سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شکوری راد: برخي با تداوم حصرها و تهمت ها اجازه التيام زخم ٨٨ را نمي دهند...
» نمی‌گوییم حوادث تلخ گذشته را فراموش می‌کنیم اما آن را به رخ نمی‌کشیم

شکوری راد: برخي با تداوم حصرها و تهمت ها اجازه التيام زخم ٨٨ را نمي دهند

چکیده : دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران در اولین کنفرانس خبری این حزب گفت: متاسفیم که حصر و حبس مانند استخوان لای زخم باقی مانده و اجازه نمی دهد زخم سال 88 التیام پیدا کند. بهتر است این زخم التیام پیدا کند. عده ای با تداوم حصر و تهمت ها دنبال عدم التیام این زخم هستند...


کلمه – گروه خبر: دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران در اولین کنفرانس خبری این حزب گفت: “متاسفیم که حصر و حبس مانند استخوان لای زخم باقی مانده و اجازه نمی دهد زخم سال 88 التیام پیدا کند. بهتر است این زخم التیام پیدا کند. عده ای با تداوم حصر و تهمت ها دنبال عدم التیام این زخم هستند.”

دبیر کل حزب اتحاد ملت گفت: “نمی‌گوییم که حوادث 88 را فراموش می‌کنیم اما آن را به یاد نمی‌آوریم و به رخ نمی‌کشیم.”

علی شکوری راد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حوادث سال 88 گفت: “درباره مسائلی که گذشته و ممکن است تلخ و شیرینی داشته باشد و البته بیشتر آن تلخی بوده است، کمتر صحبت خواهیم کرد.”

علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحادملت ایران با وجود همه جوسازی ها و حمله هایی که در روزهای اخیر از سوی رسانه های تندرو و نزدیک به سپاه به این حزب شده بود مقابل نمایندگان رسانه های کشور ایستاد و از قانونگرایی و تعامل گفت و اعلام کرد: “خود را پاسدار ارکان قانون اساسی می دانیم.” در عین حال تاکید کرد: ” آقای خاتمی را رهبر اصلاحات می دانیم و برای همین محوریت او را به رسمیت شناخته و تقویت می کنیم.”

او در ادامه اضافه کرد که هر اصلاح‌طلبی با هر عیاری متحد ماست و دست همکاری به سوی او دراز می‌کنیم و رقیب هیچ جریان اصلاح‌طلب دیگری نیستیم.

رسانه های اصولگرا در میان سوالاتی که از دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران پرسیدند به دنبال خط فتنه بودند که شکوری راد در پاسخ به خبرگزاری فارس روشن کرد که در متون حقوقی ما فتنه تعریف نشده است.

او گفت: “حزب سعی دارد نگاهی به آینده داشته باشد چرا که حزب اتحاد ملت ایران در انتخابات سال 88 و جود نداشت که بخواهد درباره آن اظهار نظر کند اما در مورد واژه فتنه که خبرنگار به آن اشاره می‌کند من دریافت روشنی ندارم چون درباره آن در متون حقوقی ما تعریف نشده است.”

و در ادامه تاکید کرد که نتیجه انتخابات 92 ملت را متقاعد کرده است که به سمت صندوق های رای بازگردند. این دست آورد سال 92 است. نجابت مردم به گونه ای بود که مجددا به انتخابات اعتماد کردند هرچند تلاش ها برای جلب اعتماد کافی نبود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ابتدای این جلسه شکوری‌راد با اشاره به جمعیت ۷۸ میلیونی ملت ایران که صاحب امکانات و منابع کشور هستند، گفت: این ملت به دنبال یک انقلاب عظیم، نظام شاهنشاهی را سرنگون کردند و نظام جمهوری را با صفت اسلامی جایگزین آن کردند و قانون اساسی را برای نحوه اداره کشور تدوین کردند.

