سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کارخانه آرد سیستان با میلیاردها سرمایه بدون استفاده رها شده است...

کارخانه آرد سیستان با میلیاردها سرمایه بدون استفاده رها شده است

چکیده :فرماندار نیمروز در شمال سیستان وبلوچستان گفت: کارخانه آرد این شهرستان که با میلیاردها تومان سرمایه و ظرفیت تولید روزانه 200 تن آرد ایجاد شده اینک بدون استفاده رها شده و برای فعالیت دوباره نیازمند توجه ویژه مسوولان است....


فرماندار نیمروز در شمال سیستان وبلوچستان گفت: کارخانه آرد این شهرستان که با میلیاردها تومان سرمایه و ظرفیت تولید روزانه 200 تن آرد ایجاد شده اینک بدون استفاده رها شده و برای فعالیت دوباره نیازمند توجه ویژه مسوولان است.

محمدحسن دهمرده روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کارخانه آرد سیستان واقع در شهرستان نیمروز در سال 76 به بهره برداری رسید و پس از 10 سال فعالیت در سال 86 به دلیل برخی اختلافات و مشکلات با شرکت غله تعطیل شد.

وی ادامه داد: این کارخانه در ابتدا متعلق به سازمان صنایع ملی و پس از مدتی به بخش خصوصی واگذار شد که در مدت فعالیت خود علاوه بر تولید آرد موردنیاز منطقه زمینه اشتغال 50 نفر را به صورت مستقیم و 150 نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده بود.

فرماندار شهرستان نیمروز تصریح کرد: در زمان تعطیلی کارخانه کارگران برای وصول مطالبات خود برخی لوازم موجود در کارخانه یعنی در حدود 80 تا 85 میلیون تومان را به حراج گذاشتند و از سال 87 تاکنون این کارخانه تعطیل است.

دهمرده گفت: اکنون به علت تعطیلی این کارخانه گندم کشاورزان سیستان با هزینه های زیاد به زاهدان مرکز استان حمل و پس از آرد شدن دوباره به این منطقه برگشت می شود که در صورت راه اندازی مجدد کارخانه علاوه بر کاهش هزینه ها، زمینه اشتغال شمار زیادی از مردم منطقه فراهم می شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه این کارخانه هم اینک با میلیاردها تومان سرمایه در حال فرسوده شدن و خاک خوردن است.

وی گفت: راه اندازی مجدد این کارخانه نیازمند حمایت سازمان غله، سازمان صنعت و معدن و جهاد کشاورزی استان است تا با پرداخت تسهیلات لازم زمینه فعالیت مجدد آن فراهم شود.
شهرستان نیمروز از جمله پنج شهرستان حوزه سیستان در 230 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.