سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مریم شفیع پور آزاد شد

چکیده : اتهام مریم شفیع پور درکیفرخواست صادره ، تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام بود و شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظراستان تهران پس از بررسی پرونده، مدت محکومیت این زندانی سیاسی را به چهارسال حبس کاهش داد...


مریم شفیع پور زندانی سیاسی سبز ساعتی پیش از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، مریم شفیع پور، فعال دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی مهدی کروبی روز پنجم مرداد ماه سال 92 پس از احضار جهت بازپرسی به دادسرای شماره ۲ شهید مقدس اوین به زندان اوین منتقل شد و ۶۷ روز در سلول انفرادی بود و نزدیک به هشت ماه در بازداشت موقت به سر برد در حالیکه قاضی پرونده اش با آزادی موقت او تا صدور حکم مخالفت کرد.

او طبق حکمی که روز دهم اسفند ماه به وکیل او ابلاغ شد، به دو اتهام تبلیغ علیه نظام و تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی به ۷ سال حبس و ۲ سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی، رسانه و مطبوعات محکوم شد. این حکم از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی صادر شد.

اتهام مریم شفیع پور درکیفرخواست صادره ، تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام بود و شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظراستان تهران پس از بررسی پرونده، مدت محکومیت این زندانی سیاسی را به چهارسال حبس کاهش داد.

با اجرای قانون 134 محکومیت این زندانی سیاسی به دو سال تقلیل یافت و او ساعتی پیش از زندان اوین آزاد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.