سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سه سال و نیم حبس دیگر؛ حکم جدید صلواتی برای سعید رضوی فقیه...
» این روزنامه نگار پنج ماه گذشته را بدون هیچ حکمی در زندان بوده است

سه سال و نیم حبس دیگر؛ حکم جدید صلواتی برای سعید رضوی فقیه

چکیده :سعید رضوی فقیه که 5 ماه قبل حکم یک ساله اش به پایان رسیده بود در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به سه سال و نیم حبس دیگر محکوم شد....


سعید رضوی فقیه زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر به سه سال و نیم حبس دیگر محکوم شد.

به گزارش کلمه، سعید رضوی فقیه که 5 ماه قبل حکم یک ساله اش به پایان رسیده بود در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به سه سال و نیم حبس دیگر محکوم شد.

دو سال برای توهین به رهبری، یک سال تبلیغ علیه نظام و شش ماه برای توهین به خبرگان اتهامات این زندانی سیاسی در پرونده ی دوم عنوان شده است.

سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، پس از سرکوب های انتخابات در سال ۸۸ به دلیل سخنرانی در یک نشست در همدان به اتهام جرایم امنیتی، از سوی دادگاه انقلاب تهران به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

او که به خارج از کشور رفته بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد.

دوران محکومیت رضوی فقیه پنج ماه پیش به پایان رسید و علیرغم پایان حکم به صورت بلاتکلیف در انتظار دادگاه سخنرانی سال ۹۲ همدان خود در زندان رجایی شهر به سر می‌برد که این حکم امروز ابلاغ شد.

سعید رضوی فقیه هفته ی گذشته در اعتراض به عدم توجه مسئولان زندان رجایی شهر و بهداری این زندان دست به اعتصاب غذای خشک زد که پس از دو روز با اعزام به بیمارستان قلب به اعتصاب اعتراضی خود پایان داد.

اعتراض رضوی فقیه عدم ارایه خدمات درمانی مناسب به وی و ممانعت از اعزام او به بیمارستان جهت تکمیل اقدامات درمانی اش بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.