سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آتش‌سوزی در جنگل‌های ایلام ادامه دارد...

آتش‌سوزی در جنگل‌های ایلام ادامه دارد

چکیده :در ادامه آتش سوزهای جنگلهای استان ایلام، امروز جنگلهای منطقه دینارکوه شهرستان آبدانان در آتش سوخت....


در ادامه آتش سوزهای جنگلهای استان ایلام، امروز جنگلهای منطقه دینارکوه شهرستان آبدانان در آتش سوخت.

به گزارش مهر، سال جاری که آتش سوزی گسترده ای در جنگل های استان ایلام رخ داده، امروز نیز آتش منطقه دینارکوه واقع در شهرستان آبدانان در جنوب در آتش سوخت که بعد از ساعتها این آتش خاموش شده است.

در این ارتباط مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام می گوید: امروز منطقه حفاظت شده دینارکوه شهرستان آبدانان دچار آتش سوزی شد که بعد از مهار آتش، متاسفانه بر اثر وزش باد شدید این آتش بعد از چند ساعت دوباره آغاز شد که خوشبختانه عصر امروز این آتش مهار شده است.

رضا احمدی عنوان می کند: یک فروند بالگرد آب پاش نیز به منطقه دینارکوه آبدانان اعزام شده و برای مهار حریق به طور کامل هم اکنون در این منطقه در حال آب پاشی به اطراف محل آتش گرفته برای جلوگیری از آتش سوزی دوباره است.

مهار آتش سوزی منطقه چوار ایلام

احمدی راجع به آتش سوزی جنگلهای منطقه چوار ایلام نیز اظهار داشت: خوشبختانه این آتش سوزی بعد از چند ساعت بدون حضور بالگرد خاموش شده است.

وی گفت: این آتش سوزی متاسفانه در سطح وسیعی رخ داده که با حضور مردم و نیروهای مختلف خاموش شده است.

طبق گفته مسئولان شهرستان آبدانان در آتش سوزی امروز منطقه دینارکوه بیش از ۱۰ هکتار جنگل و علفزار در آتش سوخته است که البته در این بین بیشتر این آتش سوزی ها عمدی و توسط عامل انسانی رخ داده است.

طی سال جاری بیش از یک هزار هکتار از جنگلهای مختلف استان ایلام در آتش سوخته که مهمترین این آتش سوزی ها منطقه شلم و سیروان بوده است.

متاسفانه بی توجهی در بحث تامین امکانات و نبود بالگرد آب پاش به صورت دائم در استان باعث شده خسارات ناشی از آتش سوزی ها در ایلام افزایش پیدا کند.

استان ایلام دارای ۶۴۰ هزار هکتار جنگل است که ۹۰ درصد این جنگلها را درختان بلوط شکل داده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.