سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تببین آرمان‌های انقلاب و امام؛ در دانشگاه غیرقانونی، پشت درهای بسته...
» سخنرانی احمدی نژاد در جمع مدیرانش؛ ورود فقط با کد شناسایی!

تببین آرمان‌های انقلاب و امام؛ در دانشگاه غیرقانونی، پشت درهای بسته

چکیده :حامیان محمود احمدی‌نژاد در راستای بی توجهی همیشگی خود به قانون، امروز در دانشگاهی که به گفته ی وزارت علوم و سایر مراجع قانونی، غیرقانونی اعلام شده است، در پشت درهای بسته و به دور از چشم خبرنگاران، به تبیین مبانی و آرمان‌های انقلاب و امام(ره) نشسته اند....


کلمه _گروه اجتماعی: حامیان محمود احمدی‌نژاد در راستای بی توجهی همیشگی خود به قانون، امروز در دانشگاهی که به گفته ی وزارت علوم و سایر مراجع قانونی، غیرقانونی اعلام شده است، در پشت درهای بسته و به دور از چشم خبرنگاران، به تبیین مبانی و آرمان‌های انقلاب و امام(ره) نشسته اند.

گزارش ها حاکی از آن است که سخنران اصلی این گردهمایی محمود احمدی‌نژاد است و قرار شده برخی وزرا و مدیران دولت‌های نهم و دهم نیز در این مراسم سخنرانی کنند.

در همین زمینه تسنیم گزارش داده که ورود خبرنگاران به محل برگزاری مراسم از سوی برگزارکنندگان ممنوع است و تمامی دعوت‌شدگان به این همایش با کارت دارای کد شناسایی وارد محل برگزاری مراسم می‌شوند. برگزارکنندگان مراسم ورود و خروج به محل برگزاری این مراسم را کاملا کنترل می‌کنند.

نادیده گرفتن قانون که به یکی از ممیزه های احمدی نژاد و تیم وی تبدیل شده است، به طور مشخص طی دو سال گذشته درباره دانشگاه ایرانیان به چشم می خورد. ویژگی ای که سال 88 میرحسین موسوی را وارد میدان انتخابات کرد و خواستار “اجرای بدون تنازل قانون” در اداره ی کشور شد.

اعتراض میرحسین موسوی و حامیانش در سال 88 همان مشکلات و تخلفات و خیانت هایی بود که کمتر از 4 سال بعد به مرور زمان خود را نشان داد و پس از انتخابات 92 به قوه ی قضاییه که پیش از آن حامی دولت احمدی نژاد بود رسید. تا آنجا که سنگین ترین پرونده های مالی دولتی ها در تاریخ کشور پس از انقلاب تشکیل شد. اختلاس ها و خیانت هایی که اگر همان زمان به هشدارهای میرحسین موسوی و مهدی کروبی و دیگر دلسوزان و دغدغه مندان کشور و انقلاب توجه می شد، قابل مدیریت و کنترل بود. هشدارها و ابراز نگرانی هایی که منجر به حصر و حبس فرزندان و یاران انقلاب منجر شد.

گزارشی از مقاومت دوساله ی تیم احمدی نژاد در مقابل اجرای قانون

تیرماه سال گذشته، غلامحسین الهام سخنگوی دولت دهم در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه ایرانیان شروع به کار خواهد کرد یا خیر، گفت: دانشگاه ایرانیان شروع به کار کرده و باید درباره پذیرش دانشجوی آن و فعالیت‌هایش به سایتش مراجعه کنید.

این سخنان در حالی عنوان شد که طبق قانون فعالیت دانشگاه ایرانیان غیر قانونی اعلام شده و مجلس هم بارها در این باره تذکر داده است.

اما الهام در پاسخ به این سوال که عده‌ای می‌گویند فعالیت دانشگاه ایرانیان غیرقانونی است،‌ گفت: همه هر حرفی می‌زنند اما آیا من باید برای غیرقانونی بودن آن دلیل بیاورم یا باید دفاع کنم. آنهایی که اتهام می‌زنند باید دلیل بیاورند.

