سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاج زاده: تعیین تکلیف حصر را به مجلس بسپرند تا معلوم شود می‌تواند خلاف نظر مردم عمل...
» آیا نظارت قوا بر صدا و سیما تماشایی است؟

تاج زاده: تعیین تکلیف حصر را به مجلس بسپرند تا معلوم شود می‌تواند خلاف نظر مردم عمل کند یا خیر!

چکیده :این که مجلس برجام را رسیدگی کند جای خوشحالی دارد و دولت اصلا نگران نباشد چراکه این ها از ترس ملت جرأت رد آن را ندارند. خیلی خوب بود که تعیین تکلیف در مورد حصر را هم به مجلس می سپردند تا معلوم شود آیا می تواند برخلاف نظر و رأی مردم عمل کند یا خیر....


فخرالسادات محتشمی پور در گزارشی از ملاقات هفتگی خود با سیدمصطفی تاجزاده می نویسد که این زندانی سیاسی از آقای یزدی که معتقد است نظارت شورای نگهبان باید استصوابی باشد نه تماشایی، می پرسد: آیا فقط نظارت شورای نگهبان استصوابی است و بقیه نظارت ها که در قانون اساسی آمده مانند نظارت سه قوه بر صدا و سیما تماشایی است؟!

به گزارش کلمه، به گفته ی همسر معاون وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات در دولت اصلاحات، سیدمصطفی تاجزاده یک هشدار برای وزارت کشور دارد و می گوید: مبادا فریب شورای نگهبان را بخورید و به سمت برگزاری انتخابات الکترونیک بروید چرا که تا جنتی هست این امر ممکن نیست و در مجلس ششم هم این ها به قصد بحران سازی 48 ساعت قبل از انتخابات اعلام کردند که انتخابات الکترونیکی نیست و به شکل سنتی برگزار می شود و من خود به چاپخانه افست رفتم و از مدیر و کارگران آن خواهش کردم با توجه به ضرورت تعرفه ها را چاپ کنند که لطف کردند و به موقع رساندند.

تاجزاده همچنین گفته است: این که مجلس برجام را رسیدگی کند جای خوشحالی دارد و دولت اصلا نگران نباشد چراکه این ها از ترس ملت جرأت رد آن را ندارند. و حسنش این است که مجلس یک دست اصولگرا به آن رأی می دهد. فقط باید ضرب الاجل دهند و مواظب باشند که وقت تلف نشود. خیلی خوب بود که تعیین تکلیف در مورد حصر را هم به مجلس می سپردند تا معلوم شود آیا می تواند برخلاف نظر و رأی مردم عمل کند یا خیر.

بر اساس گزارش محتشمی پور، سیدمصطفی تاج زاده معتقد است: توافق وین تنها میان آمریکا و اسرائیل و میان کاخ سفید و کنگره اختلاف ایجاد نکرده بلکه اصولگراها را هم به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرده و تکفیری ها را در انزوا قرار داده است. موافقین را به اصلاح طلبان و مخالفین را به جنگ طلبان آمریکا نزدیک کرده است.

متن کامل یادداشت فخرالسادات محتشمی پور را با هم می خوانیم:

گفتم گره نگشوده ام زان طره تا من بوده ام
گفتا منش فرموده ام تا با تو طراری کنم
پشمینه پوش تند خو از عشق نشنیده است او

از مستی اش رمزی بگو تا ترک هوشیاری کند
زان طره پر پیچ و خم سهل است اگر بینم ستم
از بند و زنجیرش چه غم هرکس که عیاری کند

این هاست ابیاتی که همسرجان در بدو ورود به سالن ملاقات و استقرار در پشت کابین قبل از هر سخنی برایم از حافظ می خواند. پیش خود فکر می کنم اگر همه پشیمنه پوش های تندخو سخن عشق را شنیده بودند شاید کار جهان جور دیگر می شد و کاش بشنوند. کافی است گوش به دل خویش بسپارند حتی اگر سیاه شده باشد لابد نقطه سفیدی باقی است که از عشق و محبت و دوستی بسراید هرچند خفیف و آرام…

درب سالن ملاقات قفل بود در زدم با تأخیر باز کردند تعجب کرده بودم اما با دیدن خانواده آقای مهدی هاشمی علت را متوجه شدم. مرا که دیدند پرسیدند مگر آقای تاجزاده بیرون نیست؟ می گویم ظاهرا در مورد بیرون یا داخل بودن ایشان اختلاف دارند آقایان. طبق قانون باید آزاد می شد اما تکفیری ها قانون را تمکین نمی کنند. سالن ملاقات را قرق کرده اند و علاوه بر خانواده هاشمی تنها یک خانم در ردیف دوم هست که وقتی مرا می بیند جلو می آید و سلام و احوالپرسی و خود را که معرفی می کند تازه می فهمم همسر آقای گرامی مقدم است که برای امور اداری مراجعه کرده و ملاقاتی هم داشته است. آقای گرامی مقدم از بیماری چشم رنج می برد و ظاهرا مشکلش در بازداشتگاه خیلی شدید شده و مراجعه به بهداری زندان کمکی به او، که نیازمند معالجه تخصصی است تا کم بینایی اش به نابینایی منجر نشود، نکرده است و همسرش از این بابت بسیار نگران است.

