سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادستان کل مصر در انفجار بمب کشته شد...

دادستان کل مصر در انفجار بمب کشته شد

چکیده : «هشام برکات» دادستان کل مصر روز دوشنبه و ساعاتی پس از زخمی شدن در انفجار بمب در مسیر خودروی حامل وی در قاهره، در بیمارستان جان باخت...


«هشام برکات» دادستان کل مصر روز دوشنبه و ساعاتی پس از زخمی شدن در انفجار بمب در مسیر خودروی حامل وی در قاهره، در بیمارستان جان باخت.

احمد الزند وزیر دادگستری مصر خبر کشته شدن برکات را تایید کرد.

مقام های مصری پیشتر گفته بودند که یک بمب گذار انتحاری خودروی خود را به خودروی برکات زده است. این مقام ها سپس اعلام کردند که یک خودروی بمب گذاری شده احتمالا در نزدیکی خودروی حامل برکات منفجر شده است. در جریان این حمله 2 غیرنظامی و 2 نیروی پلیس نیز زخمی شدند.
براساس این گزارش، قضات و دیگر مقام های مصری به طور فزاینده ای هدف حملات هواداران اخوان المسلمین که از صدور احکام شتابزده علیه اعضای این گروه غیرقانونی در مصر خشمگین هستند، قرار می گیرند.

در همین حال، گروهی که خود را مقاومت مردمی جیزه می نامد، در پیامی روی صفحه فیس بوک خود ابتدا مسوولیت حمله امروز (دوشنبه) را برعهده گرفت، اما ساعاتی بعد این پیام ادعایی را از روی صفحه فیس بوک برداشت.

وابستگان مصری داعش ماه گذشته از هواداران خود خواستند به قضات در این کشور حمله کنند. پیشتر در همین ماه، 3 قاضی در شهر العریش در شمال صحرای سینا به ضرب گلوله کشته شدند.

براساس این گزارش، مصر با تحرکات و حملات تروریست های مستقر در سینا مواجه است که از زمان برکناری محمد مرسی رییس جمهوری پیشین این کشور، صدها نیروی پلیس و سرباز را در حملات خود کشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره، فعال ترین گروه تروریستی مستقر در سینا، ولایت سینا نام دارد که با داعش بیعت کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.