سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امین‌زاده: دفاعیه جهانگیری در مقابل شکایت احمدی نژاد آماده است...

امین‌زاده: دفاعیه جهانگیری در مقابل شکایت احمدی نژاد آماده است

چکیده : معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به پرونده شکایت محمود احمدی‌نژاد از اسحاق جهانگیری، گفت: آقای جهانگیری دفاعیه مورد نظر خودشان را تهیه کردند....


کلمه – گروه خبر: معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به پرونده شکایت محمود احمدی‌نژاد از اسحاق جهانگیری، گفت: آقای جهانگیری دفاعیه مورد نظر خودشان را تهیه کردند.

الهام امین‌زاده پس از جلسه امروز (یکشنبه) هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره پرونده شکایت محمود احمدی‌نژاد از معاون اول رییس‌جمهور، به ایسنا گفت: آقای جهانگیری خودشان در حال انجام دفاعیه خود هستند و دفاعیه مورد نظر خودشان را تهیه کرده‌اند و کار دفاع‌شان را انجام خواهند داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شکایت دیگری غیر از شکایت از جهانگیری به دست شما رسیده است یا خیر؟ گفت: خیر شکایت دیگری به دست ما نرسیده است.

معاون حقوقی رییس‌جمهور همچنین درباره پرونده‌ تخلفات در دولت گذشته نیز تصریح کرد: پرونده افرادی که در دولت قبل بودند و الان در حبس هستند در حال تکمیل است. همچنین پرونده تخلفاتی که در گذشته در نهاد ریاست جمهوری اتفاق افتاده درحال تکمیل است.

اوایل مرداد ماه امسال وکیل احمدی نژاد اعلام کرد که از جهانگیری معاون اول رییس جمهور شکایت کرده است. همان زمان سایت نزدیک به احمدی نژاد (دولت بهار) دلیل آن را «اظهارات کذب جهانگیری درباره واردات ٧٢٠ میلیارد دلاری در طول هشت سال دولت های نهم و دهم و سرنوشت ٩۵٠ میلیارد دلار درآمد ارزی» اعلام کرد و ساعاتی بعد دفتر معاون اول رییس جمهور نیز اعلام کرد که از این شکایت استقبال کرده و آماده است تا مستندات خود را درباره تخلفات مالی دولت قبل به دادگاه ارائه کند.

به گزارش کلمه، بسته شدن پرونده دولت پاک دستان (دولت های نهم و دهم) با باز شدن یک به یک پرونده های تخلفات مالی این دولت همراه بود. اعضای دولت یازدهم که به تعبیری “ویرانه ای” تحویل گرفته بودند هر روز گوشه ای از این ویرانی ها را با مردم در میان می گذاشتند. واریز ۱۶ میلیارد تومانی از حساب دولت به حساب شخصی دانشگاه ایرانیان، رشوه ۳۰ هزار ریالی ناظران ساخت مسکن مهر برای تایید هر یک متر بنا، وصول نشدن شش گونی چک در مناطق آزاد، سرقت شش کشتی در مناطق آزاد، واگذاری رایگان ۲۰ هکتار از اراضی منطقه آزاد قشم، تخلف ۹ هزار میلیارد تومانی در فرودگاه قدیم قشم، تخلف چهار هزار میلیارد تومانی در بندر درگهان، فساد ٣٢میلیاردی در صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم ، گم شدن سه دکل نفتی و… تنها بخشی از تخلفاتی بود که طی دو سال گذشته مقامات دولتی از اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور و رییس مناطق آزاد تجاری گرفته تا وزرای نفت و صنعت، و در راس آنها اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور از آنها رونمایی کرده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.