شکوری‌راد با اشاره به قانون اساسی گفت: در این قانون نحوه تعامل و رفتار با دیگران و چگونگی حضور مردم در انتخابات و دوره حکومت آن‌ها مشخص شده است و بر این اساس ما از این تجربیات استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به تجربه سال‌های گذشته اظهار داشت: حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بر اساس این تجارب پایه‌گذاری شده است و بر اساس این تجارب هم با بزرگان نظام تعامل خواهیم داشت.

دبیرکل حزب اتخاد ملت ایران با تاکید بر اینکه ما ارکان نظام را به رسمیت می‌شناسیم، تصریح کرد: ممکن است با برخی در این ارکان اختلاف‌نظر داشته باشیم، اما خود را پاسدار ارکان نظام می‌دانیم و با کسانی که در این ارکان هستند و با آن‌ها اختلاف‌نظر داریم، تعامل می‌کنیم.

شکوری‌راد با بیان اینکه ما باید ظرفیت موجود در جامعه را پاسداری کنیم، خاطرنشان کرد: هر اصلاح‌طلبی با هر عیاری٬ متحد ماست و دست همکاری به سوی او دراز می‌کنیم و رقیب هیچ جریان اصلاح‌طلب دیگری نیستیم و مسیری که باید بپیماییم را همراه هم طی خواهیم کرد.

وی افزود: تلاش داریم که در جامعه متکثر از فرصت وجود مخالفان استفاده کنیم؛ چراکه وجود مخالفان باعث خواهد شد پایه‌های فکری ما قوی‌تر شود و با این رویکرد افق آینده ما روشن است و یقینا تجربه‌های ما به جامعه منتقل می‌شود و ما از این تجربه‌ها استفاده می‌کنیم و آینده را خواهیم ساخت.

دبیرکل حزب اتخاد ملت ایران تاکید کرد: اگر ظرفیت‌های گذشته محدود شدند، با گشایش بعد از انتخابات ظرفیت‌های جدید به دست آمده است و حزب اتحاد ظرفیتی جدید برای افرادی است که امکان سازمان‌دهی نداشتند. به همین دلیل بعد از اعلام موجودیت تقاضای عضویت زیادی به حزب ‌آمد و امروز هم تقاضاهای زیادی برای عضویت در این حزب وجود دارد که امیدواریم بتوانیم به این تقاضا‌ها پاسخ دهیم.

شکوری‌راد یادآور شد: به خاطر نوپابودن حزب ممکن است برخی جواب‌ها با نظر کلی حزب تفاوت داشته باشد٬ اما با توجه به جایگاه حقوقی من٬ به عنوان دبیرکل حزب، دیدگاهم می‌تواند نظر پایه‌ای و نه نظر نهایی حزب باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مسائل سال ۸۸ سوال کرده بود، ابراز داشت: رویکرد حزب اتحاد ملت ایران این است که در مورد مسائلی که در گذشته بوده و تلخی‌های زیادی داشته مطلبی مطرح نکند و نگاه حزب اتحاد ملت نگاه به آینده است.

دبیرکل حزب اتخاد ملت ایران با بیان اینکه در متون حقوقی ما واژه فتنه تعریف نشده است و ما دریافتی از این واژه نداریم، عنوان کرد: مبنای ما قانون است و ما حزب اتحاد را پاسدار اصل نظام و جمهوری اسلامی و ارکان نظام می‌دانیم.

شکوری‌راد افزود: باید ارکان نظام طوری عمل کنند که اعتماد مردم به نظام حفظ شود و به این اعتماد خدشه‌ای وارد نشود.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ عنوان کرد: در سال ۹۲ مردم و ارکان نظام هر دو تلاش کردند که انتخابات پرشوری انجام شود و نتیجه این تلاش حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای در سال ۹۲ بود و امروز هیچ جریان سیاسی درباره شرکت نکردن در انتخابات صحبت نمی‌کند و نجابت مردم ایران به اندازه‌ای بود که وقتی نشانه‌ای دیدند به آن نشانه روی خوش نشان دادند.

