سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پرداخت بخشی از معوقات مزدی کارگران فاز‌های ۲۰ و۲۱...

پرداخت بخشی از معوقات مزدی کارگران فاز‌های ۲۰ و۲۱

چکیده : به گفته فعالان صنفی کارگری منطقه عسلویه معادل یک ماه از مجموع معوقات مزدی کارگرانی پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۰ و ۲۱ منطقه ویژه عسلویه پرداخت شده است...


به گفته فعالان صنفی کارگری منطقه عسلویه معادل یک ماه از مجموع معوقات مزدی کارگرانی پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۰ و ۲۱ منطقه ویژه عسلویه پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا، این کارگران که شمار آن‌ها بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر برآورد می‌شود از طریق چهار شرکت پیمانکاری که در زمینه «پایپینگ»، «ساپورت»، «جوشکاری» و برق‌کشی تاسیسات نفتی و پالایشگاهی فعالیت دارند در پروژه‌های فاز‌های ۲۰ و۲۱ منطقه عسلویه شاغل هستند.

پیش از این در روز ۱۷ مرداد ماه این کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه دستمزد تجمع سکوتی را برپا کرده بودند.

در زمان برگزاری این تجمع که از حوالی ساعت ۸ صبح آغاز و برای مدت نزدیک به سه ساعت ادامه داشت، فعالیت روزانه کارگاه‌ها متوقف شده بود که در ‌‌نهایت با وعده مسئولان منطقه ویژه عسلویه مبنی بر پرداخت شدن بخشی از معوقات مزدی خاتمه یافت.

البته در جریان این اعتراض صنفی به نقل از مدیران پروژه‌های در دست ساخت گفته شده بود که امکان پرداخت هزمان تمامی معوقات مزدی وجود ندارد و در بهترین حالت ممکن است کارگران معادل نصف یک ماه از مزد معوقه را دریافت کنند.

در ادامه این ماجرا مچون مسئله طلب مزدی در حد وعده باقیمانده بود کارگران مورد نظر بار دیگر در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات مزدی خود در روز اول شهریور ماه تجمع سکوت دیگری را برگزار کردند.

در خصوص این تجمع اخیر گفته می‌شود ابتدا مدیران پروژه با همکاری انتظامات تلاش کردند تا با تهدید به اخراج و تسویه حساب به اعتراض کارگران خاتمه دهند اما در ‌‌نهایت خود متقاعد شدند که بهتر است با پرداخت دست‌کم بخشی از معوقات مزدی به وقفه پیش آمده در کار خاتمه دهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.