سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تکرار هشدارهای شش سال قبل میرحسین موسوی از سوی احمد توکلی: احمدی‌نژاد باید همان زم...
» اعتراف دیرهنگام نماینده شاخص اصولگرا به «جرم سیاسی» رئیس دولت سابق

تکرار هشدارهای شش سال قبل میرحسین موسوی از سوی احمد توکلی: احمدی‌نژاد باید همان زمان بازخواست می‌شد

چکیده :احمد توکلی امروز در گفت و گوی خود می گوید "نیکوکار و بدکار پیش ما یک جور هستند." این در حالی است که توکلی اشاره نمی کند که هشدار دهنده ی آن روز فسادها بیش از 4 سال است که در حصر به سر می برد و مسبب فسادها حتی از حضور در دادگاه های غیر مستقل با ضریب اطمینان بالا، امتناع می کند....


کلمه – گروه خبر: احمد توکلی، نماینده ی اصولگرای مجلس معتقد است که پیش از این باید از احمدی نژاد بازخواست شود تا دوباره هوس شعار دادن نکند. او نگران است که احمدی نژاد با شعارهای خود رای تازه جلب کند.

6 سال پیش میرحسین موسوی با ابراز نگرانی از وضعیتی که احمدی نژاد برای کشور ایجاد کرده تصریح کرد که علیرغم میلش وارد میدان شده چون در قبال کشور و مردم احساس مسئولیت می کند. همین سخنانی که بعد از چند سال به مرور از زبان مدافعان آن روزِ احمدی نژاد به گوش می رسد.

میرحسین موسوی آن سال و پس از آن به سیاه نمایی علیه نظام متهم شد، اما جداولی که وی آن روز به عنوان سند فساد و دروغ دولت نهم منتشر کرد امروز در مقابل اسناد و مدارک علیه احمدی نژاد و یارانش بسیار کوچک و بی اهمیت به نظر می رسد.

احمد توکلی امروز در گفت و گوی خود می گوید “نیکوکار و بدکار پیش ما یک جور هستند.” این در حالی است که توکلی اشاره نمی کند که هشدار دهنده ی آن روز فسادها بیش از 4 سال است که در حصر به سر می برد و مسبب فسادها حتی از حضور در دادگاه های غیر مستقل با ضریب اطمینان بالا، امتناع می کند.

احمد توكلي در مورد فعاليت‌هاي اخير تيم دولت سابق در گفت و گو با هفته نامه مثلت می گوید: «واقعیت این است که سیستم ما خوب عمل نمی‌کند. اگر بازخواست‌هایی که باید از وی می‌شد، صورت می‌گرفت یا اینکه زودتر صورت بگیرد، او از این هوس‌ها نمی‌کند که دوباره برای جلب رای از این شعارها سر دهد. تقصیر ماست که وظیفه‌مان را درست انجام نمی‌دهیم. نیکوکار و بدکار پیش ما یک جور هستند. البته او مصمم و جدی است. در کارهایی که می‌کند، همیشه جدیت داشته و عزم در سیاست تاثیرگذار است و باید از شر این موارد به خداوند پناه برد.»

او ضمن بيان اينكه «آقاي احمدي‌نژاد اصلا صلاحيت ندارند» ادامه مي‌دهد: «کسی که می‌گوید من قانون را قبول ندارم، این بزرگترین جرم سیاسی است که از رئیس‌جمهور سر می‌زند »

توكلي درمورد بحث برجام هسته‌اي ضمن تفكيك آنها كه پست سياسي دارند و كساني كه پست سياسي ندارند، مي‌گويد: «من هم اگر سیاستمدار نبودم، روزنامه‌نگار بودم و در آن صورت در کنار شما قرار می‌گرفتم و هر انتقادی داشتم، می‌گفتم. چون برای دشمن قابل استناد نیست. در این موضوع دانشمندان، دانشگاهیان، علمای روحانی که پست سیاسی نداشته باشند و روشنفکران کشور و روزنامه‌نگاران اگر نقد کنند، مستند واقع نمی‌شود. بنابراین امثال من باید در اظهارنظر علنی در مورد برجام محتاط باشند. به‌‌هرحال دستاوردهای خیلی باارزشی داشتیم و یک امتیازاتی داده‌ایم، بعضی تعهدات هم که به ما تحمیل شد، خوب نیست و جای بحث زیاد دارد. ولی آنچه هست، کار خیلی بزرگی صورت گرفته و الان هم بحث اینکه در مجلس به کجا برسد، جدی است.»

توكلي همچنين منتقد كابينه دولت روحاني است و معتقد است كه سه اشكال اصلي در آنها ديده مي شود تا نتوانند از فضاي حاصل از توافق به نفع مسائل اقتصادي استفاده كنند: «با این وزرا به خوبی نمی‌تواند استفاده کند، نه اینکه استفاده نمی‌کند. ایشان به تیم قوی‌تری احتیاج دارد. برخی وزرا یا سن‌شان خیلی بالاست یا کارکردشان قابل دفاع نیست یا سابقه‌شان یا هر سه عیب را با هم دارند! و باید تغییر کنند.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.