سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه خانواده هاشمی: این عملکردها قابل دفاع نیست و جامعه را به شهر مردگان تبدیل می...
» چرا مسئولان قضایی در برابر تهمت‌های شرم‌آور به یاران انقلاب سکوت می‌کنند؟

بیانیه خانواده هاشمی: این عملکردها قابل دفاع نیست و جامعه را به شهر مردگان تبدیل می‌کند

چکیده :پیرو انتقادات برخی مسئولان نسبت به انتشار فیلم خداحافظی آیت الله هاشمی رفسنجانی با فرزند خود، پیش از معرفی به زندان اوین، خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتشار بیانیه ای در پاسخ به این انتقادات گفته اند: جای تعجب دارد که چگونه مسئولین قضایی کشور از انتشار غیررسمی و محدود تصاویر خداحافظی پدری با...


پیرو انتقادات برخی مسئولان نسبت به انتشار فیلم خداحافظی آیت الله هاشمی رفسنجانی با فرزند خود، پیش از معرفی به زندان اوین، خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتشار بیانیه ای در پاسخ به این انتقادات گفته اند: جای تعجب دارد که چگونه مسئولین قضایی کشور از انتشار غیررسمی و محدود تصاویر خداحافظی پدری با فرزند خود که حق طبیعی هر انسانی است شگفت زده شده و بسرعت واکنش نشان می دهند اما در برابر ده ها مورد انتشار فیلم از صداوسیما و فضای مجازی وابسته به ارگانهای نظام طی سالهای اخیر که در آن بر خلاف شرع، قوانین و مصالح کشور دروغها و اکاذیب آشکار طرح و به یاران انقلاب تهمتهای شرم آور نسبت داده می شوند، و به رغم شکایتها سکوت اختیار کرده و می کنند.

به گزارش کلمه، رئیس قوه قضاییه روز گذشته از واکنش آیت الله هاشمی به زندانی شدن پسرش انتقاد کرده گفته بود که نبايد فضا را طوری پيش ببريم که هر کسی زمانی مسئول بوده و حالا عليه او و يا وابستگانش حکمی صادر شده، تمام قوه‌قضاييه و زمين و زمان را زير سوال ببرد و برای تخريب قوه قضاييه فيلم وداع درست کند.

رییس قوه قضاییه به فيلمی اشاره می کند که از خداحافظی مهدی هاشمی با پدرش پيش از رفتن به زندان اوين در سايت رسمی آیت الله هاشمی منتشر و در شبکه های اجتماعی چرخیده بود. در اين فيلم آقای هاشمی در گوش پسرش دعا می خواند و ابراز اميدواری می‌کند که او زودتر آزاد شده و به خدمت ادامه دهد.

صادق آملی لاريجانی با بيان اينکه «احکام و آرای صادره تنها متعلق به قشر ضعيف و مردم عادی جامعه نيست» افزوده که «چنين تلاش‌های مخربی در عزم دستگاه قضايی خللی ايجاد نمی‌کند».

حالا خانواده آیت الله هاشمی در بیانیه ی خود در واکنش به این اعتراض گفته اند: تعجب از این همه تبعیض در اجرای قانون است که موجب شده یاران دلسوز انقلاب و پیشکسوتان جهاد و شهادت یا خانه نشین شوند و یا آماج هتاکی و دشنام و دروغها قرار گیرند، اما آزادی مطلقی که به مردم وعده داده شده، اما تاکنون فقط نصیب تندروها و افراطیون شده است، و این گروه با تمام توان به سوراخ کردن کشتی جمهوری اسلامی مشغولند و هیچ مسئولی متعرض آنها نمی شود.

متن این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته، بدین شرح است:

پس از اجرای حکم آقای مهدی هاشمی، که بصورت داوطلبانه و بدون ابلاغیه اجرا، و با خویشتن داری کامل خانواده ایشان جهت حفظ آرامش جامعه صورت گرفت، انتشار تصاویر خداحافظی آیت اله هاشمی با فرزند خود که توسط برخی جوانان یا همراهان خانواده در آن صحنه بوسیله تلفن همراه ضبط و در شبکه های مجازی منتشر شد، موجب انتقادات برخی مسئولان گردید.

