سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتشار کتابی با ترجمه سعید مدنی، پژوهشگر و زندانی سیاسی...

انتشار کتابی با ترجمه سعید مدنی، پژوهشگر و زندانی سیاسی

چکیده :کتابی درباره «جنبش های اجتماعی»؛ پدیدآیی، فراز و فرود نوشته جف گردوین؛جیمز.ام.جاسپر است با ترجمه سعید مدنی، زندانی سیاسی، به بازار نشر ارائه شده است. ...


در حالی که سعید مدنی، جامعه شناس در زندان به سر می برد کتاب جنبش های اجتماعی با ترجمه وی منتشر شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، این کتاب درباره «جنبش های اجتماعی»؛ پدیدآیی، فراز و فرود  نوشته جف گردوین؛جیمز.ام.جاسپر است که با ترجمه سعید مدنی به بازار نشر ارائه شده است.

مقدمه این کتاب به قلم سعید مدنی پژوهشگر و جامعه شناس کشورمان است که هر چند در زندان به سر می برد ولی آنجا نیز کلاس هایی برای زندانیان سیاسی برگزار می کند.

سعید مدنی عضو شورای فعالان ملی مذهبی و پژوهشگر اجتماعی در دادگاه تجدیدنظر به تحمل ۶ سال زندان و ۱۰ سال تبعید به بندرعباس محکوم شده است.

سعید مدنی پیش از این نیز در سال ۱۳۷۹ به همراه مرحوم عزت الله سحابی و برخی از فعالان ملی-مذهبی توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی حداد به اتهام مشارکت در تاسیس و عضویت در شورای فعالان ملی -مذهبی محاکمه و با صدور حکم قطعی در دادگاه تجدید نظر به سه سال و نیم زندان و ۱۰ سال محرومیت اجتماعی محکوم شد و هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین دوران محکومیت خودرا سپری می کند.

سعید مدنی در دیماه سال ۱۳۹۰ از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و نزدیک به یکسال در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی های مکرر قرار گرفت.

وی دراین مدت به اتهام عضویت در شورای فعالان ملی -مذهبی، عضویت و همکاری با کانون مدافعان حقوق بشر، تاسیس وعضویت در کمیته دفاع از انتخابات آزاد، عادلانه و منصفانه و کمیته پیگیری بازداشت های خودسرانه و عضویت و همکاری با شورای هماهنگی سبز امید و همکاری و انتشار مقالات تحلیلی درباره جنبش سبز در سایت ها و نشریات مختلف مکررا تحت بازجویی قرار گرفت و بارها از سوی بازجویان خود خصوصا سر بازجوی مربوطه به نام فرهانی تهدید به صدور احکام سنگین زندان و تبعید به نقاط بد آب و هوا شد تا به این ترتیب وادار به بیان اعترافات دروغ علیه خود و دوستانش گردد اما به دلیل خودداری وی از همکاری با مسوولان وزارت اطلاعات و با وجود دستورات مکرر بازپرس پرونده جهت انتقال وی به بند عمومی ۳۵۰، بازجویان و مقامات وزارت اطلاعات تا نزدیک به یکسال مانع از انتقال وی به بند عمومی شدند به این امید که با قرار دادن این زندانی سیاسی در معرض فشارهای روحی – روانی او وادار به بیان اعترافات دروغ شود، که دراین زمینه موفقیتی به دست نیاوردند.

سعید مدنی درسال ۱۳۷۳ برای بار اول به دلیل سردبیری وعضویت در شورای تحریریه ماهنامه ایران فردا به مدیر مسوولی “مهندس سحابی” از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و حدود دوماه در زندان توحید (محل سابق کمیته مشترک ضد خرابکاری) تحت بازجویی قرار گرفت.

وی برای بار دوم در سال ۱۳۷۹ از سوی سپاه پاسداران به اتهام تاسیس وعضویت در شورای فعالان ملی مذهبی بازداشت و به مدت یکسال در زندان عشرت آباد سپاه پاسداران نگهداری شد که حدود شش ماه آن را در سلول های انفرادی به سر برد. او سپس بر اساس پرونده تشکیل شده در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست حداد به ۶ سال زندان و۱۰ سال محرومیت اجتماعی محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر توسط قاضی زرگر به سه سال ونیم حبس و ۱۰ سال محرومبت اجتماعی تغییر کرد. سعید مدنی در زمینه مسایل اجتماعی پژوهش های متعددی انجام داده که حاصل آنها انتشار چندین جلد کتاب و مقاله در زمینه اعتیاد، کودک آزاری، حقوق کودکان و موارد مشابه می باشد.

در کتاب جدید منتشر شده بخش های زیر به چشم می خورد:

چه كساني به عضويت جنبش در آمده يا حامي آن مي‌شوند؟
چه كساني در جنبش مي مانند و چه كساني مي‌روند؟
مشاركت‌كنندگان چه فكر و احساسي دارند؟
چگونه جنبش‌ها سازماندهي مي‌شوند؟
جنبش‌ها چه مي‌كنند؟
چگونه دولت و رسانه‌ها جنبش را تحت تأثير قرار مي‌دهند؟
چرا جنبش‌ها افول مي‌كنند؟
جنبش‌ها چه دستاوردهايي براي جامعه به ارمغان مي‌آورند؟
تعريف برخي واژه‌ها و مفاهيم مهم
واژه‌نامه انگليسي به فارسي
آدرس ناشر کتاب(نشربازتاب) نیز خیابان انقلاب خ اردیبهشت تقاطع ژاندارمری ساختمان دانشجو پلاک 60 است.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.