سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قاضی صلواتی صادر کرد؛ ۱۲ سال و ۹ ماه حبس برای علی شریعتی...

قاضی صلواتی صادر کرد؛ ۱۲ سال و ۹ ماه حبس برای علی شریعتی

چکیده :علی شریعتی فعال جنبش سبز که از ۲۰ تیرماه سال جاری بعد از ۵ ماه نگهداری در بازداشتگاه ۲۰۹ به بند ۸ منتقل شده، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد....


علی شریعتی فعال جنبش سبز به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، علی شریعتی فعال جنبش سبز که از ۲۰ تیرماه سال جاری بعد از ۵ ماه نگهداری در بازداشتگاه ۲۰۹ به بند ۸ منتقل شده، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

اتهامات این زندانی سیاسی اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری، توهین به رییس جمهور و نگهداری ماهواره عنوان شده است.

علی شریعتی در بهمن ۹۳ با پرونده سازی بازجوهای وزارت اطلاعات دولت تدبیر و امید بازداشت شده است. پرونده سازی ای که حتی صلواتی نیز در جلسه ی دوم دادگاه به آن اشاره کرده است.

پیش از این کلمه، گزارش داده بود که این زندانی سبز در بند ۲۰۹ زندان اوین به بهانه تراشیدن اجباری موهای سر، در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

علی شریعتی از سیاتیک و بیماری کلیوی رنج می برد که از دوران حبس قبلی همراه وی شده و خانواده اش نگران اند که ادامه بازداشت وی در شرایط نامناسب، سلامتی او را به خطر بیندازد.

این فعال سبز در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ نیز بازداشت شده بود. او در دادگاه بدوی به دو سال حبس محکوم شد که در مرحله تجدید نظر به یک سال کاهش یافت. شریعتی همچنین در نیمه شعبان سال گذشته نیز برای مدت یک هفته بازداشت شد. آخرین بازداشت وی مربوط به ۲۹ بهمن سال ۹۳ است و او در این مدت یکبار نیز دست به اعتصاب غذای اعتراضی زد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.