سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همصدایی شریعتمداری با نتانیاهو و بولتون و رجوی/ کیهان از دشمنی با ملت دست برنمی‌دا...
» شادی ایرانیان؛ سردرگمی دلواپسان؛ عقده‌گشایی بدخواهان

همصدایی شریعتمداری با نتانیاهو و بولتون و رجوی/ کیهان از دشمنی با ملت دست برنمی‌دارد

چکیده :برخلاف توقع کسانی که تصور می کردند حسین شریعتمداری و دیگر دلواپسان افراطی دست کم پس از اعلام توافق رسمی و حمایت رهبری، سکوت پیشه کنند و دست از کارشکنی و سنگ اندازی در مسیر خواست ملت و تلاش دولت بردارند، ظاهرا شریعتمداری و کیهانیان سقوط را ترجیح می دهند و همصدایی با صهیونیست ها، نئوکان ها، دیگر دشمنان و خائنان به ملت ایران را می پسندند....


کلمه – گروه سیاسی: برخلاف توقع کسانی که تصور می کردند حسین شریعتمداری و دیگر دلواپسان افراطی دست کم پس از اعلام توافق رسمی و حمایت رهبری، سکوت پیشه کنند و دست از کارشکنی و سنگ اندازی در مسیر خواست ملت و تلاش دولت بردارند، ظاهرا شریعتمداری و کیهانیان سقوط را ترجیح می دهند و همصدایی با صهیونیست ها، نئوکان ها، دیگر دشمنان و خائنان به ملت ایران را می پسندند.

به گزارش کلمه، در حالی که اکثر مطبوعات روز چهارشنبه با تیترهای مثبت و مطالب واقعی به استقبال از توافق هسته ای رفتند و حتی روزنامه هایی همچون جوان و وطن امروز هم ترجیح دادند با تیترهایی همچون “تثبیت ایران هسته ای با ایستادگی ملت” و “جمع بندی برجام؛ در انتظار اجرا” راه خود را از ملت جدا نکنند، کیهان باز هم راه تفرقه افکنی و دروغ پردازی علیه نتیجه مذاکرات را برگزید.

این در حالی است که نتانیاهو هم توافق روز سه شنبه را توافقی بد و یک خطای بزرگ خواند و اعلام کرد که علیه این توافق، خاموش نخواهد نشست.

جان بولتون چهره شاخص تندروهای حزب جمهوریخواه نیز با زیر سوال بردن توافق برد-برد، گفت که این توافق برای آمریکا خفت آور بوده و آمریکا در این توافقنامه در همه موضوعات کلیدی، تسلیم ایران شده است.

اما همصدا با افراطیون واشنگتن و تل آویو، روزنامه کیهان نیز در فردای روز توافق، تیتر “180 درجه اختلاف؛ دو روایت از یک توافق” را انتخاب کرد و در مطلب آن نیز مدعی شد که مقایسه توافق و ضمائم آن با خطوط قرمز هسته ای، نتایج امیدوارکننده ای به دست نمی دهد.

گزارش کیهان بار دیگر ادعای دروغ دلواپسان درباره توافق لوزان را تکرار کرده و مدعی شده که متن منتشرشده از سوی وزیر امور خارجه با متن اصلی مغایرت دارد و واقعیت چیز دیگری است!

سرمقاله کیهان به قلم حسین شریعتمداری نیز با بیان اینکه “شرط عافیت‌طلبی آن بود که زبان به کام و قلم به نیام کشیده شود” مدعی تناقض در سخنان اوباما و روحانی شد و در قالب “گلایه” وزارت امور خارجه را به آدرس غلط دادن، نادیده گرفتن درک مخاطب، سپردن کار به کسانی که از تخصص لازم برخوردار نیستند! متهم ساخت.

کیهان به اینها هم بسنده نکرد و در ستون خبر ویژه خود با نقل دو مطلب از رجانیوز، به مفاد توافق هسته ای و عملکرد مطبوعات حامی دولت تاخت.

سایت رجانیوز هم با انتخاب تیتر “ابهام در توازن داده ها و ستانده ها” ضمن اعتراف به اینکه بررس متن کامل 156 صفحه ای توافق نیازمند زمان است و قضاوت ابتدایی در این باره دشوار؛ در عین حال نوشت: با این حال و بر اساس بررسی های کلی، ابهامات قابل توجهی در توازن داده ها و ستانده ها وجود دارد.

اما این موضع به طرز عجیبی شبیه سخنان مریم رجوی سرکرده منافقین بود که در اولین واکنش به توافق هسته ای، مضمون و ساختار این توافق را “باخت-باخت” توصیف کرد و اظهار داشت: توافق اتمی بین رژیم آخوندها و کشورهای 5+1 امتیازهای ناموجهی به رژیم ملایان داده است.

رجوی در عین حال همانند کیهانیان، مضمون این توافق را یک عقب‌نشینی و نقض خط قرمزهای رهبری توصیف کرد و مدعی شد: اگر کشورهای 1+5 قاطعیت بخرج می‌دادند رژیم ایران هیچ چاره‌ای جز عقب‌نشینی کامل و دست کشیدن دائمی از تلاش برای دستیابی به بمب اتمی و مشخصاً دست برداشتن از هر گونه غنی‌سازی و تعطیل کامل پروژه‌های بمب‌سازی نداشت.

