سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فرار صیادان ایرانی از دست دزدان دریایی سومالی...

فرار صیادان ایرانی از دست دزدان دریایی سومالی

چکیده : فرماندار کنارک در استان سیستان و بلوچستان گفت: ملوانان ایرانی که فروردین امسال توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده بودند، از دست آن‌ها فرار کرده و به یک ناو انگلیسی پناه بردند...


فرماندار کنارک در استان سیستان و بلوچستان گفت: ملوانان ایرانی که فروردین امسال توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده بودند، از دست آن‌ها فرار کرده و به یک ناو انگلیسی پناه بردند.

بیژن بختیار در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ملوانان ایرانی سه روز قبل در یک اقدام ناگهانی دزدان دریایی را غافلگیر و خلع سلاح می‌کنند و به یک ناو انگلیسی پناه می‌برند.

وی با اشاره به این‌که «ملوانان ایرانی در این اقدام چهار نفر از دزدان دریایی را نیز دستگیر کرده و به نیروهای ناو انگلیسی تحویل می‌دهند»، افزود: این ملوانان ایرانی سه روز قبل با صاحب لنچ تماس گرفتند و گفتند که از دست دزدان دریایی فرار کرده‌اند.

وی در پاسخ به این‌که ملوانان ایرانی چه تعدادی بودند؟ گفت: آمار دقیقی اعلام نشده است ولی به محض مشخص شدن آمار دقیق به مردم اطلاع خواهیم داد. یکی از مشکلات موجود درباره راه لنج‌ها این است که برخی مواقع این افراد بدون رعایت اصول دریانوردی وارد کشورهای دیگر می‌شوند که این مساله منجر به بروز مشکل برای آن‌ها می‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.