سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آهنگران: رفع حصر مطالبه ای صرفا اصلاح طلبانه نيست، بلكه اصولگرایانه و ملی است...
» جاي پاسخ های ديپلماتيك پيگير اين مطالبه ملی باشيد

آهنگران: رفع حصر مطالبه ای صرفا اصلاح طلبانه نيست، بلكه اصولگرایانه و ملی است

چکیده :بايد به آقاي رئيس جمهور بعنوان مجري قانون اساسي گفت صرف نظر از وعده هاي انتخاباتي تا زماني كه فعل و عملي خلاف قانون صورت مي پذيرد هم وظيفه شما در اجراي قانون اساسي دائمي است هم مطالبه مردم براي جلوگيري از قانونشكني دائمي است....


کلمه – گروه خبر: محمدعلي آهنگران با تاکید بر اینکه مطالبه ی رفع حصر، مطالبه ای ملی است و محدود در مطالبات اصلاح طلبانه نمی شود با ذکر مثالی از مرحوم عسگراولادی می گوید: “مرحوم حاج حبيب الله عسگراولادی در ماه هاي پاياني عمر شريفش پيگير مطالبه رفع حصر بود حتي بخاطر مواضعش در اين خصوص از عضويت در جمعيت مؤتلفه اسلامي هم صرف نظر كرد.”

حجت الاسلام آهنگران در نوشته ی خود که در صفحه ی شخصی وی در فیس بوک منتشر شده، می گوید که “عسگراولادی می گفت: من اینها را (محصورين را) فتنه ساز نمی دانم. قفل این است که این دو تا را فتنه ساز بالای اعدام بدانیم ما بايد این قفل را بشکنیم. اینها در هیچ دادگاهی محکوم نشدند. هیچ دادگاهی برای اینها تشکیل نشده؛ من عضو هیئت منصفه ام می گویم دادگاه باید در رابطه با حصر اینها حرف بزند…”

وی در ادامه ی یادداشت خود نوشته است: “امروز كه پاسخ دكتر روحاني رئيس جمهور محترم را در نشست مطبوعاتي شان پيرامون رفع حصر شنيدم بياد مرحوم حاج حبيب الله عسگر اولادي افتادم. آقاي رئيس جمهور گفتند اينكه ما يك مساله را تبديل كنيم به يك مساله دائم و شعار دائم صحيح نيست.”

به گزارش کلمه، در نشست خبری روز گذشته رئیس جمهور، خبرنگار روزنامه مردم سالاری با اشاره به شعارهای انتخاباتی روحانی و زنده شدن امید بعضی از مردم برای رفع حصر محصورین از روحانی پرسیده بود که آیا واقعا این کار در توان دولت است و دولت در این زمینه برنامه‌ای دارد یا خیر؟ که رییس‌جمهور در پاسخ گفته بود: تلاش دولت از ابتدا بر این بوده که در داخل جامعه همه احساس آرامش بیشتری کنند. اگر موضوعی در گذشته بوده و می‌توانیم طبق قانون به آن پایان دهیم باید به آن پایان دهیم. ادامه مشکل در جامعه صرف‌نظر از اینکه حق با هر کسی بوده درست نیست و اینکه یک موضوع به یک مساله‌ دائم تبدیل شود کسی از آن سودی نمی‌برد.

آهنگران با تاکید بر اجرای قانون و بیان اینکه “پس بهتر است بجاي پاسخ هاي ديپلماتيك يك بار همچون مرحوم عسگر اولادي پيگير اين مطالبه ملي باشيد و قواي خود را براي حل و فصل موضوع بكار بريد.” می نویسد: “بايد به آقاي رئيس جمهور بعنوان مجري قانون اساسي گفت صرف نظر از وعده هاي انتخاباتي تا زماني كه فعل و عملي خلاف قانون صورت مي پذيرد هم وظيفه شما در اجراي قانون اساسي دائمي است هم مطالبه مردم براي جلوگيري از قانونشكني دائمي است.”

به گفته ی وی، “مرحوم عسگر اولادي رحمت الله عليه از مشايخ اصولگرايان بودند. دكتر روحاني هم از ابتدا خاستگاه اصولگرايي داشته اند و عضو جامعه روحانيت مبارز بودند. اما در ايام انتخابات مهمترين وعده ايشان در حوزه سياست داخلي رفع حصر و شكستن اين قفل بوده است.”

علی مطهری، نماینده اصولگرای مستقل مجلس بارها در 4 سال گذشته با اعتراض به وضعیت غیرقانونی و نامشخص حصر همراهان جنبش سبز درخواست کرده که به این وضع پایان داده شود و انصاف و عدالت درباره ی محصوران سبز رعایت شود.

وی هفته ی گذشته نیز در نامه ای به رییس مجلس خبرگان از وی خواسته بود که مسئله رفع حصر در دستور کار اجلاس پیش روی مجلس خبرگان قرار داده شود و معضل حل و فصل گردد.

محمدعلی آهنگران در پایان با تصریح بر اینکه “آقاي رئيس جمهور روحاني! ما همچنان به شما اميدواريم و همچنان اعتماد داريم.” خاطرنشان می کند: “بنابراين مطالبه رفع حصر مطالبه اي صرفا اصلاح طلبانه نيست، بلكه با وجود نمايندگاني چون علي مطهري مطالبه اي اصولگرايانه و بر اين اساس مثل مذاكرات هسته اي مطالبه اي ملي است.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.