سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » زلزله 5.5 ریشتری در کرمان/ مصدومیت 5 تن تاکنون...

زلزله 5.5 ریشتری در کرمان/ مصدومیت 5 تن تاکنون

چکیده :زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در عمق هشت کیلومتری زمین در «سیرچ » کرمان رخ داد....


زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در عمق هشت کیلومتری زمین در «سیرچ » کرمان رخ داد.

ساعتی پس از حادثه – در ساعت 16 – مدیرکل بحران استان کرمان با اعلام گزارش مصدومیت پنج تن در زلزله 5.5 ریشتری کرمان گفت: مصدومیت این افراد به علت ریزش آوار و تخریب بنا نیست بلکه این افراد حین فرار دچار شکستگی و آسیب دیدگی از ناحیه دست و پا شده اند.

محسن صالحی، در گفت‌وگو با ایسنا در بیان گزارشی از زلزله منطقه سیرچ کرمان گفت: تیم های ارزیاب همچنان در محل هستند و بالگرد مدیریت بحران نیز به منظور بررسی مناطق زلرله‌زده پرواز خود را آغاز کرد.

وی گفت:‌ گزارش های اولیه حاکی از این است که زمین لرزه تخریب واحد مسکونی و … نداشته است.

صالحی بااشاره به گزارش مصدومیت پنج تن تاکنون، اظهار کرد: البته علت مصدومیت این افراد ریزش آوار و تخریب بنا نبوده بلکه این افراد حین فرار دچار شکستگی و آسیب دیدگی از ناحیه دست و پا شده اند و هم اکنون نیز در مراکز درمانی تحت درمان هستند.

به گفته مدیرکل بحران استان کرمان، بیشترین شدت زمین لرزه ظهر جمعه کرمان، در مناطق سیرچ و گلباف بوده است.

سه شهرستان و 13 روستای کرمان متاثر از زلزله

حسین درویش، معاون عملیات سازمان امداد و نجات در ساعت 15:30 دقیقه – 30 دقیقه پس از زلزله – در گفت‌و‌گو با ایسنا با بیان اینکه سه شهرستان و 13 روستا از این زمین‌لرزه متاثر شدند، اظهار داشت:‌ تیم های ارزیاب به محل اعزام شده و گزارش‌های دریافتی از سه روستا نشان می‌دهد که زلزله در این روستاها خسارتی در پی نداشته است.

وی اظهار کرد:‌ کار ارزیابی اولیه تا حدود نیم ساعت دیگر در تمامی 13 روستا و سه شهرستان به پایان می رسد، خوشبختانه تا به این ساعت -15:30- گزارش های واصله حکایت از عدم وقوع خسارت جانی و مالی زلزله دارد.

صالحی، مدیرکل بحران استان کرمان نیز پیش از این و درحالی که تنها دقایقی از وقوع زلزله گذشته بود، از اعزام تیم‌های ارزیاب به محل حادثه خبر داده و اظهار کرده بود: با توجه به اینکه زمین‌لرزه دقایقی قبل رخ داده، هنوز گزارش های رسمی به دست ما نرسیده است. البته با توجه به عمق کم زمین‌لرزه به نظر می رسد خساراتی در پی داشته باشد.

صالحی همچنین گفته بود: زمین لرزه در بخش هایی از شهر کرمان نیز احساس شده است.

کمال جوانمرد، عضو شورای شهر کرمان نیز در همان دقایق اولیه رخداد زلزله با بیان اینکه وضعیت در شهر کرمان عادی است، افزود: گزارشی مبنی بر خسارات در سیرچ تاکنون مخابره نشده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.