گرچه درباره این حکم و چگونگی طی مراحل دادرسی و تعیین قاضی و تعیین حکم، سخن بسیار وجود دارد اما همانگونه که آیت اله هاشمی تصریح کردند بدلیل پرهیز از ایجاد تنش و حاشیه در کشور در آستانه اجرای توافق هسته ای، سکوت اختیار می کنند و خانواده آیت اله هاشمی نیز به تاسی از ایشان مهر سکوت بر هزاران نکته و سخن ناگفته درباره این پرونده می زند.

اما انتقادات خارج از حیطه انصاف برخی از مسئولان قضایی باعث گردید تا نکاتی را جهت تنویر افکارعمومی یاداور شویم.

1- جای تعجب دارد که چگونه مسئولین قضایی کشور از انتشار غیررسمی و محدود تصاویر خداحافظی پدری با فرزند خود که حق طبیعی هر انسانی است شگفت زده شده و بسرعت واکنش نشان می دهند اما در برابر ده ها مورد انتشار فیلم از صداوسیما و فضای مجازی وابسته به ارگانهای نظام طی سالهای اخیر که در آن بر خلاف شرع، قوانین و مصالح کشور دروغها و اکاذیب آشکار طرح و به یاران انقلاب تهمتهای شرم آور نسبت داده می شوند، و به رغم شکایتها سکوت اختیار کرده و می کنند.

2- جای تعجب وجود دارد که چگونه وقتی گروهی افراطی، تمامی خطوط قرمز اخلاقی، شرعی وقانونی را زیرپا می گذارند، در مراسم عمومی و رسمی کشور اخلال می کنند و به یادگار امام(ره) اجازه سخن گفتن نمی دهند، گروههای فشار شبه نظامی تشکیل می دهند و فرزند برومند شهید مطهری را آماج حملات خطرناک قرار می دهند، شب نامه های رکیک وآکنده از اهانت را بعنوان روزنامه ونشریات رسمی منتشر می کنند و واکنش درخوری نشان نمی دهند.

3- شگفتی اینجاست، که برسر پرونده ای که همه جزئیات آن سالهاست روشن شده، این همه جنجال می شود، اما دهها پرونده فساد دانه درشتها که بخش کوچکی از آن تاکنون رسانه ای شده است، مورد پیگیری جدی قرار نمی گیرد و اگر بر اثر فشار افکارعمومی به پرونده ای هم رسیدگی شود، بانیان و صاحبان اصلی منافع و آمران از پیگرد و برخورد قضایی مصون می مانند و فقط با عوامل ظاهری و آشکار برخورد می شود.

4- تعجب اینجاست که پرونده ای با دهها هزار صفحه دروغ و تهمت بدون هیچ مشکلی اجازه انتشار از صداوسیما و خبرگزاریها و روزنامه و سایتهایی که از بودجه دفاعی کشور تغذیه می کنند، می یابد، اما دفاعیات مستند متهم در دادگاه که نمی تواند بدون دلیل مدرک متقن باشد، ممنوع الانتشار می شود.

5-سرانجام تعجب از این همه تبعیض در اجرای قانون است که موجب شده یاران دلسوز انقلاب و پیشکسوتان جهاد و شهادت یا خانه نشین شوند و یا آماج هتاکی و دشنام و دروغها قرار گیرند، اما آزادی مطلقی که به مردم وعده داده شده، اما تاکنون فقط نصیب تندروها و افراطیون شده است، و این گروه با تمام توان به سوراخ کردن کشتی جمهوری اسلامی مشغولند وهیچ مسئولی متعرض آنها نمی شود.

در پایان بار دیگر یادآور می شود، اگرچه شیوه آیت اله هاشمی تاکنون گذشت از حق شخصی خود در جهت حفظ مصالح کشور بوده است، اما انتظار افکار عمومی از مسئولان آن است که به گونه ای رفتار نکنند که حتی هواداران نظام قادر به دفاع از این عملکرد که جامعه را به تعبیری، به “شهر مردگان” تبدیل می کند، نباشند.

والسلام علی من التبع الهدی

خانواده آیت اله هاشمی رفسنجانی
21مرداد 1394


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.