سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پس از گذشت سه هفته از زمان آزادی؛ رسول بداقی همچنان در انفرادی اوین...

پس از گذشت سه هفته از زمان آزادی؛ رسول بداقی همچنان در انفرادی اوین

چکیده : در حالیکه بیش از بیست روز از پایان شش سال حبس رسول بداقی می گذرد، این فعال صنفی معلمان و عضو کانون صنفی تهران بدون حتی یک روز مرخصی همچنان در زندان به سر می برد....


کلمه – گروه خبر: در حالیکه بیش از بیست روز از پایان شش سال حبس رسول بداقی می گذرد، این فعال صنفی معلمان و عضو کانون صنفی تهران بدون حتی یک روز مرخصی همچنان در زندان به سر می برد.

پایگاه اطلاع رسانی حقوق معلم و کارگر گزارش داده که به گفته ی همسر بداقی در ملاقات اخیر، پرونده جدید وی با اتهام اخلال در امنیت نظام به شعبه بیست و هشت دادگاه انقلاب ارسال شده و زیر نظر قاضی مقیسه رسیدگی می شود و با وجود مراجعات مکرر خانواده این معلم زندانی برای تعیین تکلیف شرایط وی و درخواست قانونی آزادی برای او، قاضی پرونده قول رسیدگی را طی 15 روز آینده داده است.

بنابر اظهارات همسر این فعال صنفی، با وجود تدوام انفرادی طی 4 ماه گذشته و شرایط بلاتکلیفی، وضعیت روحی رسول بداقی خوب است.

رسول بداقی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران در شهریور سال ۸۸ بازداشت و پس از چندین ماه، محاکمه و به شش سال زندان محکوم شد. وی از ابتدای بازداشت تاکنون نتوانسته از حق مرخصی استفاده کند. این زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر گذراند، 4 ماه پیش بدون ارائه توضیحی به سلول انفرادی در زندان اوین منتقل شده است.

این فعال صنفی معلمان در طول سال های زندان با عناوین مختلف تحت فشار قرار داشت و در ادامه همین فشارها بود که حکم اخراجش از آموزش و پرورش در زندان به وی ابلاغ شد. علت اخراج در این حکم، غیبت، حضور در گردهمایی‌های اعتراضی فرهنگیان، فعالیت علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی اعلام شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.