بعد از چند دقیقه همسرجان سبزپوش می آید ابتدا ابیات منتخبش را برایم می خواند و بعد مرا که بی صبرانه منتظر شنیدن شرح حال او هستم در این چند روزی که برایم چند ماه گذشته، مطلع می کند که: نتیجه 16 روز مرخصی که به ناگاه اتمامش اعلام شد 1- سردرد شدید در اولین روز روزه داری اعتراضی اش بوده است. 2- خوابش به هم خورده و او که عادت به شب زنده داری داشته شب ها دو ساعتی می خوابیده. 3- به دلیل به هم خوردن ساعت خوابش نظم مطالعاتی اش هم به هم خورده است. 4- از همه بدتر این که با بازگشت به زندان دوباره محکوم به دیدن عذاب الیم 20:30 شده است که کاملا در حال رقابت با شبکه های معاند و مخالف جمهوری اسلامی است در سیاه نمایی و تقریبا هیچ خبر مثبتی ندارد. با این تفاوت که آن ها اصل جمهوری اسلامی را سراسر سیاه معرفی می کنند و این ها عملکرد دولت را.

همسرجان از همه کسانی که به انحاء مختلف حضوری، تلفنی و مجازی نسبت به ایشان ابراز محبت کرده اند تشکر می کند و می گوید دعاگوی همه شان هستم چه آنان که توفیق دیدارشان را یافتم و چه آنان که فرصت ملاقاتشان را پیدا نکردم و هر بار که به مرخصی می آیم میزان مهر و لطف و محبت مردم را نسبت به خود بیشتر می بینم و حس می کنم و سخت نگران می شوم که مبادا من که برای مردم کاری نکرده ام و همواره خود را مدیون آنان دانسته ام، دچار کبر و غرور شوم و باور کنم که کاری کردم!

می گوید خوشحالم که همه فهمیده بودند که جرم من تنها «خوردن میوه ممنوعه» است و انتخابات بهانه بوده است و دیگر همه می دانند این 7 سال حکم و همه این سال های بازداشت تنها برای زبان و قلم من است و بقیه اتهامات همه واهی است. اکثرا هم فهمیده اند که من شاکی خصوصی دارم و مشکل فراقانونی است و پس از بازگشت من به زندان همه متوجه قانون شکنی آشکار و عدم اجرای ماده 134 علیرغم تصویب آن در مجلس شده اند.

مقالاتی را معرفی می کند: «حقی که گرفتیم» نوشته علی واعظ و «توافق هسته ای سیاست بازگشت سیاست» نوشته علی فردوسی، ویژه نامه ایران 13/5 به نام «دولت اعتدال در میانه راه از تولد تا توافق»، «آزادگان نماد تدبیر و امید واقع بینانه» نوشته دکتر علیرضا رحیمی، ایران 27/5

می گوید بیرون که بودم در سایت کلمه تاریخ 25/5 مقاله ای خواندم که حیفم می آید به دوستان معرفی نکنم. عنوان آن «دروغ مقدس» بود و نوشته محمد محبی. نقد و هشدارهایی را هم که مرکز پژوهش های مجلس درباره طرح مجازات بدحجابان داشته، که توسط حداد عادل و وابستگان جبهه پایداری تهیه شده، خواندنی می داند.

می گوید این جا از دلخوشی هایم خواندن روزنامه قانون است و صفحات طنز آن خصوصا صفحه بی قانون که برایم خیلی لذت بخش است.

همسرجان از آقای یزدی که معتقد است نظارت شورای نگهبان باید استصوابی باشد نه تماشایی، می پرسد: آیا فقط نظارت شورای نگهبان استصوابی است و بقیه نظارت ها که در قانون اساسی آمده مانند نظارت سه قوه بر صدا و سیما تماشایی است؟!

یک هشدار هم برای وزارت کشور دارد و می گوید: مبادا فریب شورای نگهبان را بخورید و به سمت برگزاری انتخابات الکترونیک بروید چرا که تا جنتی هست این امر ممکن نیست و در مجلس ششم هم این ها به قصد بحران سازی 48 ساعت قبل از انتخابات اعلام کردند که انتخابات الکترونیکی نیست و به شکل سنتی برگزار می شود و من خود به چاپخانه افست رفتم و از مدیر و کارگران آن خواهش کردم با توجه به ضرورت تعرفه ها را چاپ کنند که لطف کردند و به موقع رساندند.

می گوید این که مجلس برجام را رسیدگی کند جای خوشحالی دارد و دولت اصلا نگران نباشد چراکه این ها از ترس ملت جرأت رد آن را ندارند. و حسنش این است که مجلس یک دست اصولگرا به آن رأی می دهد. فقط باید ضرب الاجل دهند و مواظب باشند که وقت تلف نشود. می گوید خیلی خوب بود که تعیین تکلیف درمورد حصر را هم به مجلس می سپردند تا معلوم شود آیا می تواند برخلاف نظر و رأی مردم عمل کند یا خیر.

می گوید توافق وین تنها میان آمریکا و اسرائیل و میان کاخ سفید و کنگره اختلاف ایجاد نکرده بلکه اصولگراها را هم به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرده و تکفیری ها را در انزوا قرار داده است. موافقین را به اصلاح طلبان و مخالفین را به جنگ طلبان آمریکا نزدیک کرده است.

دلم می خواست شیشه ها نبودند و گوشی نبود و سالن ملاقات نبود و ساعت نبود و مأمور سالن ملاقات هم نبود. دلم می خواست فقط من بودم و همسرجان بود و زمان متوقف شده. دلم می خواست عشق که شوری در نهاد ما نهاده در وجود همه آدم های عبوس که انگار با خودشان هم قهرند نهادینه می شد.

دلم همه این ناممکن ها را می خواست. اما واقعیت پایان وقت ملاقات بود و قطع تلفن و افتادن پرده و رفتن همسرجان به بند انفرادی اش.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.