سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک نماینده مجلس: صداي ضبط‌شده بابک زنجانی را داریم/ عاقل است و در زندان چیزی بروز ن...

یک نماینده مجلس: صداي ضبط‌شده بابک زنجانی را داریم/ عاقل است و در زندان چیزی بروز نداده!

چکیده :مي‌گويند صداي ضبط‌شده ميلياردر نفتي كه بيش از دو سال از بازداشتش مي‌گذرد را در اختيار دارند؛ نواري كه حاوي اطلاعات مهمي از پرونده اوست. اين خبر را اميرعباس سلطاني يكي از نمايندگان مجلس و عضو پيگيري پرونده بابك زنجاني در مجلس فاش كرد....


مي‌گويند صداي ضبط‌شده ميلياردر نفتي كه بيش از دو سال از بازداشتش مي‌گذرد را در اختيار دارند؛ نواري كه حاوي اطلاعات مهمي از پرونده اوست. اين خبر را اميرعباس سلطاني يكي از نمايندگان مجلس و عضو پيگيري پرونده بابك زنجاني در مجلس فاش كرد.

پيش از اين سايت تابناك به نقل از سلطاني نوشته بود ٢٠ مورد اعتراف از بابك زنجاني در دستان آنهاست و براي روشن شدن برخي نقاط مبهم همچنان اصرار بر ملاقات با زنجاني را دارند؛ درخواستي كه با مخالفت قوه قضاييه مواجه شده است.

سلطاني اما در گفت‌وگو با «اعتماد» مساله ٢٠ مورد اعتراف زنجاني را تكذيب كرد و گفت: من نگفتم ٢٠مورد اعتراف. در جلساتي كه ما در كميسيون انرژي با بابك زنجاني داشتيم او اظهارات مهمي كرد كه مي‌تواند به روشن شدن برخي ابهامات كمك كند و همه اظهارات او ضبط شده است و در اختيار ما است.

سلطاني در پاسخ به اين سوال كه آيا اين اظهارات و نوارهاي ضبط‌شده را در اختيار قوه قضاييه گذاشته‌اند يا خير مي‌گويد: ما از قوه قضاييه و مسوولان قضايي پرونده خواستيم كه در جلسه‌اي مشترك با ما بيايند تا اين مدارك را ارايه دهيم ولي استقبالي از سوي آنها صورت نگرفت و حاضر نشدند در اين جلسه حضور پيدا كنند.

همچنين دهدشتي، نماينده ديگر عضو كميته پيگيري پرونده بابك زنجاني در مجلس به تابناك گفته: حدود دو سال است بابك زنجاني در بازجويي است اما از آنجا كه آدم عاقلي است، تاكنون چيزي بروز نداده و اين كار را مشكل كرده است.

وكيل بابك زنجاني اما مي‌گويد موكلش با قوه قضاييه همكاري داشته است. رسول كوهپايه‌زاده در گفت‌وگو با «اعتماد» ضمن ابراز گلايه از اينكه چرا نمايندگان همه مسائل را رسانه‌اي مي‌كنند، گفت: بابك زنجاني در همان بدو بازداشتش تمام اموال خود را به صورت داوطلبانه به قوه قضاييه معرفي كرد و اين اقدامش نشان از همكاري او دارد چون هيچ كس به اندازه موكل من دوست ندارد كه اين پول‌ها به دولت بازگردانده شود.

كوهپايه‌زاده اما درمورد اموال خارج از كشور بابك زنجاني و اينكه چرا آنها را به قوه قضاييه معرفي و تسليم نمي‌كند پاسخ دقيقي نداد و تنها به اين جمله بسنده كرد: ما نگران اموال خارج از كشور بابك زنجاني هستيم و اينكه زنداني بودن او باعث شود تا افرادي در خارج از كشور از نبود او سوءاستفاده كنند و به اموال آسيب برسانند.

كوهپايه‌زاده همچنين در مورد اطلاعاتي كه در اختيار نمايندگان مجلس است، گفت: اگر نمايندگان اطلاعاتي از پرونده موكل من دارند مي‌توانند آنها را به قوه قضاييه تحويل دهند تا آنها به اين مسائل رسيدگي كنند ديگر چه نيازي به ملاقات با موكل من را دارند. بهتر است همگي به قوه قضاييه اعتماد كنيم تا اين پرونده به بهترين شكل خاتمه يابد و پول‌هاي بيت‌المال هم به خزانه كشور بازگردد.

روشن است كه پرونده ٢٩٠جلدي ميلياردر زنداني گره‌هاي كور زيادي دارد. يك سوي داستان نمايندگان و مقامات قضايي هستند كه مي‌گويند در اين دوساله بابك زنجاني همكاري مناسبي با قوه قضاييه نداشته است، سوي ديگر وكيل اوست كه مي‌گويد موكلش نهايت همكاري را با مقامات قضايي داشته و از طرف ديگر خود بابك زنجاني است كه به رييس‌جمهور نامه مي‌نويسد و مي‌گويد اگر در زندان نبود مي‌توانست بسياري از اين مشكلات را حل و فصل كند و به نظر مي‌رسد باز كردن بسياري از گره‌هاي كور اين پرونده را به آزادي‌اش گره مي‌زند.

حالا در ميان اين همه ابهامات نمايندگان مجلس هم صحبت از نوار ضبط‌شده‌اي مي‌كنند كه حاوي اطلاعاتي از پرونده بابك زنجاني و اقداماتش است اما هنوز مشخص نيست اين نوارهاي ضبط‌شده‌اي كه نمايندگان از آن سخن گفته‌اند اطلاعاتش در چه سطحي است و اصلا حاوي چه اطلاعات مهمي از پرونده بابك زنجاني است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.