سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت یکی دیگر از متهمان پرونده دکل نفتی گمشده...

بازداشت یکی دیگر از متهمان پرونده دکل نفتی گمشده

چکیده :یکی از دلالان اصلی فساد مالی در خرید دکل فورچونا معروف به دکل گم شده بازداشت شد....


یکی از دلالان اصلی فساد مالی در خرید دکل فورچونا معروف به دکل گم شده بازداشت شد.

پیش از این فارس گزارش داده بود که (الف،م.ش) یکی دیگر از متهمان پرونده دکل 87 میلیون دلاری با دستور مقامات قضایی بازداشت شد.

روزنامه قانون در گزارش خود نوشته است که بازداشت آقا مراد شيراني يك روز بعد از افشاگري «روزنامه قانون» و انتشار اسناد و مدارك تخلفات گسترده وي در رابطه با دكل گمشده نفتي بوده است. شيراني متهم اصلي اين پرونده است كه تا قبل از افشاگري قانون نام او رسانه‌اي نشده و خبري از وجود اين متهم در پرونده دكل‌هاي نفتي نبود.

در اسناد منتشر شده توسط قاضی پورعکس مربوط به شيراني و عمر کامل آل سواده است که روی دکل گمشده یا همان دکل «شرکت دین» یا همان دکل «فورچونا» و در کشور ترکیه گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز فارس از بازداشت یکی از متهمان فساد در شرکت تأسیسات دریایی خبر داده بود که غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضايیه چندی بعد این خبر را تأیید کرد.

این گزارش حاکی است، برای موارد فساد در دوره‌های مختلف مدیریتی شرکت تأسیسات دریایی از زمان تأسیس تاکنون، پیگیری‌های قضایی در حال انجام است و برای دوتن از مدیران عامل سابق این شرکت پرونده‌های قضایی تشکیل شده است.

بر این اساس، یکی از موارد مربوط به این پرونده‌های فساد، پرداخت‌پول یک دکل به ارزش 87 میلیون دلار به دلالان دکل بود، اما این دکل هرگز به ایران نیامد و در حال حاضر در خلیج مکزیک در حال حفاری است.

این گزارش حاکی است، الف.م.ش که به تازگی بازداشت شده نیز در دلالی ابهام‌آمیز این دکل‌ها فعال بوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.