دبیرکل حزب اتخاد ملت ایران تاکید کرد: ما گذشته را به رخ نمی‌کشیم و به بحث نمی‌گذاریم و معتقدیم این مباحث به نفع کشور نیست و در جلسات خود از این بحث عبور می‌کنیم و نگاه به آینده داریم.

شکوری‌راد در پاسخ به سوالی درباره هجمه شدید رسانه‌ای علیه حزب اتحاد ملت ایران در دو هفته گذشته و بعد از برگزاری کنگره حزب گفت: صحبت‌های رقیبان ما غیرطبیعی نیست. چون احساس می‌‌کنند رقیب قدرتمندی وارد عرصه سیاسی کشور شده است و از این هراس دارند که اتحاد، قدرت بگیرد. بنابراین تلاش می‌کنند که این حزب از مواضع خود عقب‌نشینی کند.

وی اضافه کرد: خوب نیست که مخالفان به جای استدلال سیاسی با انگ زدن و ایجاد هراس مخالفان خود را از عرصه بیرون کنند.

شکوری‌راد در ادامه به مخالفان توصیه کرد تا به جای انگ زدن و بیرون کردن رقیب٬ به استحکام پایه‌های فکری خود بپردازند و دلیل ضعیف‌بودن خود را بررسی کنند و با استفاده از رانت قدرت در پی حذف جریان رقیب نباشند.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا٬ درباره نگاه حزب اتحاد ملت به رئیس دولت اصلاحات و محدودیت‌های ایجاد شده برای وی اظهار داشت: حزب اتحاد ملت ایران خود را اصلاح‌طلب و رئیس دولت اصلاحات را لیدر اصلاحات می‌شناسد و محوریت ایشان را به رسمیت شناخته و آن را تقویت می‌کند.

شکوری‌راد با اشاره به پیام رئیس دولت اصلاحات به کنگره حزب اتحاد ملت یادآور شد: در آینده هم ارتباط بیشتری با ایشان خواهیم داشت.

وی با اشاره به محبوبیت رئیس دولت اصلاحات تصریح کرد: بر اساس اصل ۳۶ قانون اساسی مجازات باید بر اساس حکم دادگاه صالحه باشد و تا امروز دادگاه با این مضمون برای رئیس دولت اصلاحات تشکیل نشده است و اگر این محدودیت برای رسانه‌هاست٬ این کار تخلف از قانون مطبوعات است.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران با بیان اینکه اگر رسانه‌ای را برای انتشار یا ممنوعیت انتشار یک خبر تحت فشار قرار دهند٬ فرد مسئول به انفصال خدمات دولتی محکوم می‌شود، خاطرنشان کرد: باید یکی از رسانه‌ها پیشقدم شود و از فردی که چنین حکمی را داده بررسی و پیگیری کند تا ببینیم مبنای قانونی افرادی که از این حکم دفاع می‌کنند٬ چیست.

شکوری‌راد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره احتمال مخالفت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با برخی از اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد گفت: ما در مقابل قانون تمکین می‌کنیم و رفتار قانونی خواهیم داشت و با تعامل مسیر گرفتن مجوز را پیگیری می‌‌کنیم. با این حال هیچ یک از اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت مشمول مواردی که امکان رد صلاحیت آنها را به وجود بیاورند نیستند٬ اما این مساله نمی‌تواند مانعی پیش‌روی حزب باشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره فشارهای سیاسی و قضایی بر روی اعضای حزب بعد از کنگره ابراز داشت: بخش عمده‌ای از این فشار‌ها در ۴۸ ساعت اول اوج گرفت و بعد فروکش کرد که به نظر می‌رسید افراد موثر در این فشار‌ها دریافت درستی از کار خود نداشتند و افراد با تدبیر جناح مقابل این حجم فشار را کنترل کردند. انعکاس این تیتر‌ها که در موافقت و مخالفت ما بود٬ به معرفی ما کمک کرد.

شکوری‌راد تاکید کرد: فشارهای قضایی و امنیتی وارد شده به اعضا جدی نیست و ما به دنبال تعامل با دستگاه‌های دیگر کشور هستیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.