سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اخراج ۴۸ نفر از کارکنان کتابخانه مجلس...

اخراج ۴۸ نفر از کارکنان کتابخانه مجلس

چکیده : در حالی که مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی قرار است فردا سه‌شنبه بدون حضور رسانه‌ها برگزار شود، خبرها از اخراج جمعی از پرسنل این مرکز در آخرین روزهای مسئولیت سرپرست موقت آن حکایت دارد...


در آستانه تودیع و معارفه رئیس کتابخانه مجلس ۴۸ نفر از پرسنل کارآمد و نخبه این مرکز اخراج شدند.

در حالی که مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی قرار است فردا سه‌شنبه بدون حضور رسانه‌ها برگزار شود، خبرها از اخراج جمعی از پرسنل این مرکز در آخرین روزهای مسئولیت سرپرست موقت آن حکایت دارد.

یکی از کارکنان کتابخانه مجلس که نخواست نامش اعلام شود، با تأیید خبر اخراج ۴۸ نفر از کارکنان قراردادی و باسابقه کتابخانه مجلس گفت: چهارشنبه هفته گذشته به این افراد اعلام شده که تا پایان تیرماه با آنها تسویه حساب خواهد شد.

وی افزود: غالب این افراد دارای مدرک دکتری هستند و اغلبشان از ۵ تا ۱۵ سال سابقه کار تخصصی در بخش‌های مختلف کتابخانه مجلس را در کارنامه دارند.

به گفته این کارمند کتابخانه مجلس، این اقدام با تصمیم جعفری که بعد از بازنشستگی محمد رجبی و کناره‌گیری او از ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، به‌ عنوان سرپرست موقت فعالیت کرده است، صورت گرفته و دلیل آن هم کمبود بودجه و نبود اعتبار کافی برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل عنوان شده است.

وی همچنین از جمع کردن امضا و نوشتن طوماری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در بیان غیرقانونی بودن این اقدام و لزوم به کارگیری مجدد این افراد از سوی آنها خبر داد و گفت: ما فردا در مراسم تودیع و معارفه این موضوع را از آقای لاریجانی پیگیر خواهیم شد.

به گزارش مهر، محمدرضا مجیدی رئیس جدید کتابخانه مجلس تا کنون در این زمینه اظهارنظری نداشته‌است و پیش بینی‌ می‌شود حل این موضوع جزو اولویت‌ها وی پس از برگزاری آئین معارفه‌اش خواهد بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.