده بودند و گرچه به ظاهر ضد هم، لیکن به لحاظ مبانی و ماهیت و منطق سلطه‌گری یکی بودند. آنها مدل زندگی، سیاستمداری و حکمرانی را برای همه تعریف کرده بودند و برای ملت‌ها جز انتخاب یکی از دو مدل شرقی یا غربی را بر نمی‌تابیدند، اما ملت ایران به رهبری مردی الهی راه جدیدی به بشریت عرضه کرد. جوهره حرکت ملت ما دعوت به جهانی عاری از زشتی، جنگ، تجاوز، تبعیض، فقر و خفقان و سرشار از توحید و عدالت و آزادی و مهرورزی برای همگان بود. خواست و شعار ملت ما جهانی و برآمده از فطرت انسانی و به دنبال ایجاد نظامات جدید بر پایه حقوق اساسی انسان‌ها در تمام جهان بود. آرمان انقلاب اسلامی، جهانی و متعلق به همه بشریت و به‌دنبال نجات همه انسان‌ها و انداختن طرحی نو در سایه حاکمیت صالحان و مصلح نهایی و مبشر بهاران بوده و هست. این فرهنگ و راه جدید برای منافع قدرت‌های سلطه‌گر خطرناک بود و یک شکاف عظیم در پرده ضخیم سلطه و خفقان آنان ایجاد کرد و این یعنی آغاز روندی که منافع نامشروع آنان را به خطر می‌اندازد. با وجود ادعاها و شعارهای مستکبرین، بهترین شرایط برای تامین منافع آنان، خفقان و سرکوب آزادی‌های حقیقی است، چراکه این آزادی‌ها موجب بروز قدرت ملت‌ها و پایان دادن به سلطه آنان می‌شود. مستکبران در بین ملت‌ها جایی ندارند و در هر کجای عالم اگر انتخابات آزاد و واقعی انجام شود عدالت‌طلبان و آزادی‌خواهان و مخالفان سلطه‌گران رای مردم را به خود اختصاص می‌دهند. علاوه براین ملت ایران دارای دو ویژگی و شایستگی اختصاصی است که از منظر مستکبران جرم قطعی تلقی می‌شود.

وی حسن ختام سخنانش را به دعا اختصاص داد و خطاب به حاضران در مجلس گفت: من دعایی می‌کنم و شما بلند بگویید آمین و این‌گونه دعا کرد «ان‌شاء‌الله دوره مال مردم‌خوری به سر خواهد آمد و همه جشن سقوط ظلم و استقرار حکومت عدل مهدوی را برپا خواهیم کرد».

احمدی‌نژاد و یارانش در جست‌وجوی نامه‌های مردمی

همزمان با سخنرانی احمدی‌نژاد در مسجد محمدیه در بیرون از مسجد خبرهای دیگری بود. جالب‌ترین بخش حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد، اقدام نزدیکان او برای گرفتن نامه‌های مردمی برای محمود احمدی‌نژاد بود. چند نفر که خود را کارمندان دفتر محمود احمدی‌نژاد معرفی می‌کردند از مردم می‌خواستند تا مشکلات و خواسته خود را در نامه‌ای بنویسند و به آنها بدهند تا به دست احمدی‌نژاد برسانند تا به مشکلات آنها رسیدگی شود. جوانی قد بلند که کاپشنی مشکی رنگ شبیه همان کاپشن معروف احمدی‌نژاد به تن داشت روی پله کوتاه جلوی مسجد ایستاده بود و با صدای بلند فریاد زد «هر کسی نامه برای دکتر دارد بیاورد». فرد دیگری هم توضیح می‌داد که چطور می‌توان یک دیدار خصوصی با احمدی‌نژاد رفت و می‌گفت: هر روز از ساعت ٧ تا ٨ صبح و ۵ تا ۶ بعد از ظهر ساعتی که دکتر از خانه خارج می‌شود و باز می‌گردد می‌توانید در میدان ٧٢ نارمک به دیدن او بروید و مشکلات‌شان را با او در میان بگذارید و مطمئن باشید که رسیدگی می‌کند.

سخنرانی احمدی‌نژاد که تمام شد الهام، جوانفکر و هاشمی ثمره جلوتر از او مسجد را ترک کردند. ماشین جلوی درب مسجد آمد و احمدی‌نژاد سوار ماشین شد. همان پسر جوانی که مردم را تشویق به نوشتن نامه به احمدی‌نژاد می‌کرد با صدای بلند شروع به شعار دادن کرد «به جون هر چی مرده احمدی برمیگرده‌» که با همراهی ١٠ نفر صدای شعار بلندتر شد. ماشین احمدی‌نژاد در خیابان باریک شیرازی در میان جمعیت هشتاد تا صد نفری ایستاد، احمدی‌نژاد در لبه در ایستاد و برای مردم دست تکان داد.

هزاره سوم

یکی دیگر از حاشیه‌های این مراسم توزیع یک نشریه تک برگی در میان جمعیت بود، هفته‌نامه‌ای با نام هزاره سوم در گستره تولید سراسری به مدیرمسوولی علیرضا محمد بیگی‌نیا، همان خبرنگار نابینایی که در نخستین نشست خبری حسن روحانی پس از پیروزی در انتخابات سال ٩٢ حاشیه‌هایی را درست کرده بود. این نشریه که مطالبی را علیه سیاست‌های هسته‌ای دولت منتشر کرده بود یاداشتی از علی اکبر جوانفکر نیز داشت. یادداشتی که به‌شدت از صحبت‌های دولت حسن روحانی علیه احمدی‌نژاد انتقاد کرده بود اما بیشتر انتقاد جوانفکر خطاب به نمایندگان مجلس بود که در این روزها صدای انتقادشان از دولت نهم و دهم بلند‌تر شده و به نوعی با دولت همصدا شده‌اند. جوانفکر در این یادداشت یادآور شده بود نمایندگان مجلس با انتقاد از احمدی‌نژاد به دنبال این هستند که در انتخابات اسفند ماه سبد رای خود را پر کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.