سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرخصی تمدید نشد؛ مصطفی تاجزاده به زندان بازگشت + عکس...

مرخصی تمدید نشد؛ مصطفی تاجزاده به زندان بازگشت + عکس

چکیده :سیدمصطفی تاجزاده، زندانی سیاسی سبز محبوس در قرنطینه سپاه، در زندان اوین، با تمدید نشدن مرخصی، به زندان بازگشت....


سیدمصطفی تاجزاده، زندانی سیاسی سبز محبوس در قرنطینه سپاه، در زندان اوین، با تمدید نشدن مرخصی، به زندان بازگشت.

به گزارش خبرنگار کلمه، مصطفی تاجزاده، معاون وزیر کشور دولت اصلاحات که از خرداد سال ۸۸ بازداشت شده و دوران حبس خود را به جای بند عمومی در قرنطینه اوین می گذراند و 24 مردادماه به مرخصی آمده بود، امروز و پس از اعلام دادستانی برای عدم تمدید مرخصی، به زندان اوین بازگشت.

مطابق ماده 134 قانون مجازات اسلامی وی دوران حبس خود را به پایان رسانده و باید آزاد شود. اما به نظر می رسد این قانون هنوز در مورد این زندانی سیاسی اعمال نشده است.

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت ایران علیرغم آنکه طی سالهای گذشته از بیماری های متعددی از جمله آرتروز گردن، مشکلاتی در ناحیه کمر و همچنین بیماری چشم رنج برده است، اما در اعتراض به آنکه دوران محکومیت خود را به صورت انفرادی در بند متادون زندان اوین می گذراند، چهار سال گذشته را روزه دار بوده است.

تاجزاده، معاون سیاسی وزارت کشور دولت سیدمحمد خاتمی بود که در ۲۳ خرداد سال ۸۸ بازداشت و سپس در دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شد. او در دوران حبس خود به دلیل نوشته های انتقادی اش از داخل زندان و همچنین شکایت از سردار مشفق از طراحان کودتای انتخاباتی سال ۸۸ به یک سال حبس دیگر محکوم شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.