همان روز رضا فرجی‌دانا درباره معتبر نبودن مجوز این دانشگاه، تصریح کرده بود که مجوز این دانشگاه از نظر وزارت علوم اعتباری ندارد و حسین حسینی، مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز اعلام کرده بود که این دانشگاه، آن مسیر قانونی وزارت علوم را طی نکرده است.

در همین حال دادستان دیوان محاسبات کل کشور با اعلام این مطلب که ما اصراری بر مجازات متهمان پرونده دانشگاه ایرانیان نداریم، به تخلف متهمین پرونده ۱۶ میلیاردی دانشگاه ایرانیان اشاره کرده و گفته بود: تخلف آنها این است که پول به صورت غیرقانونی از حساب دولتی به حساب‌های غیردولتی منتقل شده که این موضوع در تمام مراحل رسیدگی این تخلف محرز شده است اما حاکم شرع براساس دلایلی که تجدیدنظرخواهان ارائه داده‌اند، گفته است که این تخلف متوجه این افراد نمی‌شود.

چند روز پس از آن بود که روزنامه اعتماد در گزارشی با اشاره به تخلفات مالی احمدی نژاد و تیمش نوشت: «یک شماره حساب آشنا». همان شماره حسابی که محمود احمدی‌نژاد در آخرین مصاحبه تلویزیونی‌اش برای مردم رقم به رقم خواند و از آنان خواست هر کدام نفری حداقل «دوهزار تومان» به آن واریز کنند تا دانشگاهش سر و سامان بگیرد.

برداشت ۱۶ میلیارد تومان بر اساس یک فقره چک از ذی‌حسابی نهاد ریاست‌جمهوری و واریز آن به حساب شخصی محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی هر چند با برگرداندن این مبلغ فراموش شد اما یک سال بعد باز هم خاطره‌انگیز شد.

برداشت ۱۶ میلیارد از حساب نهاد ریاست جمهوری و واریز آن به حساب مشترک محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی درست در روز ۱۲ مرداد سال گذشته صورت گرفت. دولتی‌ها در همان روزهای ورودشان به نهاد ریاست‌جمهوری متوجه این تخلف شدند اما ترجیح دادند در سکوت این پرونده را پیگیری کنند. احمدی نژاد درست چند روز بعد و زمانی که از پیگیری‌های دیوان مطلع می‌شود با این کارشناسان تماس می‌گیرد و اعلام می‌کند که ما ۱۶ میلیارد تومان را به حساب دولت برمی‌گردانیم ولی تا این لحظه هنوز مبلغی برگردانده نشده است.

طبل رسوایی های مالی تیم احمدی نژاد مدت های طولانی است که به صدا در آمده و همان زمان نیز غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه شکایت حمید بقایی از دادستان دیوان محاسبات مظلوم نمایی است، گفته بود: بقایی در حالی از مسئولان شکایت می کند که تمامی مراحل تقاضا، موافقتنامه، حواله، سند و واریز وجه ۱۶ میلیارد تومان به حساب دانشگاه ایرانیان قبل از ثبت قانونی دانشگاه در ۲۶ مرداد سال ۹۲ انجام شده است.

پیگیری تخلفات مالی آشکار این دانشگاه غیرقانونی که قرار است حامیان و تیم احمدی نژاد را گرد هم آورد، همراستا با اعتراض های پی در پی وزارت علوم برای جلوگیری از فعالیت غیرقانونی این دانشگاه همراه بود. همان زمان روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه ای هرگونه فعالیت آموزشی و پژوهشی از سوی مؤسسه‌ای با عنوان «دانشگاه ایرانیان» یا «دانشگاه غیردولتی غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان» را فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد.

گرچه چندی بعد و در شهریور ماه سال گذشته سایت دانشگاه ایرانیان از آغاز بکار «مرکز آموزش مجازی دانشگاه ایرانیان» خبرداد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.