سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قطعه پیدا شده از بوئینگ ۷۷۷، شاید اصلا متعلق به پرواز گمشده مالزی نباشد...

قطعه پیدا شده از بوئینگ ۷۷۷، شاید اصلا متعلق به پرواز گمشده مالزی نباشد

چکیده : حدود یک ماه پیش قطعه ای از یک هواپیما در اقیانوس هند پیدا شد که پس از تحقیقات گفته شد این قطعه بال بوئینگ 777 است و احتمالا به پرواز ام اچ 370 مالزی تعلق دارد که سال پیش با 239 سرنشین گم شد. اما برخی منابع می گویند احتمال دارد این قطعه مربوط به هواپیمای گمشده نباشد...


حدود یک ماه پیش قطعه ای از یک هواپیما در اقیانوس هند پیدا شد که پس از تحقیقات گفته شد این قطعه بال بوئینگ 777 است و احتمالا به پرواز ام اچ 370 مالزی تعلق دارد که سال پیش با 239 سرنشین گم شد. اما برخی منابع می گویند احتمال دارد این قطعه مربوط به هواپیمای گمشده نباشد.

یک منبع فرانسوی دیروز به سی‌ان‌ان گفت که محققان فرانسوی هنوز مطمئن نیستند که قطعه پیدا شده مربوط به پرواز ام اچ 370 است یا نه.

البته همه مطمئن هستند که قطعه پیدا شده، تکه‌ای از بال بوئینگ 777 است، اما آزمایشگاهی در فرانسه که مسئول بررسی این قطعه شده است، می گویند باید عدد روی بال را شناسایی کند تا بفهمد قطعه پیدا شده مربوط به چه پروازی است.

وقتی این قطعه در ساحل جزیره رئونیون فرانسه در غرب اقیانوس هند پیدا شد، بسیاری بر این باور بودند که این قطعه اولین مدرکی است که می تواند به پیدا کردن پاسخ به یکی از بزرگترین معمای هوایی جهان کمک کند.

در حالی که فرانسوی‌ها شک دارند که قطعه مربوط به ام اچ 370 باشد، نخست وزیر مالزی تایید کرده که این قطعه مربوط به هواپیمای گمشده است. مارتین دل بونو سخنگوی یک گروه دولتی که حوادث هوایی را بررسی می کند گفت: کارشناسان هنوز دلیل حادثه ام اچ 370 را نمی دانند، پیدا کردن این بال کافی نیست ما به قطعات بیشتری نیاز داریم. محققان ما در سواحل رئونیون و مالدیو تحقیقات زیادی کردند اما قطعه دیگری را پیدا نکردیم و تحقیقات را متوقف کردیم. نشانه های زیادی هستند که این قطعه مربوط به پرواز ام اچ 370 است اما هنوز اطمینان نداریم.

یک منبع نزدیک به سی ان ان گفت: این بال را شرکت اسپانیایی ساخته است، اما الان آن شرکت در تعطیل تابستانی است و حداقل باید یک هفته منتظر بمانیم تا شرکت باز شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.