همانند رجوی، جان بوئنر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم در بیانیه ای توافق هسته ای با ایران را محکوم کرد و نوشت: مردم آمریکا و هم‌پیمانان ما روی باراک اوباما برای آن‌که به قولش پایبند باشد حساب باز کرده بودند. توافق هسته‌ای با ایران به جای آنکه جهان را به مکانی کم‌خطرتر تبدیل کند ایران را که بزرگترین حامی تروریسم است از طریق با ثبات کردن و مشروع ساختن حکومتش جسورتر خواهد ساخت.

لیندزی گراهام از سناتورهای مطرح جمهوری خواهان هم در مصاحبه با شبکه ام اس ‌ان بی سی اعلام کرد که که به شدت از این توافق سرخورده شده، و گفت: توافق هسته‌ای با ایران به مثابه حکم اعدام احتمالی برای اسراییل و اعلام جنگ علیه کشورهای عرب خلیج فارس است … توافق هسته‌ای با ایران خطرناک‌ترین و غیرمسئولانه‌ترین اقدام است.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا هم گفت که گفت که درباره ایران خیال‌پردازی نمی‌کند.

برخی اعضای تحریریه کیهان نیز در شبکه های اجتماعی به توافق هسته ای حمله کردند. یکی از آنها با نقل این سخن از حسن روحانی که گفته بود “من اجازه نمي دهم اميد مردم را نااميد كنيد”، نوشت: ‫”ما‬ هم اجازه نمي دهيم توهم را به جاي اميد به مردم القاء كنيد”!

وی همچنین با استفاده از تگ هایی همچون ‫#‏بلاهت_ديپلماتيك‬ و ‫#‏ما_اجازه_نمي_دهيم، مدعی شد: ” توافقي در كار نيست و همانطور كه تفاهم لوزان به سرنوشت يك “چرك نويس” دچار شد، اين بار هم چنين خواهد شد.”

حمید رسایی هم که در سفر تبلیغ دینی به اروپا به سر می برد، در اینستاگرام خود با انتشار عکسی که در آن نوشته شده “چوپان دروغگو دوباره دروغ گفت و مردم باور کردند اما بار سوم احتیاط کردند و باور نکردند”، زیر آن نوشت: موافق و منتقد! فقط عجله نکنید. ما دوبار صدای مارش پیروزی و پیام های تبریک شنیدیم بعد معلوم شد واقعی نبوده، عقل حکم می کند بار سوم احتیاط کنیم و بعد از بررسی نتیجه بگیریم. ان شاالله این بار همه چیز واقعی باشد.

کوچک زاده هم در اینستاگرام خود به کسانی که کار محمدجواد ظریف را با تلاش دکتر مصدق برای احقاق حقوق ملت ایران مقایسه می کردند، واکنش نشان داد و با انتشار تصویری از مصدق در حال بوسیدن دست ملکه، نوشت: برای این تصویر هم شما متن بنویسید.

جالب اینجاست که ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور معزول پیشین هم از تشبیه ظریف به مصدق خشمگین شده و به وزیر امور خارجه حمله کرده است.

بنی صدر که به شدت علیه توافق هسته ای ایران و 1+5 موضع گرفته، با بیان اینکه “توافق اخیر از قماش قراردادهای ننگین گذشته‌ است و نه یک کار فوق‌العاده بزرگ”، مدعی شده: “توافق هسته ای کنونی از نوع توافق ترکمانچای و 1919 و تمدید قرارداد دارسی معروف به قراداد 1933 رضا پهلوی و بسا توافق محرمانه برای آزادی گروگانها و قبول قطعنامه 598 است.”

امیرحسین ثابتی از اعضای تحریریه رجانیوز و عضو ارشد سازمان بسیج دانشجویی نیز در گوگل پلاس خود نوشت: به توافق بسیار بدی تن داده ایم که نتیجه آن از بین رفتن زیرساخت های هسته ای کشور و در مقابل باقی ماندن زیرساخت های تحریم ها خواهد بود.

وی مدعی شد: اگر نگاهی به متن 159 صفحه ای توافق نهایی کرده باشید می بینید که در جای جای آن نقض خطوط قرمز ایران آشکار است لذا اگر کسی این واقعیات را بداند و خوشحال باشد، قطعا دلش برای آینده این کشور نمی سوزد.

عصبانیت دلواپسان و بدخواهان و همصدایی اینان با دشمنان ملت ایران در حالی است که عموم مردم، چه آنها که سه شنبه شب در تهران و شهرهای مختلف کشور به خیابان ها آمدند و چه آنها که در این روزها بی صبرانه اخبار را پیگیری می کردند و روز 23 خرداد لبخند بر لب آوردند، از حل بحران و سرانجام خوش پرونده هسته ای ایران شاد و خوشحال اند؛ ولو کاسبان داخلی و خارجی تحریم و دشمنان شادی و آزادی مردم نپسندند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.