سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کشف یک کامیون دیگر حامل پناهجویان در اتریش...

کشف یک کامیون دیگر حامل پناهجویان در اتریش

چکیده : پلیس اتریش کامیونی حامل 26 پناهجو را در نزدیکی مرز آلمان متوقف و راننده آن را دستگیر کرد. شماری از این پناهجویان کودک هستند که حال سه تن از آنان وخیم است...


پلیس اتریش کامیونی حامل 26 پناهجو را در نزدیکی مرز آلمان متوقف و راننده آن را دستگیر کرد. شماری از این پناهجویان کودک هستند که حال سه تن از آنان وخیم است.

جمعه گذشته (28 اوت 2015) فرار 26 پناهجو که تابعیت آنان اعلام نشده در نزدیکی مرز آلمان به پایان رسید. این افراد در یک کامیون مخفی شده بودند و به گفته مقامات بهداشتی اتریش در صورت ادامه راه، اکثر آنها جان می‌باختند.

شماری از این پناهجویان کودک هستند که حال سه تن از آنان به علت از دست رفتن آبِ بدن وخیم گزارش شده است. یک سخنگوی پلیس اتریش گفت که راننده رومانیایی این کامیون دستگیر شده است.

یک روز پیش از این اتفاق، کامیونی حامل 71 جنازه در اتریش کشف شد. این افراد پناهجوی سوری بودند. شنبه گذشته دستگاه قضایی مجارستان اعلام کرد که در این رابطه حکم دستگیری چهار نفر را صادر کرده است. سه تن از متهمان، بلغاری و نفر چهارم افغان است.

پلیس اتریش پیش‌تر دستگیری این افراد را تایید کرده بود.

به گزارش ایسنا، به گزارش دویچه‌وله، یکی از آنان صاحب کامیون و دو تن دیگر راننده آن بوده‌اند. کارشناسان می‌گویند که این افراد تنها عاملان جنایاتی این‌چنینی هستند و به احتمال زیاد افراد اصلی که باند‌های قاچاق انسان در اروپا را رهبری می‌کنند به دام نخواهند افتاد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.